Barcelona - Mallorca 2-0 | Oaspetii au scapat ieftin pe Nou Camp, aceasta si din cauza ca, in multe randuri, se aparau cu 8 jucatori. Cand insa adversarul ii are in atac pe Henry si Bojan iar Guardiola isi permite sa ii menajeze pe Eto'o si pe Messi, lucrurile sunt deja clare.

Barca a reusit o noua victorie, de aceasta data in Copa del Rey, invingand la pas pe Mallorca. Henry a deschis scorul reusind un gol de toata frumusetea: centrare Bojan, "cap" Henry si mingea se duce la coltul lung. Marquez a reusit insa un gol si mai frumos in repriza a doua. Minutul 73... Lovitura libera pentru gazde, Marquez trimite mingea in vinclu si Barca isi asigura victoria. Omul meciului a fost insa tanarul Bojan, care pe langa pasa de gol, a mai reusit cateva actiuni splendide, facandu-i putina concurenta lui Messi.