Ibrahim Dossey a murit dupa 3 luni de coma

de Andra Popa     HotNews.ro
Marţi, 9 decembrie 2008, 10:49 Sport | Fotbal

Ibrahim Dossey
Foto: AGERPRES
Starea de sanatate a lui Dossey era stabila acum doua zile, cand medicii au decis ca portarul poate fi transferat la un alt spital pentru a urma un program de recuperare specializat. Dossey a fost implicat intr-un accident rutier grav pe 13 septembrie, iar sansele sale de supravietuire au fost minime, portarul intrand in coma.

Totusi, ghanezul a luptat si a iesit din coma la mijlocul lui noiembrie, reusind sa miste putin mana stanga si piciorul drept. Toate aceste semne de revenire nu au fost decat o amagire pentru ca starea portarului s-a inrautatit si Ibrahim Dossey a murit marti, la spitalul Bagdasar.

"Suntem indurerati, nu imi vine sa cred. Ne-am zbatut mult pentru el ca sa ii fie bine. Am strans aproape toti banii care erau necesari pentru tratamentul sau", a spus fostul coleg al lui Dossey, Ionut Dragomir.

"A fost intr-o stare foarte grava in momentul in care l-am internat la noi in spital. Se afla in coma, era numai piele si os, avea o gaura deschisa pentru respiratie si era intr-o stare foarte alterata. L-am vazut in urmă cu 10 zile si sansele lui de supravietuire nu erau foarte mari.

Din pacate in aceasta dimineata a incetat din viata, din cauza ca sangele nu mai putea sa tina proteinele in organism ajungandu-se la stop cardio-respirator", a explicat Prof. Dr Gelu Onose.




















7273 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    RIP (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:08)

    fXsTar [anonim]

    Odihneasca-se in pace!:(
  • 0 (0 voturi)    
    Cumplit (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:32)

    Cris [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:35)

    lsm [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    dossey (Marţi, 9 decembrie 2008, 12:00)

    je [anonim]

    sa ii fie tarina usoara!
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte (Marţi, 9 decembrie 2008, 12:19)

    rares [anonim]

    rip ibrahim dossey , odihneasca-se in pace
  • -1 (1 vot)    
    Aveti un link cu stirea accidentului? (Marţi, 9 decembrie 2008, 13:16)

    Radu [anonim]

    Bine macar ca nu a mai murit altcineva in acel accident. Daca se intampla, ii spuneati si lui "fie-i tarana usoara"?
  • 0 (0 voturi)    
    d-zeu sa te ierte!!! (Marţi, 9 decembrie 2008, 13:23)

    georgiana(harsova) [anonim]

    nu pot sa cred!!! ce cruda e viata asta!!!:((:((:((condoleante familiei!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Dossey (Marţi, 9 decembrie 2008, 14:01)

    Cipi [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    d-zeu sa-l ierte (Marţi, 9 decembrie 2008, 17:21)

    andrey [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihnesaca in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    ibrahim dossey a decedat (Marţi, 9 decembrie 2008, 19:33)

    ildiko [anonim]

    condoleante familiei!sotia lui trebuie sa fie puternica sunt sigura ca de acolo de sus dossey ii priveste si e mandru de sotia si familia lui!pacat!insa asa e viata! toti vom muri cand va sosi momentul!odihneasca se in pace
  • 0 (0 voturi)    
    dossey (Marţi, 9 decembrie 2008, 19:54)

    catalin [anonim]

    nu te vom uita!
  • 0 (0 voturi)    
    Respect (Marţi, 9 decembrie 2008, 21:26)

    George [anonim]

    Condoleante familiei!
    Sa--i fie tarana usoara (nu stiu carei religii apartine, imi cer scuze familiei)
    Consoderatie, pentru ce a facut pentru fotbalul din Romania.
    Toate cele bune familiei!
    DUMNEZEU sa-l odihneasca!
    Cu consideartie,
    George
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte! (Miercuri, 10 decembrie 2008, 0:33)

    assaltdog [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte.Condoleante sincere familiei,prietenilor si cunostintelor lui.Odihneste-te in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    dossey... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 0:52)

    uhu [anonim]

    odihneste-te in pace...
  • 0 (0 voturi)    
    dossei (Joi, 11 decembrie 2008, 20:42)

    caraion florin [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! of doamne ce tragedie
  • 0 (0 voturi)    
    . (Joi, 11 decembrie 2008, 22:27)

    Fan [anonim]

    Odihneste-te in pace!...
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa il ierte (Joi, 11 iunie 2009, 23:48)

    anonim [anonim]

    imi pare foarte rau pentru familia sa..dumnezeu sa il ierte..:(