Radoi: Daca plec in strainatate, e posibil ca fanii stelisti sa ma injure

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 13:54 Sport | Fotbal

Radoi se teme ca va avea soarta lui Mutu in Ghencea
Foto: AGERPRES
Cel mai iubit fotbalist al Stelei, capitanul Mirel Radoi, este de parere ca in cazul in care s-ar transfera la o formatie din strainatate, la intoarcerea in Ghencea in calitate de adversar ar fi injurat de suporterii ros-albastri precum a patit Adrian Mutu in Champions League.

"Eu ma asteptam ca Mutu sa fie injurat in Ghencea. Si pe mine, daca m-as transfera la alta echipa din strainatate si apoi as veni in Ghencea, e posibil ca fanii stelisti sa ma injure", a precizat Radoi la gsp.tv.

Transferat la Steaua in vara lui 2000 de la Extensiv Craiova, Radoi este unul dintre jucatorii de baza din Ghencea si de la echipa nationala a Romaniei, de internationalul roman interesandu-se, conform oficialilor vicecampioanei din Liga 1, Inter Milano.




















469 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    esti in aer (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 14:22)

    rosia portocalie [utilizator]

    de la cate aere iti mai dai
    daca era cineva interesat de tine ii punea banii pe masa lui gigi si gata
    m-am saturat de stiri tampite pe toate posturile ca aia si aia sunt interesate de mirel, gigel...etc
    pe voi, vedetele de la steaua v-ar luat intr-o clipita si real si man u si barca da nu-si permit :)))
  • 0 (2 voturi)    
    nu se va intampla asta (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 14:48)

    cip [anonim]

    in nici un caz
  • +1 (1 vot)    
    Mare necaz (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 16:51)

    neculaiandrei [utilizator]

    Pe tine Radoi ca ti l-ai luat nas pe Becali.

    Astfel cariera ta dupa primavara in care ai atins semifinala de UEFA , a murit subit.

    Pacat de tine ,ai fi fost un mare talent...un stalp mai bun ca si Chivu...dar na' ..o alegere proasta....tiai gasit nasul;)
  • +1 (1 vot)    
    Lasa-ne! (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 17:07)

    Bibicu [anonim]

    Eternul si fascinantul Mirel Radoi.
    De bun ce e nu-l mai cumpara nimeni.
    Isi pune singur pret.
    Poate nu stie si e bine sa-l informam ca piata spune totul, indica valoarea sa prin pretul oferit.
    Valoarea ta, valoarea ta...
  • 0 (0 voturi)    
    vulpea si strugurii (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 17:30)

    Gogu [anonim]

    Dar de ce te-ai intorce in Ghencea in calitate de adversar? Esti rupt de realitate, parerea mea!
    • 0 (0 voturi)    
      excelenta comparatia!!!!! (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 21:35)

      gogu de la bistrita [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      sint stelist de 40 de ani...si chiar asa
  • 0 (0 voturi)    
    cine e asta? (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 17:34)

    The Saker [utilizator]

    nu am auzit de el...
  • 0 (0 voturi)    
    PLEACAAAAAAAAAAAAA (Duminică, 4 ianuarie 2009, 1:29)

    anticioban [anonim]

    Pai eu te injur de vreo 4-5 ani, OAIE!
    de cand ti-ai "tras" nas un rahat imputit, OAIE!
    PLEACA odata!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    CEL MAI IUBIT (Duminică, 4 ianuarie 2009, 1:39)

    adi [anonim]

    Cel mai iubit jucator de la Steaua????? iubit de cine ? de masa. Ce articole mai tata ,cine il iubeste pe Radoi?
  • 0 (0 voturi)    
    Radoi (Duminică, 4 ianuarie 2009, 3:33)

    Iorg [anonim]

    Dar cine este acest individ caci de o buna bucata de vreme numai de el se scrie si ma rog de este asa bun de ce nu joaca undeva in strainatate sau el joaca cu nasu la nunti si la botezuri mai mult caci la nationala da cu capul ca berbecul la ai lui iar la echipa de club mai mult la doctor a stat si cineva mai are curajul sa spuna caci este un pion de baza eu cu vad .oare nu mai sint jucatori in Romania?apropo am vazut cum oeru fugea la munte printre brazi cu paltonul iar cei ce il filmau se amuzar sau crede caci au descoperit alt sport Ce rusinos si ce mascarici care ii plateste pe acei prosti sa-l filmeze (unde am fost si unde am ajuns)pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    O,,,,,,,,LASA-MA. (Duminică, 4 ianuarie 2009, 6:27)

    acidutzy [anonim]

    O telenovela trista , cu final nefericit dovedeste inca odata ca o bursa normala a transferurilor (implicit a valorilor) nu include jumatatile de valoare.precum RadoiNu pot intelege comportamentul de cocota masculina,pe care-l afisezi de cind te stim.Mai citeste si tine cont si de parerile unor oameni de pe margine care-ti cunosc valoarea, autoproclamarea -cel mai bun ,cel mai iubit,,,,,,,,,,se dovedesc in final niste vorbe goale precum clubul Steaua.Ce sa faca INTER cu tine ? sa-ti usureze naveta la clinica de la Bologna?
  • 0 (0 voturi)    
    foLbal si eruditie (Luni, 5 ianuarie 2009, 10:01)

    Ionuc [anonim]

    vedeti ce stire aveti pe crol inainte de citatul din Radoi