Radoi marcheaza/ Al-Hilal pierde la 11 metri

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2009, 22:24 Sport | Fotbal

Al-Hilal, formatie pregatita de Cosmin Olaroiu, a ratat calificarea in ultimul act al Cupei Printului Faisal bin Fahad dupa ce a fost eliminata la loteria loviturilor de la 11 metri de catre Al-Shabab. Mirel Radoi a fost integralist si a reusit sa marcheze de la punctul cu var.

Dupa 90 de minute, cele doua formatii erau la egalitate, scor 1-1. La penaltiuri, Al-Shabab a invins cu 5-3, Radoi deschizand cu un gol superb (a trimis in vinclu) seria loviturilor de penalizare.

Radoi a fost folosit mijlocas central, iar in prelungiri a avut o buna ocazie de a marca si de a-si califica echipa in finala competitiei.

1038 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    tv (Miercuri, 4 februarie 2009, 0:12)

i.n. [anonim]

M-ai lasati-ne cu Radoi asta, parca ar juca la Real Madrid sau alta mare echipa, nu ne intereseaza pe noi Al-Hilal, mai terminati cu prostiile! Radoi in sus si in jos, ce mare scofala ca a dat Radoi gol, v-a molipsit si pe voi Gigi?
    Nu se pune.... (Miercuri, 4 februarie 2009, 9:57)

Weather [anonim]

Golurile din penaltyurile de departajare nu sint incluse nicaieri in lume in statistici....poate doar in Republica Pipera.
    Cit despre golul ala din primu meci....frumos,nu zic.Imi aminteste de unu....Blidfakvi care tot asa a rupt lesa in primu meci dupa care a frecat banca la Buzau...ceea ce ii prevad si lu finu'