Steaua - Romania 1-4/ Tripla lui Gigel Bucur ii ingenuncheaza pe ros-albastri

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 5 decembrie 2008, 16:11 Sport | Fotbal

Dorinel, invins clar de Romania pe Ghencea
Steaua si-a testat fortele, pe stadionul din Ghencea, inainte de partida cruciala cu Fiorentina, din data de 10 decembie, cu selectionata divizionara a Romaniei. Meciul a reprezentat revenirea lui Dorinel Munteau pe terenul de joc in tricoul Stelei, Munti intrand in locul lui Tiago in minutul 53. Spectacolul a fost asigurat de Gigel Bucur, atacantul Timisoarei reusind o tripla deosebita care a contribuit decisiv la succesul fara dubii al tricolorilor, 4-1.

Desi a deschis scorul, prin Arthuro in minutul 29', Steaua a fost calcata in picioare de selectionata divizionara pregatita de Victor Piturca, cel care a stat in tribuna, si nu pe banca de rezerve, pe toata durata partidei.

Pentru Romania au marcat Gigel Bucur, minutele 48, 51 si 75, si Eric Bicfalvi, in minutul 65.

Echipe:

Steaua: Zapata - E. Baciu, Radoi (cpt.), Ghionea, P. Marin - Ov. Petre, Tiago - Nicolita, Dayro Moreno, Toja - Kapetanos

Rezerve: Rada, Semedo, Plesan, Abel Moreno, B. Stancu, Vlad Rusu, B. Mustata, L. Filip, Dorinel Munteanu, Arthuro

Romania A: Pantilimon (cpt.) - Dananae, Luchin, Ciuca, Latovlevici - Ropotan - Roman, Prepelita, Deac, Curtean - Goga

Rezerve: Tatarusanu, Gaman, Tudose, Cr. Tanase, Al. Piturca, Bicfalvi, Bourceanu, G. Bucur, Varga.

2322 vizualizari

... (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:21)

asd [anonim]

vai de steaua Stelei ... greu le va fi impotriva Fiorentinei ...
    Orb la orb... (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:37)

m [anonim]

...nu-si scoate ochii. Parca asa era proverbul. E bine ca mai cashtiga si nationala cu cineva pacat ca e Steaua aia cu care o face. Parca mai amar iti ramane gustul din gura.
    Vai de steaua lor (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:51)

posse [anonim]

Cum naiba a marcat Arthuro daca nu e trecut nici in echipa de start si nici la rezerve :)
      esti orb... (Vineri, 5 decembrie 2008, 17:19)

Cretu' [anonim] i-a raspuns lui posse

Rezerve: Rada, Semedo, Plesan, Abel Moreno, B. Stancu, Vlad Rusu, B. Mustata, L. Filip, Dorinel Munteanu, ARTHURO - a intrat in locul lui Kapetanos care s-a accidentat in minutul 3 parca...