Marius Lacatus s-a tinut de cuvant si a schimbat tactica de joc a Stelei dupa plecarea lui Radoi la Al-Hilal, folosind renumitul 4-1-4-1 al fostului selectioner al Spaniei, Aragones. Capitanul Stelei a fost ales veteranul Petre Marin, care a purtat banderola pana in repriza secunda cand i-a dat-o lui Ghionea.

Steaua a folosit urmatoarea echipa in prima repriza: Vatca - Golanski, Goian, Rada, P. Marin (cpt.) - Ov. Petre - Szekely, A. Ionescu, Toja, Ochirosii - Kapetanos. In repriza secunda insa, Lacatus a schimbat complet echipa: Cernea - Ogararu, Baciu, Ghionea (cpt.), Filip, Tiago - Nicolita, Dayro, B. Stancu, Semedo - Litu.

Intr-o echipa formata aproape in totalitate din straini, Deac a reusit sa inscrie golul victoriei pentru CFR Cluj in partida de pregatire cu Dnepr, fosta echipa a lui Oleg Protasov. Campioana Romaniei a folosit in prima parte a meciului urmatorul "11": Hirschfeld - Panin, Cadu, Alcantara, Toma - E. Kone, Dani, Frangipane, Dubarbier - Veljovici, Deac. In repriza secunda au evoluat: Stancioiu - Viera, Flores, Galiassi, Viana - M. Jose, G. Muresan, Peralta, Pereira - Traore, Oberman.

Timisoara a invins echipa turca de liga a 3-a Goztepe Izmir cu 2-0 (Parks `47, Gigel Bucur `90-pen.). Gabi Balint, la fel ca si antrenorul Stelei, respectiv al CFR-ului, a folosit doua formatii complet schimbate in reprizele partidei.