Catania - Juventus 1-2 | Walter Zenga a asistat neputincios la infrangerea echipei sale. O gafa imensa in minutul 90 a facut ca Poulsen sa marcheze golul victoriei pentru Juventus. Pana atunci, Iaquinta a deschis scorul ('10). Si-a scos tricoul de joc si a incasat galben. Dupa numai un minut, l-a faultat pe Potenza si a fost eliminat, dupa al doilea galben.

Cu un om in inferioritate, torinezii au facut pasul inapoi. Dar a comis-o Buffon, respingand in fata o minge usoara, pe care a trimis-o in poarta Morimoto. Meciul se indrepta spre un egal, dar a venit minutul 90. Nedved a executat un corner, Amauri a retrimis cu capul, Terlizzi a comis un luft de zile mari, mingea a ajuns la Poulsen care a tras puternic, la coltul lung. Juve urca pe locul 2.