Steaua si-a testat fortele, pe stadionul din Ghencea, inainte de partida cruciala cu Fiorentina, din data de 10 decembie, cu selectionata divizionara a Romaniei. Meciul a reprezentat revenirea lui Dorinel Munteau pe terenul de joc in tricoul Stelei, Munti intrand in locul lui Tiago in minutul 53. Spectacolul a fost asigurat de Gigel Bucur, atacantul Timisoarei reusind o tripla deosebita care a contribuit decisiv la succesul fara dubii al tricolorilor, 4-1.

Desi a deschis scorul, prin Arthuro in minutul 29', Steaua a fost calcata in picioare de selectionata divizionara pregatita de Victor Piturca, cel care a stat in tribuna, si nu pe banca de rezerve, pe toata durata partidei.

Pentru Romania au marcat Gigel Bucur, minutele 48, 51 si 75, si Eric Bicfalvi, in minutul 65.

Echipe:

Steaua: Zapata - E. Baciu, Radoi (cpt.), Ghionea, P. Marin - Ov. Petre, Tiago - Nicolita, Dayro Moreno, Toja - Kapetanos

Rezerve: Rada, Semedo, Plesan, Abel Moreno, B. Stancu, Vlad Rusu, B. Mustata, L. Filip, Dorinel Munteanu, Arthuro

Romania A: Pantilimon (cpt.) - Dananae, Luchin, Ciuca, Latovlevici - Ropotan - Roman, Prepelita, Deac, Curtean - Goga

Rezerve: Tatarusanu, Gaman, Tudose, Cr. Tanase, Al. Piturca, Bicfalvi, Bourceanu, G. Bucur, Varga.