Romania - Serbia, 28 martie, 20.15

Mutu le declara razboi sarbilor si le transmite ca ii vom zdrobi la Constanta

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 17 februarie 2009, 14:35 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: AGERPRES
Zdravko Kuzmanovic, mijlocasul celor de la Fiorentina, a declarat pentru cotidianul Blic ca Adrian Mutu, coechipierul sau de la echipa Viola, ii spune in ultima perioada ca Romania va zdrobi Serbia la Constanta, iar el va reusi doua goluri.

"Meciul cu Romania se apropie, aceasta partida inseamna mult pentru mine si Adrian (nr Mutu). Discutam mult pe marginea acestui eveniment, iar Mutu imi spune ca ne vor zdrobi si ca el va inscrie doua goluri. Se vede clar ca nu glumeste cand spune aceste vorbe", a declarat Kuzmanovic pentru Bilc.

Romania si Serbia se vor intalni in data de 28 martie, la Constanta, intr-o partida contand pentru preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2010.

Grupa 7, clasament:

1 Serbia       9 puncte - 4 meciuri
2 Lituania     9 pct - 4
3 Franta       4 pct - 4
4 Austria      4 pct - 4
5 Romania   4 pct- 3
6 Feroe        1 pct - 4.


Citeste mai multe despre   





















928 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Bafta Adi! (Marţi, 17 februarie 2009, 14:44)

    Bob [anonim]

    Adi sunt sigur ca vei marca goluri, pt ca tu esti singurul capabil sa faca asta la nationala... Nu se poate, de cativa ani buni nationala Romaniei este formata din Mutu si Lobont... Cand sunt sclipitori ii ridicam in slavi, cand prind cate o zi proasta - ca sunt si ei oameni - ii blamam si-i facem resposabili de esec. Despre antrenor nu vreau sa vorbesc pt ca oricum nu exista. E strigator la cer, cand avem atatia antrenori cu experienta, tinem acest idivid acefal la nationala... Desteapta-te romane...

    Bafta Adi!
    • +3 (3 voturi)    
      Multzumiiiiiiim din inima .... (Marţi, 17 februarie 2009, 15:47)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Bob

      Mutulica! Da` nu te mai doare-n cot? Cu sarbii cred ca nici nu vei vedea mingea,cat despre dat goluri...Voi sunteti o generatie care nu va juca la Mondiale!
  • +4 (4 voturi)    
    mutu vs serbia (Marţi, 17 februarie 2009, 14:56)

    gf [anonim]

    de-am avea si antrenor la fel de ambitios... Insa stiindu-l pe Piturca, indraznesc sa spun ca nici cu 11 Mutu in teren nu ar juca ofensiv. Prin urmare, bravo Mutu, insa nu avem nicio sansa in fata sarbilor. Din cauza de piturci.
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 17 februarie 2009, 15:17)

    asd [anonim]

    mai putin sa dai declaratii si sa te lauzi, si mai mult sa faci in teren ... ca iese aiurea de tot cind spui ca vei cistiga 2-0 si pina la sfirsit pierzi cu 0-3 ...
  • +4 (4 voturi)    
    declaratii (Marţi, 17 februarie 2009, 16:01)

    mutulica [anonim]

    declaratii prostesti care nu fac decat sa-i mobilizeze mai mult pe adversari; in aceste conditii , modestia este cea mai buna dar si ambitia; parca vad ca...
  • 0 (0 voturi)    
    irelevant ce zice Mutu... (Marţi, 17 februarie 2009, 16:33)

    eu [anonim]

    deocamdata suntem pe penultimul loc si Serbia pe primul. De la vorbe la fapte este cale lunga, iar echipa Romaniei o demonstreaza cel mai bine. Oricum acelasi tipar, cocosi inainte miei dupa... Mi-e sila de ma doare.
  • 0 (0 voturi)    
    sper sa ai dreptate, dar.... (Marţi, 17 februarie 2009, 16:37)

    liviu_ [utilizator]

    ma cam indoiesc... eu cred ca ei o sa mature pe jos cu noi...
  • 0 (0 voturi)    
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (Marţi, 17 februarie 2009, 16:44)

    Masacru [utilizator]

    Mutule, cea mai buna strategie este cea la care ai pus tu botul la Euro: imbatarea cu apa rece.

    Mai tii minte cum dadeau aia Romania cea mai tare din parcare si cand a venit momentul, vi s-a infipt cutitul pana la prasele?
  • 0 (0 voturi)    
    razboinicul MUTU (Marţi, 17 februarie 2009, 17:56)

    cititor [anonim]

    La fel de infatuat si lipsit de minte ca intotdeauna. Mai bine ar tine seama de cum il chiama si ar tacea.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunteti idioti cu totii (Miercuri, 18 februarie 2009, 10:13)

    Dragos [anonim]

    Atata stiti majoritatea dintre voi,sa judecati,sa injurati..cand nu au rezultate ii faceti in toate felurile..cand au rezultate sunt cei mai buni..halal suporteri..da o sa batem serbia..vai de voi!