Fanii lui "U" Cluj si ai lui CFR s-au incaierat dupa o partida amicala

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2009, 17:19 Sport | Fotbal

Suporterii celor doua echipe clujene s-au luat la bataie dupa amicalul CFR Cluj - FC Bihor (4-3). Sustinatorii lui CFR afirma ca au fost atacati la finalul meciului, incaierarea durand vreo zece minute, fara ca fortele de ordine sa reuseasca sa aplaneze conflictul.

"Au fost multi spectatori la acest amical, strazile erau blocate. Nu stiu nici eu mai multe, dar astfel de incidente se intampla si mereu sunt provocate de aceiasi oameni. Legea e prea permisiva", a spus Iuliu Muresan.






















512 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    mama te iubesc dar nu ca pe U (Marţi, 3 februarie 2009, 17:32)

    diktatoru' [anonim]

    Toata lumea ii stie pe asa zisii fani ai lui U, care in afara de mesaje obscene pe pereti si scandal nu fac altceva. Niste retardati. Ar trebui bagatzi la zdup.
    • 0 (0 voturi)    
      chiar?? (Marţi, 3 februarie 2009, 18:52)

      Toma [anonim] i-a raspuns lui diktatoru'

      Faptul ca tu nu iti iubesti echipa precum suporterii lui "U" Cluj nu inseamna ca trebuie sa fii nesimtit. Poate daca ai stii ce inseamna sa sustii o echipa fie ea de fotbal, baschet, handbal sau orice alt sport ai stii cum sa vorbesti si sa te porti.
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Marţi, 3 februarie 2009, 21:57)

        mah [anonim] i-a raspuns lui Toma

        tu iti iubesti echipa batand pe suporterii celeilalte echipe sau iti iubeshti echipa cantandu-le in timpul meciurilor, ridicandu-le morala? tie de ce iti pasa? de cealalta echipa sau de echipa ta? sau va limitati la batai si nu aveti legatura cu fotbalu?
      • 0 (0 voturi)    
        really? (Miercuri, 4 februarie 2009, 0:47)

        diktatoru' [anonim] i-a raspuns lui Toma

        asculta domnu toma: aia nu e iubire pt echipa, ce fac aia e sa-si exprime toate frustrarile de ingusti la minte pe stadion sau la sala. am fost la n'shpe meciuri de handbal si baschet la Horia Demian si la cateva meciuri de fotbal si pe langa cantece de galerie, impotriva carora nu am nimic, mai auzi si toate injuraturile de pe lume si ii vezi pe toti crizatii care-s gata sa sara pe teren sa-l bata pe arbitru pentru ca li s-a parut lor ca ii favorizeaza pe oaspetzi. incearca dumneata sa mergi pe stadion in culorile echipei adverse sa vezi daca scapi cu viatza. e jenant. dar am fost si la un meci din NBA recent si am vazut suporteri ai echipei adverse care erau bine mersi langa cei ai gazdelor. adica daca nu dau in cap nu-mi iubesc echipa? nu-s suporter adevarat???daca echipa mea e amendata si cu terenul suspendat pt ca am fost eu idiot inseamna ca o iubesc cu adevarat??? daca imi doresc sa pot sa imi duc copii la un meci fara sa-i expun la tot jegul is nesimtit?????? in plus aia de la U cluj nici nu aveau ce cauta acolo pentru ca nici macar nu juca echipa lor. e clar ca au mers la scandal. da' nu-i bai ca promit solemn: data viitoare cand merg la meci ii bag o caramida la unu pe gat ca sa sa nu mai fiu nesimtit si sa arat cat de mult imi iubesc echipa.
  • 0 (0 voturi)    
    titlul (Marţi, 3 februarie 2009, 18:15)

    burebista [anonim]

    Cum adica s-au luat la bataie?
    Ce treaba aveau suporterii lui U cluj, avand in vedere ca echipa lor nu avea meci?
    Titlul ar trebui sa fie 'Suporterii CFR au fost atacati de suporterii lui "U" Cluj'
  • 0 (0 voturi)    
    Nu-i normali (Marţi, 3 februarie 2009, 21:09)

    Zolike [anonim]

    ..astia de la U nu le are pe toatele la cap, numai cearta si scandaluri vor la ei. Nu-i bai, rezolvam si desfiintam, echipa urata de romani este.
    Hai CFR - Hajra KVSC!
    • 0 (0 voturi)    
      tu (Marţi, 3 februarie 2009, 21:54)

      mah [anonim] i-a raspuns lui Zolike

      mah tu daca eshti ungur imi dau foc.... ori eshti roman care incearca sa`i faca pe ceilalti romani sa urasca mai tare ungurii ori chiar eshti ungur caz in care ma pish pe tine... ca ne dai un nume rau mah fraere