Salariu colosal pentru Dumitru Dragomir la LPF

de Andra Popa     HotNews.ro
Luni, 12 ianuarie 2009, 16:49 Sport | Fotbal

Dumitru Dragomir, fost presedinte al LPF
Foto: AGERPRES
Ionut Popa de la Poli Iasi si-a dat demisia, Borcea, Gigi Becali si Copos striga in cor ca nu mai au bani de bagat in fotbal din cauza crizei financiare, dar, tot acesti conducatori de cluburi din Liga 1 au votat luni salariul presedintelui Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF). Rezultatul scrutinului? Toate cele 18 cluburi din Romania au fost de acord ca Dumitru Dragomir merita un salariu de 15.000 de euro pe luna pentru munca depusa la FRF, anunta gsp.ro.

Aceasta propunere de salariu a venit din partea dinamovistului Cristi Borcea si a fost imediat acceptata de ceilalati conducatori. Dupa o perioada de 10 ani cand presedintele LPF nu a incasat niciodata salariul, 3000 de euro, si banii s-au intors la cluburi, de data aceasta oare cum va proceda Dumitru Dragomir?

Cristi Borcea a spus: "Nu credeti ca merita? Ne-a adus 35 de milioane din drepturile TV, plus alte vreo 4 milioane. Trebuia sa aiba un salariu, astfel incat sa nu depinda de nimeni. Chiar eu am venit cu cererea de marire de salariu".

Jean Padureanu de la Gloria Bistrita a fost de acord cu propunerea lui Borcea -"S-a discutat si despre salariul domnului Dragomir, dar sincer sa fiu nu stiu cat i-am dat, fara numar am spus. In rest a fost o sedinta calma si asta arata ca fotbalul s-a linistit, ceea ce e un lucru foarte bun. Eu de 45 de ani sunt in criza financiara, dar am scos-o mereu la liman".























2030 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    "pentru ca merita"!!! (Luni, 12 ianuarie 2009, 18:12)

    Bartti [anonim]

    Dacă ar fi numai atât….n-ar fii nici o problemă! Asta e doar ce declară! Se pare că în Romania oameni ca Mitică cu 5 clase, dar cu facultate în şmecherii, câştigă de sute sau mii de ori mai mult decât un olimpic. Banii sunt INCORECT împărţiţi în România. Este încurajată neseriozitatea, şmecheria, minciuna, chiulul, falsul etc. Nici un delincvent de rang înalt nu a fost pedepsit după „89. Din păcate noile generaţii primesc exemplu de la astfel de oameni şi se comportă ca ei. Venitul unei persoane ar trebuii să reflecte valoarea reală a acesteia!!!
    • 0 (4 voturi)    
      Si care e problema ta ? (Luni, 12 ianuarie 2009, 18:52)

      #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator] i-a raspuns lui Bartti

      Iti ia tie din buzunar ?
      Fondurile LPF sunt din formate din capitalizarile cluburilor.
      Cluburile sunt finantate din fonduri private, ale unor persoane, si nu din fonduri publice.

      Daca ei decid sa-i faca salariul mare, e numai treaba lor, sunt banii lor.

      Romanu tot roman: niciodata multumit, chiar daca nu-i din banii lui.

      Tot inainte neam de bizoni !!
      • 0 (4 voturi)    
        mai corleone (Luni, 12 ianuarie 2009, 19:21)

        urtu [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

        ai intrat si tu pe hn sa-l contrezi pe unicul tau critic? parerea mea e ca si un glont e prea multa cheltuiala pe capu' tau... cu gaze nu, ca-i scump... funia. asta e. e moka si te prinde.
        • 0 (2 voturi)    
          Multumesc. (Luni, 12 ianuarie 2009, 19:53)

          #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator] i-a raspuns lui urtu

          Asta e argumentul tau:

          "parerea mea e ca si un glont e prea multa cheltuiala pe capu' tau... " ... ?

          Aha ...
      • 0 (2 voturi)    
        subiect (Luni, 12 ianuarie 2009, 21:10)

        nume [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

        esti fraier mah. Biletele la meci, abonamentul al cablu, publicitatea, neplata impozitelor si taxelor etc etc.
        Alea tot din banii tai sunt fraiere ! tot tu le platesti..
        Crezi ca Borcea ii da din buzunarul lui salariu lui Mitica ??? Daca tu crezi asta esti un mare papagal ! Intr-un fel sau in altul tot tu platesti.
        Bizon esti tu...habar nu ai pe ce lume traiesti
      • -1 (1 vot)    
        Numai ca... (Luni, 12 ianuarie 2009, 21:50)

        Adrian [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

        ... fondurile astea private de care vorbesti vin de la privati care au cam furat din buzunarul nostru. E adevarat ca nu are insa importanta ce salariu ia Dragomir, asta este inca o stire de "imbecilizare".
  • +1 (1 vot)    
    Dinozaurul (Luni, 12 ianuarie 2009, 23:00)

    IonCan [anonim]

    Eu nu am probleme cu salariu presedintelui LPF ci cu faptul ca acest dinozaur politic mai e inca in functie. O curva politica care a ramas pe margine autostrazii politice si care isi bate joc de fotbalul romanesc de ani de zile impreuna cu amicul lui, Mircea Sandu, o alta hahalera comunista! Sa se aleaga o persoana apolitica, care sa reprezinte intr-adevar LPF si sa lupte cinstit pentru un fotbal curat in Romania si atunci pot sa zic ca merita 15k Euro/luna, oricum e mai putin decat multi fotbalisti iau in Divizia A si astfel are motivatia sa nu recurga la gainarii ca sa castige un ban.
  • -1 (1 vot)    
    salariu (Marţi, 13 ianuarie 2009, 11:01)

    www.peluza.org [anonim]

    cine ii plateste acest salariu? statul? frf? din banii cluburilor? din banii nostri? sa se clarifice si sa se ia masuri!