Iancu tulbura (din nou) apele in fotbal

Dusan Uhrin jr. a fost demis de la Timisoara

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 2 decembrie 2008, 20:54 Sport | Fotbal

Dusan Uhrin Jr a plecat cu un punct din Moldova
Foto: AGERPRES
Patronul echipei de fotbal FC Timisoara, Marian Iancu, a anuntat ca il va demite pe antrenorul ceh Dusan Uhrin jr. "Stie Uhrin de ce trebuie sa ne despartim!", s-a multumit sa spuna Iancu la GspTV, refuzand sa intre in detalii. Conform surselor din apropierea clubului banatean, Iancu ar fi fost deranjat de prezenta antrenorului ceh in Ghencea, luni seara, la meciul dintre Steaua si Urziceni.

Iancu: "Nu vreau sa spun nimic mai mult, nici daca a tratat sau nu ceva cu Steaua, oricum m-as bucura pentru el daca ar ajunge acolo. Nu veti sti adevaratele motive".

Sub comanda lui Uhrin jr., Timisoara a incheiat turul campionatului pe locul 3, la 6 puncte distanta de liderul Dinamo. De fapt, daca Timisoara nu ar fi fost sanctionata de FIFA (cu retragerea a... 6 puncte), echipa lui Uhrin jr. ar fi fost campioana de toamna (avand un golaveraj superior lui Dinamo).

In urma cu putine saptamani, mai exact dupa infrangerea de acasa cu Dinamo (0-3), Iancu si-a criticat vehement antrenorul, amintindu-i ca obiectivul sau este sa castige titlul.























2371 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Iancule, ti-e frica ca o bate pe Dinamo in retur? (Marţi, 2 decembrie 2008, 21:24)

    Piciu [anonim]

    Inca o dovada ca in Romania oameni competenti nu sunt apreciati si orgoliile si mindira prosteasca sunt mai presus de realitate .

    Iancule cu cit ti-ai platit fundasi si pe Bucur pentru meciul cu Dinamo ?

    Vai de Timisoara cu asa oameni la conducerea echipei de fotbal .

    Tot de la bani pleaca totul .
    Pacat pentru echipa .
  • +1 (1 vot)    
    Incredibil (Marţi, 2 decembrie 2008, 21:41)

    Laur [anonim]

    Unul din singurii antrenori de clasa din Romania, care a adus Poli Timisoara pe primul loc in campionat, invingand CFRul, pe Dinamo, Rapidul, Craiova, Brasovul si dominand pe Steaua. A practicat un joc foarte placut, fotbal occidental curat. Asta demonstreaza un lucru: Romania este tara de non-valori. Cum apare cineva de exceptie, care faca o treaba excelent organizata si profesionista, cum ''nu se integreaza'' in sistem. O sa fim o tara de cacao pentru multe decenii de acum incolo...
    • 0 (0 voturi)    
      Laure... (Marţi, 2 decembrie 2008, 22:17)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Laur

      De la Dinamo Timisoara a luat bataie. Si inca rusinos. In rest, de acord cu tine: Timisoara a jucat frumos, si a reusit niste performante notabile. Pacat de Uhrin
  • +1 (1 vot)    
    tesut adipos in loc de scoarta (Marţi, 2 decembrie 2008, 21:45)

    acidutzu [anonim]

    Hai lasa-ma ,ce vrei sa-ti faca UHRIN sa-ti stea capra?Esi suparat pentru prezenta lui la meciul Stelei?Din decaratia gingavita sa pricepem ca a purtat discutii cu Becali sa preia din vara Steaua? foarte bine,care-i problema? Domnule Iancu va propun ceva si asa Regele Hagi e liber de contract asa ca s-o pe elMai nene altul nu gasesti mai bun oricum dar sigur sint banii tai poti face bors.Ma gindesc la ce bun tevatura cu Zambon ,daca si asa vrei sa distrugi totul.Cu bani se poate cumpara orice mai putin constiinte
  • 0 (0 voturi)    
    Ce idiot (Marţi, 2 decembrie 2008, 22:41)

    paslaru.org [utilizator]

    Ce idiot e Iancu ăsta! Asta-mi confirmă cât de nesimțit e grasu'. Mă întreb cum de a rezistat Uhrin atâta timp cu el!
  • 0 (0 voturi)    
    FORZA POLI! FORZA DUSAN! (Marţi, 2 decembrie 2008, 22:47)

    cristi [anonim]

    Dusan are un respect imens la TM!
    Esti invidios, Iancule?
    Nu putem accepta asa ceva aici la Timisoara!
    Fotbalul este un SPORT! Atribut principal: SPECTACOLUL SPORTIV! Spectacol este doar daca sunt si spectatori!
    La Timisoara FOTBAL inseamna muuult mai mult DUSAN UHRIN decit iancu!
    Daca nu poti sa-l tii pe Dusan, ba chiar tu il izgonesti, atunci iancule du-te si tu!
    Din mai multe surse auzisem zvonuri si totusi n-am crezut dar din pacate se confirma:
    Iancu= Zambon2
  • 0 (0 voturi)    
    ipocrizie (Marţi, 2 decembrie 2008, 23:10)

    dan [anonim]

    mda, probabil ca i se imputa cele 6 puncte suspendare de la UEFA, bomflaul e in stare de orice
  • 0 (0 voturi)    
    momo! (Marţi, 2 decembrie 2008, 23:52)

    Adi [anonim]

    Inca unul pe lista i(mpu)navutitilor. Astora nu le ajunge cati pupinkuristi au pe langa ei?
    Poate ar trebui un uninominal si in fotbal, sa vedem cine ramane, iancu sau Uhrin?

    Azi in Timisoara, maine'n'toata tara!
  • 0 (0 voturi)    
    Motiv (Miercuri, 3 decembrie 2008, 6:50)

    TM [anonim]

    Uhrin si cativa jucatori au trantit meciul cu Dinamo si acum Iancu a a aflat. Veti vedea in cateva saptamani cateva "transferuri inexplicabile" drintre actualii jucatori.
    • 0 (0 voturi)    
      ??? (Miercuri, 3 decembrie 2008, 10:37)

      Claudiu Vasilescu [anonim] i-a raspuns lui TM

      Poftim ??? Au trantit meciul ? UHRIN ??? O da...cu siguranta...Felicitari, domnule Colombo pentru ascutimea ideilor....
  • 0 (0 voturi)    
    orangutanu' (Miercuri, 3 decembrie 2008, 11:37)

    cimicoreanu' [anonim]

    Ma mira ca acest antrenor select a ales orasul ala infect...cum se numeste echipa?..fulgerul,aek..?Ma umfla rasu-plansu' cand aud fanaticii violeti "forza poli"..Hehe,pe unde zace "poli"?Prin "C" parca.Vorbiti cu orangutanul-finantator sa o ia de-acolo si atunci o sa aveti cu adevarat demnitate.Restul e cancan ieftin de cimicioara.
  • 0 (0 voturi)    
    Ulhrin (Miercuri, 3 decembrie 2008, 11:56)

    www.peluza.org [anonim]

    Mi se pare cea mai stupida decizie a anului...omul a adus Timisoara pe primul loc (cu cele 6 puncte de penalizare luate din cauza lui Iancu Timisoara ar fii pe primul loc). Singura explicatie e ca probabil si-a cerut banii sau a cerut o marire etc...e tipic fotbalului romanesc...
  • 0 (0 voturi)    
    NIMIC (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 23:12)

    dan [anonim]

    nu ati inteles inca ca acest Iancu face jocul atora de la capitala?