Steaua - Fiorentina, Champions League, ProTV direct

Dumitru Dragomir: Mutu va fi injurat de analfabeti si de derbedei pe Ghencea

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 8 decembrie 2008, 15:56 Sport | Fotbal

Dumitru Dragomir
Foto: AGERPRES
Adrian Mutu se intoarce in Ghencea, de data acesta nu pentru un meci al tricolorilor ci pentru a fi adversar al Stelei. Imbracat in tricoul italienilor de la Fiorentina, decarul echipei nationale a Romaniei va fi primit, dupa spusele lui Dumitru Dragomir, cu multa ostilitate pe arena bucuresteana.

"Mutu si cu familia lui vor primi in Ghencea ceea ce am primit si eu dupa ce am dat legea impotriva huliganilor. Bine ar fi ca familia sa nu vina. Sa stea la televizor sa vada meciul. Cand se unesc huliganii, sunt multi si e pericol. Este un roman bun, cu care ne mandrim in lume. Analfabetii si derbedeii il vor huidui”, a declarat Dragomir pentru InfoPro.

Steaua va intalni Fiorentina, miercuri, 10 decembrie, de la ora 21.45, intr-o partida decisiva pentru calificarea in primavara Cupei UEFA. Pentru a continua aventura fotbalistica europeana, ros-albastrii trebuie sa invinga formatia italiana la care este legitimat si romanul Adrian Mutu.
























462 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Da? (Luni, 8 decembrie 2008, 16:21)

    www.peluza.org [anonim]

    Pai vine Dragomir la meci? Ca el e analfabetul cel mai mare!
  • +4 (4 voturi)    
    mutu (Luni, 8 decembrie 2008, 16:27)

    cela [anonim]

    nu ar trebui huiduit, dimpotriva, ar trebui aplaudat la intrarea si iesirea de pe teren in semn de respect pentru ce a facut pentru fotbalul romanesc .
    Sa dam dovada ca avem atata inteligenta incat sa apreciem un fotbalist roman pentru talentul lui , nu pentru echipa la care joaca la un momentdat.
  • +2 (2 voturi)    
    Presa bat-o vina... (Luni, 8 decembrie 2008, 16:34)

    hahalera [anonim]

    Dupa parerea mea umila, nimeni nu cred ca ar trebui injurat pe un stadion de fotbal, indiferent de numele pe care il poarta... poate cu o exceptie pentru cei care "si-o cauta" provocand suporterii in timpul meciului. Cu atat mai putin mi se pare oportun ca un jucator de top din nationala Romaniei si care in acest moment putem spune ca face cinste acestei tari sa fie injurat pe un stadion din Romania, in ciuda sincopelor pe care le-a avut in cariera (si credeti sau nu, nu sunt vreun fan infocat de-al lui Mutu ci doar il respect pentru ceea ce face). In plus, un lucru care in mod sigur nu i se poate reprosa lui Mutu este lipsa de fair-play, el dovedindu-se de-a lungul timpului un om echilbrat si destul de civilizat in declaratii. Asadar, trebuie sa fiu de-acord aici cu nea Mitica si sa spun ca doar un redus mintal ar putea sa-l injure in Ghencea... As merge mai departe si-as spune ca Mutu chiar ar merita aplauze la sfarsitul meciului, dar in nici un caz injuraturi. Cat despre intrebarea sondajului hotnews.ro... daca noi, cititorii, credem ca ar merita Mutu injuraturi... imi place sa cred ca e doar o formulare nefericita pentru "credeti ca merita Mutu aprecierea publicului din Ghencea?". Cam atat... va multumesc!
  • +1 (1 vot)    
    fair-play (Luni, 8 decembrie 2008, 17:48)

    1roman [anonim]

    Facem pariu bai oracole ca Mutu va fi aplaudat ??
  • -2 (2 voturi)    
    mutu trebuie injurat... (Luni, 8 decembrie 2008, 17:50)

    stelist [anonim]

    ca orice alt adversar. Nici mai mult nici mai putin. De ce sa il injuram mai putin decat il injura lumea pe radoi la meciurile din tara si din buc? Mutu e un dinamovist si va fi tratat ca atare.
  • 0 (0 voturi)    
    mutu (Luni, 8 decembrie 2008, 19:24)

    alex80 [anonim]

    nu ca trebuie injurat , e primordial !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Iar Corleone (Luni, 8 decembrie 2008, 19:39)

    Nae [anonim]

    Titlul:
    Dumitru Dragomir: Mutu va fi injurat de analfabeti si de derbedei pe Ghencea

    Ce mare si adanca "cugetare" a scos din nou acest personaj. Sunt mut de admiratie fata de o asemenea declaratie, rezultatul unei "profunde" gandiri.
    Chiar trebuie sa mediatizati orice banalitate emisa de acest personaj ?
  • 0 (0 voturi)    
    mitica!!! (Luni, 8 decembrie 2008, 20:24)

    gavry [utilizator]

    cand ne lasi? ne-am cam saturat de nulitatea ta d.t.p.d.v.!
    d-lor ziaristi: despre natianala feminina de handbal nu ma spuneti nimic??? sunt mai importante be... lui mitica (cu m mic)?
  • -1 (1 vot)    
    mutu (Luni, 8 decembrie 2008, 21:10)

    adrian [anonim]

    Un derbedeu si un analfabet ca acest mitica probabil ca stie ce vor face prietenii lui. Cat despre dependentul mutu, prefer tacerea. Este singura atitudine normala fata de un neica nimeni!!
  • 0 (0 voturi)    
    are dreptate (Luni, 15 decembrie 2008, 19:21)

    brigy [anonim]

    cand a spus Dumitru Dragomir ca derbedeii si analfabetii il vor injura a avut mare dreptate!...si eu sunt stelista dar niciodata nu am injurat un jucator care e la alta echipa...mai ales dak e roman!...astia nu is suporteri adevarati...merg pe stadioane sa faca scandal...sa fie ei in centrul atentiei( si nu se gandesc ca pot face rau si echipei)..dar uita ca atunci cand joaca romania toti stau cu sufletul la gura si spera ca mutu o sa dea gol...iar in ghencea e injurat ca la usa cortului ...asta a fost o dovada de prostie la unii....care dupa parerea mea ar trebui pedepsita ( dar NU echipa!!!....ci suporterii!)