Mourinho, anchetat de UEFA dupa meciul cu Manchester United

de Andra Popa     HotNews.ro
Miercuri, 25 februarie 2009, 17:18 Sport | Fotbal

UEFA a decis sa nu treaca cu vederea iesirile necontrolate ale antrenorului lui Inter Milano, Jose Mourinho, in timpul meciului cu Manchester United. "Vom analiza declaratiile facute de domnul Mourinho la finalul partidei", a spus un oficial UEFA.

Mourinho l-a criticat dur pe arbitrul partidei Inter Milano - Manchester United, acuzandu-l pe
Luis Medina Cantalejo ca a favorizat echipa engleza. "Speram ca in meciul retur arbitrul sa fie de partea noastra. Nu vreau sa intru in detalii referitoare la faptul ca nu am primit un penalty. Totul a fost impotriva noastra, pana la cel mai mic detaliu. S-a vazut cate lovituri libere le-a dat, plus ca am primit mai multe cartonase galbene. Cred ca s-a vazut tendinta din maniera sa de arbitraj", au fost cuvintele portughezului la adresa arbitrului spaniol.

Daca Mourinho este acuzat si gasit vinovat in urma acestor declaratii, antrenorul lui Inter ar putea fi sanctionat dur de UEFA. Portughezul ar putea privi returul de pe Old Trafford din tribune pentru purtarea sa.

Inter - Manchester s-a terminat 0-0, scor la care britanicii devin favoriti la calificare, cel putin pe hartie, tinand cont de faptul ca returul va avea loc, peste doua saptamani, in infernul de pe Old Trafford.


Citeste mai multe despre   





















2475 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    hahaha (Miercuri, 25 februarie 2009, 17:41)

    superadi00 [anonim]

    mourinho nu cunoaste notiunea de rusine.. in loc sa multumeasca zeilor ca a scos 0-0.. 7 ocazii a avut manchester in prima repriza.. julio cesar mare portar.. si noroc cu caru ce sa mai zic.. el da vina pe arbitru.. tipic..
    • -1 (3 voturi)    
      hmm.. (Miercuri, 25 februarie 2009, 18:06)

      john [anonim] i-a raspuns lui superadi00

      sunt de acord cu tine ...7 ocazii din care 4 au fost din lovituri libere (mult prea usor acordate pentru nivelul la care se joaca) la marginea careului...are si el dreptate in felul lui....
  • -1 (1 vot)    
    care a fost scorul? (Miercuri, 25 februarie 2009, 17:48)

    tamasz [anonim]

    Halo bade,
    care a fost scorul partidei? Informeaza complet sau deloc.
    • 0 (0 voturi)    
      0-0 (Miercuri, 25 februarie 2009, 19:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui tamasz

      0-0
    • +1 (1 vot)    
      ochelarii (Miercuri, 25 februarie 2009, 19:49)

      eliade [anonim] i-a raspuns lui tamasz

      Pot sa-ti ofer ochelarii mei, ca sa citesti si ultimul paragraf.
  • 0 (0 voturi)    
    murnho... (Miercuri, 25 februarie 2009, 19:40)

    liviu_ [utilizator]

    a luat CL cu porto...
    ai apoi nu s-a mai auzit de el decat in scandaluri
    • 0 (0 voturi)