Fosta glorie a Timisoarei: Uhrin nu a fost in stare sa invete romaneste. Va invata maghiara la Cluj

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 13:56 Sport | Fotbal

Dusan Uhrin Jr
Foto: AGERPRES
Johnny Regep, fosta mare glorie a Timisoarei, este de parere ca inlocuirea lui Dusan Uhrin Jr de pe banca tehnica a formatiei de pe Bega a fost un lucru bun, cehul neputand face mai multe pentru alb-violeti. Regep este nemultumit de faptul ca Uhrin nu a putut invata romaneste in mandatul din Banat, dar este convins ca poate invata maghiara la CFR Cluj.

"Uhrin nu mai avea ce sa faca la Timisoara. Atinsese maximul ca antrenor si nici macar nu a fost capabil sa invete romaneste. Mai bine ca s-a dus la Cluj. E mai aproape de tara lui si va invata si limba maghiara. Nici macar in Cehia nu mai era acceptat", a precizat fostul jucator al Politehnicii din anii '60, citat de violamania.

Dusan Uhrin Jr a fost demis de la FC Timisoara la sfarsitul anului 2008, dupa ce s-a clasat pe locul trei la finalul turului din Liga 1 cu formatia Viola. Cehul a fost inlocuit cu fostul international Gabi Balint.




















653 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    fotbalistul turmentat (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 14:27)

    ioan timisoara [anonim]

    Unu la mana Timisoara este mai aproape de Cehia decat Clujul.
    2. Sa invete maghiara nu-l ajuta cu absolut nimic pe Uhrin, nici un jucator clujean nu intelege maghiara.
  • +2 (2 voturi)    
    aiurea (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 14:44)

    dan [anonim]

    articolul este tendentios si fara nici o legatura cu fotbalul ( imi pare rau dar nu stiu cine a fost Johnny Regep si ce performante a avut cu Timioara in anii 60, dar acest articol este doar de can-can.
  • 0 (0 voturi)    
    chiar mah? (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 15:36)

    diego [anonim]

    mare p***rost johny asta
  • 0 (0 voturi)    
    uhrin (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 19:51)

    vali [anonim]

    fratilor, va jur ca nu mai suport sa mai aud numele asta non stop. Zici ca este mai tare decat Mourinho, ce are nene de este atat de tare?
    • 0 (0 voturi)    
      hai ca-ti zic eu (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 20:39)

      vijelie [anonim] i-a raspuns lui vali

      este mai tare pen'ca are implanata o tija de titan in femur.
  • 0 (0 voturi)    
    ce tampenie (Sâmbătă, 17 ianuarie 2009, 20:01)

    sebi [anonim]

    Stimata redactie, articol atat de idiot nu am mai citit demult pe site-ul hotnews. Nu stiu cine naiba a fost gioni asta de la timisoara, nu am auzit de el, dar banuiesc ca e vreun dobitoc, un loser ca mai toti timisorenii
  • +1 (1 vot)