Serie A, Etapa XXIV

VIDEO Mutu reuseste o tripla/ Juventus doar egal acasa/ Roma umilita de Atalanta

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 15 februarie 2009, 17:51 Sport | Fotbal

Rezultate inregistrate duminica:

Atalanta-Roma 3-0 (Capelli 52', Doni 55', 59')
Cagliari-Lecce 2-0 (Fini 49', Matri 94')
Chievo-Catania 1-1 (Colucci 92' - Ledesma 10' pen)
Genoa-Fiorentina 3-3 (Motta 12', Palladino 38', Milito 57' - Mutu 60' pen, Mutu 75', 93')
Juventus-Sampdoria 1-1 (Amauri 67' - Pazzini 10')
Reggina-Palermo 0-0
Siena-Udinese 1-1 (Maccarone 50' - Di Natale 72')
Inter-Milan ora 20.30

S-au disputat sambata:

Lazio - Torino 1-1 (Siviglia 75' - Abate 36')
Napoli - Bologna 1-1 (Maggio 20' - Di Vaio 23')


Genoa - Fiorentina 3-1, Vezi primul golul al lui Mutu:



Vezi aici al doilea gol reusit de Mutu:



Vezi golul din minutul 93 al lui Mutu:




Clasament:

1 Inter             53 pct (-1 joc)
2 Juventus    47
3 AC Milan    45 (-1 joc)
4 Fiorentina  42
5 Genoa        41


Citeste mai multe despre   





















7529 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    mutu (Duminică, 15 februarie 2009, 18:22)

    lulu [anonim]

    bine, mutuleeeeeeeeeeeeeeeee
  • +1 (3 voturi)    
    Fiorentina are 42 puncte... (Duminică, 15 februarie 2009, 18:31)

    calin [anonim]

    ...cu unul mai mult decat Genoa!
  • +4 (6 voturi)    
    bine tuuuuuuuuuuuuuuuuu (Duminică, 15 februarie 2009, 18:32)

    mircea [anonim]

    jucator tata!!!!!!!! bine mutule
  • +3 (5 voturi)    
    pe cand si la nationala (Duminică, 15 februarie 2009, 22:45)

    Liviu [anonim]

    Daca e sa ne luam dupa ziaristii scuipati indirect si la ora de maxima audienta echipa nationala este formata numai din briliante, diamante, printi,
    kaiseri,lingouri de aur si alte pietre pretioase . La final se fac de ras inclusiv cand se bucura ca au marcat. Pentru echipele de club de la care primesc salarii isi dau si viata pe teren. Nu l-am auzit pe Mircea Sandu sau pe Victor Piturca sa ia atitudine impotriva jucatorilor care poarta tricolorul pe piept si pentru care se intoneaza imnul. si care apoi injura publicul. Pentru steagul acesta tata a luptat pe front si a fost luat prizonier.
  • 0 (4 voturi)    
    parca acu 4 zile era accidentat... (Luni, 16 februarie 2009, 9:11)

    liviu_ [utilizator]

    ce se aude???
    acu nu mai e accidentat...
    ce sa-i ceri unui jucator care a fost prins cu "fainuta"...
  • 0 (0 voturi)    
    hehe (Luni, 16 februarie 2009, 13:29)

    aluvasilescu [anonim]

    1.felicitari mutu 2.ma amuza sa vad cum toata lumea il ridica in slavi(pe buna dreptate),dar in anglia cand s-a bucurat si el putin de viata cred ca mai avea putin si era scos de la evidenta populatiei
    rushaniiiiii voua care judecati un om pt. o linie...;)
  • 0 (0 voturi)    
    MA MIR (Luni, 16 februarie 2009, 18:43)

    adi [anonim]

    se pare ca briliantu a invatat (IN SFARSIT) sa execute un penalty... chiar m-am minunat ca n-a tras pe centru, ca, deh, isi permite... a, pardon, la nationala, ca aici are statut de vedeta.... la italieni nu i se rupe de rezultat...