Rapidul lui Marian Rada a pierdut prima partida din 2009, Sahtiorul pregatit de Mircea Lucescu fiind o nuca prea tare pentru giulesteni. Au marcat Djalovic, minutul 11, pentru feroviari, respectiv Fernandinho, minutul 23, si Jadson, minutul 39 pentru formatia din Donetk.

Marian Rada a folosit urmatorii jucatori: Andrade - Maftei, M. Constantin, R. Fernandes, Bozovic - Grigorie, Herea, N. Grigore, Cesinha - Djalovic, Dobroiu. Au mai evoluat: Marinescu - Perja, D. Bratu, Pitbull, Pinto, Andrade, Kotchoni si Paun.

De mentionat faptul ca acestea au fost primele goluri incasate de giulesteni in 2009, dupa ce in acest an au invins cu 1-0 pe Vorskla Poltava si cu 2-0 pe Jagiellonia Bialystok.

Rapid va intalni in ultimul meci amical din cadrul cantonamentului din Antalya (13 februarie) pe slovacii de la MFK Kosice.