Clujenii au controlat de la un capat la altul meciul cu Gaz Metan, insa relaxarea din partea a doua a partidei putea sa ii coste scump pe baietii lui Trombetta. Meciul a fost la discretia gazdelor care au marcat prin Gabi Muresan in minutul 33 din lovitura libera si s-au multumit cu putinul avut pe tabela.

Repriza a doua a fost o corvoada pentru gazde, care sperau sa se termine cat mai repede meciul. Trica a fost rugat de fani sa ramana la Cluj, insa evolutia sa i-a tradat gandurile, indreptate spre clima din Cipru. Clujenii pasau, insa fara convingerea ca vor sa mai marcheze inca doua goluri, care i-ar fi clasat pe locul 3 la finalu acestui tur. Oaspetii incearca din rasputeri sa creeze panica la poarta lui Nuno Claro. Semnalul de alarma il da Sabou ('89), insa portarul gazdelor respinge senzational. Apoi, dupa doua minute, Curtean marcheaza un gol superb, starnind mania fanilor si a lui Trombetta, care era la un pas sa il fugareasca pe Emmanuel Kone, cel care i-a pus pe contraatac pe medieseni. Emotiile au durat cateva secunde, Dubarbier inscriind la o gafa a apararii oaspete.

'90+3 Final de meci. CFR Cluj - Gaz Metan 2-1

'90+3 Gol CFR Cluj! Dubarbier marcheaza din careu in urma unei greseli a apararii oaspetilor: CFR Cluj - Gaz Metan 2-1

90+1 Gol Gaz Metan! Emmanuel Kone a pierdut la centrul terenului, mingea ajunge undeva pe stanga la Curtean, care dribleaza si suteaza spectaculos la coltul lung, cu efect: CFR Cluj - Gaz Metan 1-1

'89 Nuno Claro respinge senzational sutul lui Sabou

'77 Stetca il blocheaza excelent pe Dubarbier

'75 Nuno Claro respinge greu sutul lui Curtean

'69 Lazar trimite mingea cu capul peste poarta

'65 Trica ii paseaza excelent pe culoar lui Culio, argentinianul sprinteaza insa este prins din urma de Buzean

'60 partida este plictisitoare, ambele echipe plimba mingea de la un careu la altul fara folos

'50 Stetca retine reluarea lui Muresan

'46 Panin a fost la un pas de autogol, dar Nuno Claro a respins in corner

'45 a inceput a doua repriza

'45+2 Pauza. CFR - Gaz Metan Medias 1-0

'40 clujenii evolueaza relaxat, mediesenii arata de ce stau in subsolul clasamentului

'34 Pereira ii centreaza in careu lui Dubarbier, argentinianul se intoarce spre poarta, trage insa Stetca respinge

'33 Gol CFR! Greseala mare a lui Stetca, Muresan bate bine o lovitura libera insa Stetca a fugit exact de pe coltul unde a tras mijlocasul gazdelor: CFR - Gaz Metan 1-0

'23 Stetca retine sutul slab al lui Alcantara

'21 ritmul partidei este ametitor, nu s-a consemnat pana acum niciun sut pe poarta

'14 Stetca il blocheaza pe Culio la marginea careului

'9 Alcantara respinge gresit, Voicu suteaza dar mingea s-a dus pe langa

'7 Culio e centrat la coltul lung, Alcantara a reluat mingea cu capul insa a Stetca a respins in corner

'2 Prodan a incercat sa ii paseze pe culoar lui Dudita, dar De Sousa a blocat excelent