VIDEO Politia belgiana doreste interzicerea accesului lui Boloni pe stadioane

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Joi, 18 decembrie 2008, 14:37 Sport | Fotbal

Boloni vrea romani la Standard
Foto: AGERPRES
Comportamentul lui Laszlo Boloni, din partida pe care echipa sa a sustinut-o in fata echipei FC Bruges, ar putea fi sanctionat de politia belgiana. Antrenorul roman a fost trimis in tribune datorita protestelor, iar politia il acuza de incalcarea mai multor reguli.

Potrivit autoritatilor belgiene, tehnicianul lui Standard Liege a escaladat un gard, fara autorizatie, pentru a ajunge in tribune, a instigat suporterii echipei adverse si a revenit pe teren, lucru interzis prin regulament.

Pentru toate acestea, politia a cerut un mandat de interzicere pe stadioane a antrenorului roman si ia in considerare deschiderea unei anchete juridice impotriva lui Boloni.

Standard Liege a invins in deplasare, scor 4-1, echipa FC Bruges in etapa a 16-a din campionatul belgian.

























2416 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    laszlo?!! nu-l chema ladislau (sau loti)? (Joi, 18 decembrie 2008, 15:52)

    dan [anonim]

    laszlo?!! nu-l chema ladislau (sau loti)?
    • 0 (0 voturi)    
      .... (Joi, 18 decembrie 2008, 17:06)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui dan

      Ai dreptate .....
    • 0 (0 voturi)    
      laszlo?!! (Joi, 18 decembrie 2008, 17:32)

      NEMET DEAK ENDRE [anonim] i-a raspuns lui dan

      MAI INTERESEAZATE DESTEPTULE INAINTE SA ENUNTI O PROSTIE! POATE E LOTI PENTRU TINE FIINDCA NU ESTI IN MASURA SA PRONUNTI LASZLO.
      • 0 (0 voturi)    
        e VASILE (Duminică, 21 decembrie 2008, 14:57)

        plv [anonim] i-a raspuns lui NEMET DEAK ENDRE

        e vasile boloni, sa ii romanizam fortat pe toti... si pe german andrei de mai sus, asa il cheama, german andrei ... pa pa
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar asa? (Joi, 18 decembrie 2008, 18:15)

    Crapu' [anonim]

    Nu se poate ca o persoana educata, calma si plina de bun simt sa reactioneze in halul asta.
    Cred ca a cerut autonomia tinutului secuiesc, confundind stadionul cu cel din Tg.-Mures.
  • 0 (0 voturi)    
    Laszlo este corect (Joi, 18 decembrie 2008, 19:46)

    ceferistul [anonim]

    Ladislau este varianta romanizata. era o practica des intilnita pentru comunisti sa schimbe prenumele (in unele cazuri chiar si numele de familie) unguresti in variante care sunau mai romaneste.
    iar Laci (pronuntat in romaneste Lotzi) este diminutivul lui Laszlo in limba maghiara.
  • 0 (0 voturi)    
    inca un Pui de Dac..... (Joi, 18 decembrie 2008, 21:46)

    moroshanK [anonim]

    ce....nu stiti bancul????
  • 0 (0 voturi)    
    POLITIA (Vineri, 19 decembrie 2008, 0:32)

    ANDREI [anonim]

    Eu ma bucur ca exista politisti mai tampiti decat cei romani, posibilitate foarte redusa! Boloni a stat in galeria echipei ADVERSE! Acum vine politia belgiana si zice: cetateanul suspect Boloni ne-a derutat, pentru ca stiam ca el e antrenor la standard dar, printr-o tentativa de derutare a politiei s-a infiltrat in galeria de la Bruges, fapt care a dat dureri de cap organelor! de aceea politia belgiana crede ca: ori boloni e spion flamand, ori e un infractor periculos care se ascunde de organele abilitate!