Radoi: Obiectivul meu e sa plec de la Steaua

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 28 noiembrie 2008, 16:02 Sport | Fotbal

Radoi l-a suparat rau pe Gigi Becali.
Foto: AGERPRES
Mirel Radoi vrea sa plece din Ghencea. A spus-o chiar pentru revista oficiala a clubului Steaua. Desi e constient ca acest sezon este catastrofal pentru ros-albastri, capitanul viseaza in continuare la campionat - "avem 50% sanse sa luam titlul - si vrea sa joace pentru o echipa mai puternica, in strainatate.

"Principalul meu obiectiv este acela de a reusi un transfer in strainatate dar sper in acelasi timp, ca Steaua sa iasa campioana. Pana acum a fost un sezon urat. N-am castigat foarte multe meciuri la rand. Avem 50 la suta sanse sa castigam titlul. Trebuie sa luptam pentru asta. Noi avem mereu acest obiectiv si trebuie sa ne respectam blazonul", a spus Radoi.
























1011 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Anglia ... (Vineri, 28 noiembrie 2008, 16:24)

    asd [anonim]

    Cred ca Premier League este cel mai potrivit campionat atit pentru Radoi cit si pentru Dorin Goian, cu tota ca Radoi si in Italia ar putea sa se acomodeze destul de bine. Oricum eu cred ca Goia in curind va ajunge in Anglia, acesta este campionatul lui, cu lovituri de colt si faze fixe ...
  • 0 (0 voturi)    
    Si? (Vineri, 28 noiembrie 2008, 16:51)

    Badoi [anonim]

    Pleaca dreaqu odata....
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine la arabi ... (Vineri, 28 noiembrie 2008, 16:58)

    mitica dragomir [anonim]

    -decat codas la oras, mai bine fruntas la sat (vezi Dica)
    -mai bine mergi la Olaroiu ... si vei fi un Emir.
  • 0 (0 voturi)    
    cel mai bine (Vineri, 28 noiembrie 2008, 17:05)

    tUDOR [anonim]

    Skonto Riga
  • 0 (0 voturi)    
    obiectivul lui Radoi (Vineri, 28 noiembrie 2008, 21:36)

    cititor [anonim]

    Ori unde va pleca (daca va pleca undeva) va avea acelasi succes pe care la avut Dica.
  • 0 (0 voturi)    
    asa e! (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 1:13)

    radoi [anonim]

    daca vrea sa faca treaba tb sa plece la o echipa din rusia..acolo mai au nevoie de ghiolbani ca el...
    comentati si pe peluza.org
  • 0 (0 voturi)    
    Liga manelistilor cu balonul rotund (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 15:14)

    gigi [anonim]

    Sunt sigur ca va prinde o puternica echipa din Italia.De exemplu Empoli care e pe locul 4.Deci destul de puternica.....in Serie B,unde ar face si el fata.
  • 0 (0 voturi)    
    Te opreste cineva??!! (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 15:30)

    acidutzu [anonim]

    Dute baiete ,dar problema esete cine-i interesat de un jucator ,care mai mult este accidentatEsti in situatia unei fete batrine,care nu prea mai alege mai mult culege Sigur drumul spre VEST pentru tine este inchis,asa nu-ti ramine decit sa schimbi azimutul,veziTurcia,Rusia,Cipru,sint campionate puternice pe masura valorii