VIDEO Cum sa iti lovesti adversarul cu talpa fara sa iei rosu, in partida Liverpol - Chelsea

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 2 februarie 2009, 10:44 Sport | Fotbal

Fault?
Arbitrul Mike Riley a facut praf partida Liverpool - Chelsea (2-0). Mai intai l-a eliminat usor pe Frank Lampard in a doua repriza, pentru un fault la mijlocul terenului. Albastrii nu au rezistat si Torres a marcat doua goluri in ultimele trei minute de joc. Fotbalistii lui Scolari erau plini de nervi. Primul care a cedat a fost Bosingwa, care l-a impins grosolan cu talpa pe Benayoun. Arbitrul nu schiteaza nimic. Apoi, Deco a vrut sa-si loveasca in fata un adversar cu cotul, insa din nou, Rilley nu a acordat niciun avertisment. Meciul s-a terminat, iar Scolari nu are scaunul prea sigur.

Faultul lui Lampard

Faultul lui Bosingwa

3981 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    Manipulare demna de GSP (Luni, 2 februarie 2009, 10:55)

Shalkefan [anonim]

Aceste selectii sunt facute in pur stil GSP, manipulare pe fata. Faultul lui Lampard inexistent, daca se interpreteaza ca joc periculos, e clar de maxim galben, nu este prezentat faultul criminal a lui Gerard, Mascherano mai avea putin si ii rupea piciorul lui Balack. Rezultat viciat de arbitru. In ceea ce priveste gestul lui Bosingva, sigur va primi vreo 2 etape, insa avea circumstante, la ce japca a fost...Rusine Liverpool!