Marius Lacatus: Imi pare rau pentru Dorinel

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 16 decembrie 2008, 12:51 Sport | Fotbal

Dorinel si Lacatus, fostul si actualul antrenor din Ghencea
Foto: AGERPRES
Fostul si actualul tehnician al Stelei, Marius Lacatus, a precizat ca ii pare rau pentru Dorinel Munteanu, cel care a fost demis in cursul zilei de luni, si ca asteapta clarificarea situatiei de la vicecampioana Romaniei pentru a reveni in Ghencea.

"Sincer, imi pare rau de ce i s-a intamplat lui Dorinel. Eu am vorbit cu Gigi si i-am spus asa: <Gigi, Steaua are antrenor, rezolva situatia si pe urma vom discuta>. Daca ma voi intoarce la Steaua? Stiti foarte bine ce inseamna Steaua pentru mine", a spus Lacatus, citat fiind de NewsIn.

Lacatus a demisionat de pe banca tehnica a ros-albastrilor dupa infrangerea cu Lyon, scor 5-3, din Liga Campionilor, Dorinel Munteanu fiind investit ca noul tehnician al Stelei in data de 27 octombrie 2008.

Mircea Radulescu, seful Scolii de Antrenori, a precizat, marti, ca juristii au decis ca Lacatus poate sa se intoarca in functia de antrenor al formatiei din Bulevardul Ghencea.
























1801 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Hai sa vedem... (Marţi, 16 decembrie 2008, 13:37)

    Marcel [anonim]

    Tu apuci ianuarie Marius? :))
  • +1 (1 vot)    
    Nu pot sa-l inteleg. (Marţi, 16 decembrie 2008, 13:53)

    cvm [utilizator]

    Dumnezeu sa va mai inteleaga si pe voi , astia de la Steaua.
    Laca stie ce este acolo, a plecat o data, dar acum de ce se intoarce?
    • +2 (2 voturi)    
      Masochist. (Marţi, 16 decembrie 2008, 15:08)

      giga [anonim] i-a raspuns lui cvm

      Sau idiot. Sau flamind. Oricum, pacat de fotbalistul Lacatus.
  • +1 (1 vot)    
    E caz unic? (Marţi, 16 decembrie 2008, 14:03)

    Arbitru vesel [anonim]

    lasa Laca, si lui Dorinel ii va parea rau pentru tine in citeva luni. Vai de capul vostru de marionete. isi bate joc un cioban de voi. Sau de fapt numai banii lui va mai interesaza, si atunci este explicabil ce se intimpla cu voi.
  • +1 (1 vot)    
    ii pare rau de dorinel? (Marţi, 16 decembrie 2008, 14:09)

    ceferistul [anonim]

    ar trebui sa ii para rau de el insusi!
    dorinel a scapat din cloaca lui becali, trebuie sa fie fericit.
  • +1 (1 vot)    
    pt cascaval (Marţi, 16 decembrie 2008, 14:10)

    The Saker [utilizator]

    ce nu e clar?
  • +1 (1 vot)    
    balcanisme de sfarshit de an (Marţi, 16 decembrie 2008, 14:38)

    F. Constantin [anonim]

    Ha ha ha!
    Ca in politica...de fapt politicienii nostri nu-s mai destepti ca fotbalistii...
    in ceea ce ii priveste pe ultimii, daca Laca' ar tine la Steaua cu adevarat, s-ar tine cat mai departe de ea.
    Si asa ar trebui sa faca toata lumea (jucatori, suporteri, cronicari sportivi), sa-nnebuneasca becali si sa ne lase-n pace...
    Dar cred ca de fapt lui Lacatus ii trebuie ceva bani de Craciun, ca altfel nu-mi explic...Si mai e ceva: a pupa acolo unde-ai scuipat si vivceversa e boala noastra nationala, a romanilor...Nimic serios, doar "enteresu' si iar enteresu'".
    Greatza maxima.
  • 0 (0 voturi)    
    un salt_in_banc la steaua nordului (Marţi, 16 decembrie 2008, 16:07)

    Florian [anonim]

    Din bube, mucegaiuri si noroi, ... iscat-am mucegai si bube noi.
  • +1 (1 vot)    
    pacaleala de 1 Aprilie (Marţi, 16 decembrie 2008, 16:25)

    Reader [anonim]

    "Gigi, eu imi dau demisia vreo 2 luni pana se termina cu UCL, ca stii, am si eu o onoare, steaua e viata mea si nu vreau sa fiu eu ala care nu e in stare s-o califice. Gaseste si tu un fraier care crede ca poate face treaba sa-mi tina si mie scaunul cald"
  • -1 (1 vot)    
    STELIST! (Marţi, 16 decembrie 2008, 16:53)

    Stefan [anonim]

    "daca Laca' ar tine la Steaua cu adevarat, s-ar tine cat mai departe de ea." TOTAL GRESIT!!!!

    Tocmai pentru ca tine enorm la Steaua se intoarce, orice stelist adevarat ar fi acum alaturi de echipa, indiferent de cine o conduce, daca o face bine sau nu.
    E MOMENTUL CA STELISTII SA STRANGA RANDURILE!
  • 0 (0 voturi)    
    Cand avea si Steaua antrenor... (Miercuri, 17 decembrie 2008, 8:49)

    scaparici [anonim]

    Cand, in sfarsit, ajunsese si la Steaua un antrenor, analfabetul din Pipera l-a schimbat cu un altul pe care-l stim deja. Lacatus - ajunsesem cu totii la concluzia asta - nu e un antrenor potrivit ptr Steaua, ptr ca nu are stofa de antrenor, nu stie! Consider ca Dorinel a fost "lucrat" sistematic cat a fost la Steaua de catre Lacatus. Si uite cum "buricul pamantului" isi mai da o data cu tesla-n ...