Cristiano Ronaldo, dovada de modestie: Toate trofeele sunt la mine acasa, nu la Mourinho sau la Ibrahimovic!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 februarie 2009, 14:47 Sport | Fotbal

Ronaldo, inexistent pe Old Trafford
Foto: AGERPRES
Mai sunt 18 zile pana la intalnirea Manchester United - Inter Milano, insa spiritele deja s-au incins. Cristiano Ronaldo i-a ironizat pe Jose Mourinho si pe Zlatan Ibrahimovic, cel mai important jucator din tabara interista, intr-un interviu acordat pentru Rai Sport.

"Eu respect opinia fiecaruia, dar le spun amandoura: toate trofeele, absolut toate, sunt la mine acasa, nu la Ibrahimovic. Eu am fost cel mai bun jucator din sezonul trecut desemnat de FIFA, eu am luat Champions League, eu am luat trofeul FIFPro si Balonul de Aur, asa ca nu mai e nimic de comentat. Inter e o echipa buna, dar noi suntem mai buni. Nu e simplu?", a spus Ronaldo.


Citeste mai multe despre   





















1550 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    ??? (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 16:08)

    bgd [utilizator]

    Cati ani are baiatu asta? 23-24? Uite de ce nu e bine ca un tinerel din asta fara educatie sa ia atatia bani si sa castige atatea trofee...poftim declaratie. Nu ca n-ar avea dreptate..insa felul in care a zis-o e pur si simplu de prost gust.
  • +2 (2 voturi)    
    observatie (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 17:06)

    visitor [anonim]

    Fotbalul a ajuns cel mai popular sport in Europa deoarece a avut de la inceput cele mai mari stadioane in comparatie cu celelalte sporturi. Acolo s-a putut aduna tot tzaranu la o flegma, la o injuratura la un ciomag in cap, ca sa isi celebreze animalitatea. Fotbalistii sunt alti tzarani, dar cu bani, dar mai e nevoie sa insist pe truismul acesta?

    Examinati niste poze la intamplare cu figurile fotbalistilor de astazi. Ce va comunica expresia fetzelor lor? Sincer..
  • 0 (0 voturi)    
    sau... (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 17:07)

    irlandezu [anonim]

    ...puteai sa inchei cu "felul in care a zis-o arata ca sta pe un munte de ingimfare"

    se si vede ca in acest sezon a redus turatia si nu mai e acelasi jucator de anul trecut care inscria duble aproape in fiecare weekend in Premier League. Sincer as vrea ca sezonul asta Berbatov sa arate ca e mai bun.
  • 0 (2 voturi)    
    eh (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 17:27)

    bendfella [anonim]

    Prefer declaratiile spumoase de genul in locul "Inter e o echipa buna, dar noi vom incerca sa dam mai mult decat ei, si daca dam mai multe goluri decat ei, S-AR PUTEA sa invingem"
  • 0 (0 voturi)    
    tzaranakis (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 23:41)

    cocosila [utilizator]

    uite fata de intelectual adevarat: http://www.youtube.com/watch?v=Q30eSTkhHxk
    • 0 (0 voturi)    
      ptr ala desteptu (Marţi, 24 februarie 2009, 10:30)

      ptr tzaranakis [anonim] i-a raspuns lui cocosila

      era la inceput in anglia daca nu stiai ... ia du-te tu in china si vorbeste din prima...sa vad cum te descurci .. fitiriciule
  • 0 (0 voturi)    
    Foarte corect (Duminică, 8 februarie 2009, 5:01)

    Bogdan [anonim]

    Nu sunt un fan al fanfaronadei, dar raspunsul este foarte, foarte corect. Sigur, nu e decat o replica intr-un duel psihologic, dar ceea ce conteaza in fotbal sunt trofeele, iar Ronaldo are perfecta dreptate: le are pe toate.