Fiara revine in Ghencea pe un salariu de 250.000 de euro

Gigi Becali: Marius Lacatus este noul antrenor al Stelei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 15 decembrie 2008, 22:22 Sport | Fotbal

Lacatus si Becali, din nou impreuna la Steaua
Foto: AGERPRES
Soarta lui Dorinel Munteanu pe banca tehnica a Stelei a fost hotarata: Neamtul va fi inlocuit, noul antrenor al ros-albastrilor urmand sa fie Marius Lacatus, dupa cum a precizat patronul din Ghencea, Gigi Becali.

”Nu pot sa spun cand va veni Dan Petrescu la Steaua. Eu sunt omul care vrea fapte, iar Dan Petrescu a demonstrat. El a dus o echipa mica la 5 puncte de Steaua. Se poate spune ca el este antrenorul anului pentru ca a facut mare o echipa mica. La fel si Razvan Lucescu. Viitorul Stelei apropiat va fi Marius Lacatus. Este deja Marius Lacatus. I-am spus impresarului sa vorbeasca cu Dorinel si sa nu mai vina din Germania. Ne vom desparti pe cale amiabila. A fost o greseala ca l-am dat pe Lacatus afara. L-am anuntat deja pe Marius ca vine inapoi la Steaua!”, a precizat Gigi Becali intr-o interventie la Sport.ro.

Marius Lacatus a fost inlaturat de pe banca tehnica a vicecampionei Romaniei dupa infrangerea din Ghencea cu Lyon, scor 5-3, intr-o partida contand pentru grupa F a Champions League.

Rezultatele lui Dorinel Munteanu la Steaua in Liga 1:

Etapa 13: Dinamo - Steaua 1-1
Etapa 14: Rapid - Steaua 0-0
Etapa 15: Steaua - Timisoara 2-2
Etapa 16: U Craiova - Steaua 0-0
Etapa 17: Steaua - Unirea Urziceni 1-0

Bilant: 4 egaluri si o singura victorie, 7 puncte acumulate in cinci etape

Munti pe banca Stelei in Champions League:

Lyon - Steaua 2-0
Bayern Munchen - Steaua 3-0
Steaua - Fiorentina 0-1

Bilant: 0 puncte in trei partide, Steaua eliminata din cupele europene


"Am vorbit la telefon cu Mircea Radulescu si acesta mi-a spus ca nu e interzis ca un antrenor sa semneze din nou cu aceeasi echipa. Lacatus va fi noul antrenor al Stelei", a spus patronul Stelei.


Noul contract al lui Lacatus in Ghencea:


"Lacatus vrea mai multi bani acum decat a avut prima data. Am vorbit cu el si m-a intrebat <Ai gresit fata de mine?>. I-am zis ca da si atunci mi-a spus <Ai gresit, platesti!>... O sa aiba salariu de 250.000 de an, 250.000 daca va castiga campionatul si 200.000 daca intra in Liga", a conchis Becali la Telesport.























3646 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Flashback (Luni, 15 decembrie 2008, 22:26)

    Trent [utilizator]

    :o) Becali e mai ceva ca nenea Basescu - oare nu o fi si el labil , ca neconstitutional nu are de ce sa nu fie.
    • +1 (1 vot)    
      Vrei sa spui ca Stolojan (Luni, 15 decembrie 2008, 22:51)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui Trent

      Situatia e putin diferita...
      • +1 (1 vot)    
        Tot aia e (Marţi, 16 decembrie 2008, 11:24)

        Trent [utilizator] i-a raspuns lui Claude

        Niciunul nu e intreg la minte - nici Stolo nici Base Nigi dl. Becali ... samd. Cat de Lacatus - parerea mea e ca nu are nici un dram de mandrie. Ar putea sa faca exact ce a facut Dan petrescu. Sa stea linistit la o echipa unde nu il bate nimeni la cap , sa faca performanta, caci eu cred in puterea dansului de a face performanta cu resurse mult mai limitate decat la Steaua.
    • +1 (1 vot)    
      becali ca becali... (Luni, 15 decembrie 2008, 23:04)

      lonewolf [utilizator] i-a raspuns lui Trent

      ...dar Lacatus il bate(deocamdata) pe "draga Stolo"! Dupa ce a fost dat afara de doua ori, el e gata sa revina din nou. Asta da, masochism!

      Si ca sa continuam paralela, dupa ce Lacatus va fi umilit si dat afara pentru a treia oara (nu ma indoiesc ca asta se va intimpla),ne putem astepta ca si Stolojan sa se mai retraga o data,nu conteaza cum si de unde.

      P.S. @ma Mutu: ai dreptate, Dorinel a dovedit ca are creierul cam mic atunci cind a mers la Steaua.Totusi,el macar are creier......
  • -2 (4 voturi)    
    super stirea !hai Steaua ! (Luni, 15 decembrie 2008, 22:27)

    ma Mutu [anonim]

    Dorinel are creierul prea mic pentru Steaua !
    • 0 (0 voturi)    
      - (Marţi, 16 decembrie 2008, 21:15)

      Eclesiastul [utilizator] i-a raspuns lui ma Mutu

      Doamne cata retadare....ma mir ca stii cum se scrie creier...
  • +5 (5 voturi)    
    gigi e un dobitoc (Luni, 15 decembrie 2008, 22:35)

    gigi [anonim]

    ba ii baga, ba ii scoate. uite alba , nu e neagra... ba ii injura ba ii pupa... idiot boy
  • +1 (1 vot)    
    becali, esti un dobitoc! (Luni, 15 decembrie 2008, 23:04)

    Vlad Tepes [anonim]

    Bine ca l-ai adus pe loserul asta sa facem iar egal cu Buzaul, Otopeniul si s-o luam de la Sportul! Oaia e om de stiinta pe langa tine, Jiji!
    • -1 (1 vot)    
      Jucatorii slabi, nu antrenorul (Marţi, 16 decembrie 2008, 9:27)

      tibiro [utilizator] i-a raspuns lui Vlad Tepes

      Nu mai amplificati atat importanta unui antrenor, de ce nu zici pe fata ca nu sunt jucatorii prea buni.
  • +1 (1 vot)    
    Suporterilor Stelei (Luni, 15 decembrie 2008, 23:34)

    Claude [anonim]

    L-ati vrut pe Lacatus, uite patronul vostru drag v-a facut un cadou de Craciun: vi l-a adus pe Lacatus. De acum gata, nu-l mai injurati ca doar va face pofta :))))
  • +1 (1 vot)    
    E BINE (Luni, 15 decembrie 2008, 23:38)

    senzatzional [anonim]

    Uite acush, acush, acush
    Se reintoarce Lacatush...
    (ce credeatzi?)
  • +1 (1 vot)    
    BECALI ESTE INAPT (Luni, 15 decembrie 2008, 23:50)

    Andrei [anonim]

    Unde in mai aduce pe Lacatus inapoi nu stiu ! Becali asta chiar nu are nimic in cap !! NIMIC NIMIC
    NU am nimic cu Marius este un om deosebit dar ca antrenor nu este de talia Stelei !
    De mic copil am tinut cu STEAUA dar din ce in ce mai mult incep sa imi pierd interesul fata de aceasta echipa ... BECALI PLEACA DE LA STEAUA !!!
  • +1 (1 vot)    
    ca in politica (Marţi, 16 decembrie 2008, 7:31)

    liv [anonim]

    Excelent pleaca un antrenor slab si ineficient,vine altul adica vechiul ,la fel de slab si ineficient,mai J,vinde Steaua pana nu ti-o iau altii, ca esti in criza!
  • +1 (1 vot)    
    Antrenorul isi ia banul (Marţi, 16 decembrie 2008, 10:14)

    un roman [anonim]

    Chiar credeti ca Lacatus sau Dorinel au acceptat de dragul stelei? Ei stiu ca Becali e nebun dar mai stiu si faptul ca plateste. Antreneaza 2-3 luni ..se supara Becali, ei isi iau banii si pleaca. E simplu
  • 0 (0 voturi)