Premier League / Arsenal - Liverpool 1-1

VIDEO Liverpool obtine un punct pe Emirate Stadium / Van Persie inscrie un gol magnific

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 21 decembrie 2008, 20:34 Sport | Fotbal

Keane aduce un punct lui Liverpool
Arsenal a remizat pe teren propriu in fata lui Liverpool, scor 1-1. Van Persie a reusit un gol superb, iar Keane a readus speranta in tabara cormoranilor. Din minutul 62, Arsenal a jucat in zece oameni, dupa eliminarea lui Adebayor.

In minutul 24 Van Persie preia pe piept o pasa de la Nasri, se intoarce cu fata spre poarta si, dintre doi adversari, il invinge pe Reina cu un sut puternic. Spre sfaristul primei reprize, apararea lui Arsenal este surprinsa pe picior gresit iar Robbie Keane nu-l iarta pe Almunia. Liverpool egaleaza in minutul 42. Fabregas nu a mai revenit in teren in repriza a doua si a fost inlocuit de Diaby. Spaniolul a suferit o accidentare la genunchi.

Adebayor primeste cel de-al doilea cartonas galben in minutul 62 si este eliminat de pe teren. Arsenal joaca in zece oameni, dar Liverpool nu reuseste sa inscrie golul victoriei.

Liverpool a obtinut un punct si spera intr-o infrangere a lui Chelsea in fata celor de la Everton, pentru a se mentine pe prima pozitie.

Arsenal - Liverpool 1-0 Gol Van Persie, min. 24

Arsenal - Liverpool 1-1 Gol Keane, min. 42

940 vizualizari

Keane (Duminică, 21 decembrie 2008, 21:01)

golul lui Keane e mai misto...parerea mea.
      gol (Duminică, 21 decembrie 2008, 21:33)

amandoua sunt frumoase
      gol (Duminică, 21 decembrie 2008, 22:12)

nu ca-s io fan liverpool, da golul lui Keane e mult mai misto.
    Keane vs Van Persie (Duminică, 21 decembrie 2008, 23:10)

flo [anonim]

si eu zic ca golul lui Keane e o mai fain. trebuia sa iasa portarul lui Arsenal ca sa evite golul
    golul lui Keane rocks (Duminică, 21 decembrie 2008, 23:39)

alex [anonim]

e mult mai tare. fara nici o preluare dintr-o bucata. genial...:)
    frumos (Luni, 22 decembrie 2008, 1:21)

cristi [anonim]

Ce preluare si ce control al mingii are van Persie !!
    Uitati-va inca o data.
    super (Luni, 22 decembrie 2008, 11:52)

maiashu [anonim]

Pe langa suturi, la ambele goluri mi-a placut cel mai mult momentul anterior. La van Persie a fost preluarea prin care a scos din joc cei doi fundasi, iar la Keane faptul ca a sutat imediat dupa ce a cazut mingea, in momentul optim. Calculul (sau simtul mingii?) a fost perfect.