AC Milan a invins la penalty-uri pe Hamburg, intr-un amical desfasurat la Dubai. La sfarsitul celor 90 de minute regulamentare scorul era de 1-1, dar italienii s-au impus cu 4-3 la loviturile de la 11 metri. Beckham a evoluat 45 de minute pentru noua sa echipa, AC Milan, demonstrand o conditie fizica buna.

Scorul partidei a fost deschis de italieni. Ronaldinho a reusit sa invinga apararea adversa in minutul 63. Dupa doar patru minute, Benjamin a stabilit egalitatea: 1-1. Germanii blocheaza toate culoarele si italienii nu reusesc sa mai marcheze. Scorul final este stabilit la loviturile de departajare. La penalty-uri au marcat: Ronaldinho, Shevchenko, Inzaghi, Flamini pentru AC Milan si Petric, Olic, Demel, pentru Hamburg. Au ratat: Emerson (AC Milan) si Thiago Neves, Aogo (Hamburg).

Echipe de start:

Hamburg: Hesl, Demer, Reinhardt, Mathijsen, Aogo, Jarolim, Alex Silva (Benjamin), Trochowski (Thiago Neves), Jansen (Boateng); Guerrero, Olic (Petric)

AC Milan: Dida, Zambrotta, Maldini (Senderos), Kaladze (Favalli), Jankulovski (Antonini) Beckham (Flamini), Pirlo (Emerson), Ambrosini (Cardacio), Ronaldinho, Pato (Inzaghi), Shevchenko