Portsmouth - Liverpool 2-3 | Cormoranii revin pe prima pozitie a clasamentului dupa o victorie incredibila obtinuta in ultimele opt minute de joc. Partida de pe Fratton Park a avut un final nebun cu cinci goluri in ultima jumatate de ora! Primii care au lovit au fost gazdele, Nugent ('62) ramanand singur cu Reina dupa o combinatie frumoasa. Liverpool a beneficiat de o lovitura indirecta din careul de 16 metri si Aurelio ('70) a restabilit egalitatea cu un sut puternic. Hreidarsson ('78) a readus Portsmouth in avantaj cu un gol reusit cu capul, insa finalul a fost incendiar. Rezervele Kuyt si Torres, introduse de Benitez in disperare de cauza, au dat lovitura in ultimele opt minute. Kuyt ('82) a reusit un gol norocos cu un sut puternic la coltul scurt si Torres ('90) a marcat in minutele de prelungire cu o lovitura de cap. Ce revenire!