Real Madrid - Betis Sevila 6-1 | Ce meci pe Santiago Bernabeu! Real s-a dezlantuit in prima repriza a partidei cu Betis: Higuain ('7), Sergio Ramos ('45) si Raul ('36, '42) si Huntelaar ('15, '24) cu cate o dubla au semnat reusitele echipei antrenata de Juande Ramos.

Cum s-au marcat golurie:

1-0: Heinze centreaza in careu, Raul ii paseaza cu capul lui Higuain care dribleaza portarul si inscrie in poarta goala

2-0: Gago ii paseaza lui Marcelo, centrarea brazilianului este respinsa in fata de portarul lui Betis si Huntelaar, atent, reia in poarta

3-0: Ramos centreaza in careu, Huntelaar reia cu capul, Ricardo respinge in transversala insa mingea ajunge din nou la olandez, care inscrie

3-1: Olivera ia o actiune pe cont propriu, suteaza puternic, pe jos, de la 20 de metri, in dreapta lui Casillas

4-1: Marcelo ii paseaza lui Raul la marginea careului si capitanul lui Real nu sta pe ganduri, trage din prima, puternic si majoreaza scorul

5-1: Raul scapa singur cu Ricardo si il lobeaza pe nefericitul portar al oaspetilor

6-1: Heinze executa o lovitura libera si Ramos inscrie cu capul, din plonjon

A doua repriza nici nu mai avea rost sa se joace la scorul care era inregistrat pe tabela. Chiar daca Real nu a mai jucat cu determinarea din prima repriza, gazdele tot si-au creat cateva ocazii de gol. Robben ('49, '56), a avut doua mari ocazii de gol, dar a fost blocat de Ricardo. Apoi Marcelo si Huntelaar puteau sa mai perforeze inca o data poarta lui Ricardo, insa au fost imprecisi. Editia electronica a cotidianului Marca a titrat "Festival Blanco". Chiar a fost festival!

Golul splendid reusit de Raul, pentru 5-1