VIDEO Al Nasr - Al Hilal 0-2/ Gol si pasa de gol pentru Mirel Radoi la debutul pentru Al-Hilal

de Andra Popa     HotNews.ro
Vineri, 23 ianuarie 2009, 20:59 Sport | Fotbal

Radoi, bucurandu-se dupa golul marcat
Foto: YouTube
La primul sau meci in tricoul lui Al-Hilal, Mirel Radoi a facut un meci extraordinar in fata echipei lui Elton: a marcat dupa o preluare eleganta cu pieptul, a pasat decisiv la faza primului gol si a facut un joc solid la mijlocul terenului. Radoi a fost pastrat pe toata durata partidei cu Al Nasr de catre Cosmin Olaroiu. Cu aceasta victorie, echipa antrenata de Cosmin Olaroiu a ajuns la 40 de puncte in campionatul Arabiei Saudite, la egalitate cu liderul, Al Ittihad, care are insa un meci mai putin jucat.
























5933 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Radoi (Vineri, 23 ianuarie 2009, 23:57)

    Radoi [anonim]

    Am avut si io bulan!
    • +3 (3 voturi)    
      bravo (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 8:34)

      io [anonim] i-a raspuns lui Radoi

      Cred ca Radoi poate fi cu succes mijlocas sau atacant. Succes in continuare ...
      • -2 (2 voturi)    
        Clar (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 10:36)

        MariusMuc [utilizator] i-a raspuns lui io

        Desigur, printre camile :)))
      • 0 (0 voturi)    
        radoi (Marţi, 27 ianuarie 2009, 14:12)

        stefan [anonim] i-a raspuns lui io

        miorel golul tau este miraculos mia placut esti tare
        sunt un fan al tau m,irel radoi
        pacat ca ai plecat de la steaua
  • +3 (3 voturi)    
    Mirel Radoi, gol la debut la Al Hilal (Vineri, 23 ianuarie 2009, 23:58)

    Psnsit Mihai [anonim]

    Bravo Mirel .Suntem mandrii de tine
  • 0 (0 voturi)    
    fan Al Hilal (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 1:16)

    bogdan [anonim]

    bun asa... la asta nu ma gandisem.
    acum o sa avem la tv si meciurile din campionatul Arabiei...tare asta!
    adevarul ca ma cam saturasem de meciurile din italia, anglia sau spania.
    ceva de prin kazakhstan nu ne da Sport.ro?...sa-l vedem si noi pe Lutu la treaba...
    • 0 (0 voturi)    
      radpi (Marţi, 27 ianuarie 2009, 14:14)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      bravooo mirel imi place foarte mult golul tau
  • -4 (4 voturi)    
    Felicitari sincere domnule Mirel Radoi! (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 1:17)

    Daniel Mihai [anonim]

    Cei ce tot l-au contestat si i-au tot cantat si spus fel de fel de minciuni si nimicuri sa taca din gura! Sa dea Bunul Dumnezeu ca Mirel Radoi sa fie si sa devina un simbol acolo, printre totzi arabii!
    Daca as privi in urma,gandurile mele ar ramane in schimb la Steaua , deoarece asa simbol, asa caracter si capitan, rar mi-a fost dat sa ..(permitetzi-mi) fiu contemporan cu domnia sa.
    Am postat si eu pe blog-ul personal cate ceva despre M.Radoi, chiar daca , cu ocazia de "la revedere" ...
    http://danielix.wordpress.com/2009/01/17/un-simbol-steaua-un-capitan-radoiin-loc-de-adio/
    Super-realizare!
  • -1 (1 vot)    
    si predicat (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 5:07)

    Haiaiai [anonim]

    ce sut o prins prostu....
    • +2 (2 voturi)    
      Radoi is one of a kind! (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 15:38)

      Rocknroll [utilizator] i-a raspuns lui Haiaiai

      "Prostul" asta de Radoi era cel mai bun jucator din campionatul Romaniei!

      Cred ca cele mai bune executii inainte de pauza competitionala, in campionatul intern, tot Radoi le-a avut, asa ca acest gol nu e nimic intamplator. Ca si prostia ta, animata de invidie, dealtfel...
  • +2 (2 voturi)    
    pasa de gol? (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 7:43)

    gigi [anonim]

    Eu chiar am vazut meciul despre care scrie Andra Popa,iar la primul gol Radoi a pasat celui care a dat pasa de gol,nu a dat pasa decisiva! N-ar fi rau ca redactorii(???) de la Hotnews sa stie despre ce scriu,mai ales ca meciul a fost transmis si in Romania.Fata s-a uitat la meci? Stie regulamentul si limbajul fotbalistic? Pasa de gol=pasa data celui care inscrie gol,ce e asa greu de inteles?
  • +1 (3 voturi)    
    da, ce sut o prins... (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 9:15)

    calin [anonim]

    Marius Niculae numa la antrenamente in sala mai poate prinde un sut ca asta...
  • -1 (1 vot)    
    un expirat (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 9:37)

    mike [anonim]

    unde-si putea sa-si gaseasca si el un loc caldut decat la ametitii aia de arabeti care habar n-au de fotbal , bine ca au bani care sa-i arunce pe fraieri si pt becali ca in ultima perioada a cam clacat cu terenurile
  • +1 (1 vot)    
    pac pac (Sâmbătă, 24 ianuarie 2009, 16:21)

    munitzie multa [anonim]

    ba oricum mai rau ca la steaua nu poate sa joace , fiindca la steaua nu juca si nu joaca nimeni fotbal ... asta-i asa pt jiji sa se oftice.
    pac pac. frumos gol