Logo-ul Dacia, pe tricourile echipei Udinese: Suntem incantati de aceasta sponsorizare!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 22 decembrie 2008, 0:44 Sport | Fotbal

Noile tricouri nu le-au purtat noroc jucatorilor lui Udinese
Foto: AGERPRES
Jucatorii lui Udinese au purtat pe San Siro noile tricouri de joc inscriptionate pe piept cu logo-ul Dacia. Acesta este noul sponsor al echipei italiene, care a pierdut cu 5-1 partida cu AC Milan. Andrea Baracco, directorul de comunicare al Renault Italia, a comentat acordul incheiat. "Aceasta sponsorizare reprezinta pentru noi ocazia de a avea un nume important pe tricoul acestei echipe. Vom ajuta si noi sa marim notorietatea brandului Dacia pe piata italiana. Este ocazia de a prezenta aceasta marca publicului tanar interesat din ce in ce mai mult in conditiile in care vanzarile de automobile pe piata italiana sunt in scadere".

Reprezentantii gruparii si-au manifestat multumirea si pe site-ul oficial al echipei de fotbal Udinese. "Prin acest parteneriat se vor confrunta doua echipe care s-au afirmat in domeniile lor si au obtinut succese importante printr-o abordare similara. Ambele echipe sunt tinere, ambitioase si dinamice, in crestere".

FC Arges si Dacia Mioveni sunt echipele din Romania care au mai purtat pe tricouri logo-ul Dacia.
























3512 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    hehehe (Luni, 22 decembrie 2008, 1:49)

    dixit [utilizator]

    ma intreb daca ignorantii aia stiu ce reprezinta termenul Dacia......
  • +1 (1 vot)    
    chiar ma intrebam (Luni, 22 decembrie 2008, 8:34)

    Catelu [anonim]

    In contextul prabusirii vanzarilor chiar ma intrebam de ce Dacia nu face nici un fel de reducere de pret. Acum vad: au gasit o utilizare mult mai inteligenta pentru banii aia. Urmatorul pas probabil este sponsorizarea unei echipe americane de hochei, pentru ca dupa colapsul Chrysler si GM cineva trebuie sa umple si piata aia de SUV-uri, iar la anul apare Logan SUV. Go, Dacia!
    • -1 (1 vot)    
      da ...ce destept esti tu........ (Luni, 22 decembrie 2008, 9:38)

      pisi [anonim] i-a raspuns lui Catelu

      de exemplu...daca vecinu si-a luat masina anu trecut cu 10.000....vrei sa cumperi tu cu pret redus cu 7000 (sa zicem) si sa te dai mare la el cat de bengos esti tu....muuuult ti-a mai luat s-o gandesti p`asta...........
      • 0 (0 voturi)    
        ooops (Luni, 22 decembrie 2008, 13:40)

        Catelu [anonim] i-a raspuns lui pisi

        Inteleg ca ai dat 10,000Eur pe o Dacia. Asta e acum, banii sunt dati. Daca te incalzeste cu ceva, gandeste-te ca altii au dat 100,000Eur pe un apartament tip cutie de chibrit si au ramas cu un credit pe cap pentru 20 de ani. Incepi sa te simti mai bine?
  • +1 (1 vot)    
    am trait s-o vad si p-asta.. (Luni, 22 decembrie 2008, 11:53)

    gonzo [anonim]

    romanii cu "Dacia" pe piept :)) hahaha
  • 0 (0 voturi)    
    taricene! (Luni, 22 decembrie 2008, 14:13)

    aaa [anonim]

    De aia ne bagi noua taxa triplata? Ca sa poata dacia sa sponsorizeze o echipa din italia?
    Bine a zis un participant la un miting anti-taxa din Galati: "Sunt de acord cu triplarea taxei, da sa mearga Tariceanu TREI ANI numai cu logan!!!"
  • 0 (0 voturi)    
    udine (Luni, 22 decembrie 2008, 14:29)

    ale [anonim]

    acum 2 000 de ani,in locul orasului udine,traiau mai multi daci decat romani.
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine domnule Tariceanu! (Luni, 22 decembrie 2008, 15:07)

    cristi-iasi [anonim]

    Uite de ce ajuta Tariceanu fabricile de masini, ca sa le mearga bine fotbalistilor. Prosti mai suntem noi romani ca suportam asa umilinta. De ce nu ajuta guvernul si alte societati decat cele cu profil auto? Si eu am o societate mica si muncesc de imi sar capacele dar nu ma ajuta nimeni. Rusine domnilor guvernanti!