Dorinel Munteanu: Nu stiu cata rabdare se va mai avea cu mine

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 26 noiembrie 2008, 10:41 Sport | Fotbal

Cat va mai rezista Dorinel la Steaua?
Foto: AGERPRES
Antrenorul Dorinel Munteanu, ajuns la al saselea meci fara victorie in calitate de tehician al Stelei, incepe sa se gandeasca cat va mai rezista pe banca tehnica a formatiei din Ghencea si cata rabdare se va mai avea cu el. Ros-albastii au fost depasiti clar de Bayern pe Allianz Arena, scor 3-0, iar Munti trebuie neaparat sa invinga Urziceniul daca vrea sa aiba parte de Sarbatori Fericite pe finalul lui 2008. 

"Sper ca victoria sa vina cat mai repede, cu Urziceni sau cu Fiorentina. Nu stiu cata rabdare se va avea cu mine", a precizat Dorinel Munteanu imediat dupa terminarea partidei din Champions League cu bavarezii.

Steaua joaca doua adevarate finale pe acest final de an, ambele pe propria arena: cu Urziceniul in Liga 1 si cu Fiorentina in Champions League. Victoria este absolut necesara in conditiile in care militarii vor sa mai conteze in lupta pentru titlul de campioana si spera intr-o calificare in primavara europeana a Cupei UEFA.




















1902 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    e cam varza acest dorinel... (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 10:56)

    horace [anonim]

    cam atat...
    • +1 (1 vot)    
      toata lumea stie fotbal in romania!! (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 12:33)

      raz [anonim] i-a raspuns lui horace

      in primul rand lotul de jucatori pe care ii are sunt slabi si nu putea sa faca nimic mai mult pana acum. Fata de lacatus echipa a inceput sa mai lege jocu si asta se vede ca e mana antrenorului.
      vb toti ca sa va aflati in treaba!
  • +1 (5 voturi)    
    mare jucator, jalnic antrenor (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 11:16)

    visio [anonim]

    Dorinel confunda pozitiile: cea de jucator cu cea de antrenor; Gica Popesc, bunaoara, si-a dat seama ca antrenoratul nu e de el si a intrat in impresariere; despre Hagi ce sa mai spunem? este unic, deosebit si mai important, ne mandrim cu el, insa nu are stofa de antrenor; la fel de adevarat este ca trebuie sa fii un pic inconstient cand te duci sa antrenezi steaua, dinamo, rapid...adica acolo unde fiecare, de la jucator la patron, iese la tv sa vb...proverbul spunea corect: vorba lunga, saracie sigura...si oricum, la cat de bine sunt platiti figurantii astia de jucatori...mai bine ar dona, patronul, banii unor camine de orfani; ar fi mai mult decat bine primiti
  • +1 (1 vot)    
    Oare de ce nu-i spune pe nume: Becali? (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 11:27)

    n-am [utilizator]

    Corect ar fi : Nu stiu cata rabdare va mai avea Gigi Becali cu mine.
    Vai de Steaua lor, daca patronul face ce vrea cu echipa, cand vrea si dupa cum se scoala dimineata
  • +3 (3 voturi)    
    ce sa zic (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 12:24)

    liviu_ [utilizator]

    dorinel e bun antrenor, dar a facut o greseala ca a venit acum la steaua si mai ales cu jiji sef...
    nici matt bursby, ferguson, capello sau murinho nu ar putea face treaba la steaua daca se baga don jiji peste ei si daca nu le acorda TIMP !!! manchester are din 86 acelasi antrenor !!! asta ar trebui sa spuna ceva romanilor
  • -2 (2 voturi)    
    sper sa plece cat mai repede (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 12:28)

    adi [anonim]

    a
  • +1 (1 vot)    
    Dorinel (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 12:38)

    koharit [utilizator]

    putzin jucatori mari devin si antrenori buni,,,,dovada Dorinel ,,,Petrescu e o exceptzie
  • +1 (1 vot)    
    ando (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 12:42)

    ando [anonim]

    Dorinel e deocamdata un antrenor slab. Este, ca si Hagi, un exemplu ca un jucator mare nu devine direct un antrenor bun. Steaua are nevoie de un antrenor, nu de o solutie de compromis. Il putem lasa pe Dorinel ani pe banca Stelei, rezultatele vor fi, daca vor fi, numai intamplatoare. Protasov este liber de contract, la fel Andone....de ce nu?

  • 0 (0 voturi)    
    Barerea mea ! (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 13:13)

    Quebecoisfier [anonim]

    Pe mine nu ma mai pasioneaza fotbalul de o bucata buuuuna de vreme, dar asa ca idee, am vazut ca Becali asta despre care eu nu auzisem nimic cand am plecat din Ro, decat ca anume o sa infunde puscaria pentru niste afaceri cu terenuri ale Armatei.....deci ma gandeam ca nea' oieru' asta a schimbat pana acum pe banca tehnica a Stelei aproape toata echipa care a jucat la Mondialele din 94' : Hagi, Piturca, Lacatus, Dorinel Munteanu...Mai ramane Raducioiu , Ilie Dumitrescu si portarii Lung si Dukhadam !
  • 0 (0 voturi)    
    Dl MUNTEANU este un antrenor bun (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 13:59)

    Liviu [anonim]

    Spre deosebire de "nea Piti", "nea Mircea" si alti "nea", domnul Munteanu are clasa de antrenor.

    Spirit german cu buna organizare a jocului. Dovada? 60 de minute, in ciuda superioritatii individuale a componentilor echipei germane, Steaua a gresit doar de 3-4 ori.
    Are tarie de caracter si capacitatea de a lua decizii in mod rapid: a scos din echipa un jucator chiar daca a fost introdus de 5 minute (vezi cazul lui Semedo acum cateva meciuri).
    Este cinstit si dornic de performanta.

    E nevoie la Steaua , asa cum spunea si dl. Munteanu, de cativa jucatori noi, in locul domnilor P.MARIN (care n-a facut un meci rau la Munchen), NICOLITA (in locul lui poti pune un maratonist ;-)) LOVIN (cum ar suna in locul lui un Ribery?). De asemenea 2 jucatori de atac buni.

    Probabil ca si Jiji isi da seama ca a facut o afacere luandul pe dl. Munteanu. Doar nu-i prost, nu?
    • -1 (1 vot)    
      Ba da! (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 14:12)

      ghita supa [anonim] i-a raspuns lui Liviu

      Ba da, e prost!
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt fan Steaua! (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 14:34)

    Vali Cel batran [anonim]

    Dar ce am vazut eu aseara numai joc nu se poate spune ca era. O ceata de fotbalisti debusolati fara nici un fel de perspectiva condusi de un Radoi fantoma a celui ce a fost. Sincer, cand mingea era la ai nostri aveam impresia ca urmaresc un film rulat cu incetinitorul. Fara discutie ca antrenorii sunt de vina pentru ca nu au nimic deaface cu aceasta meserie. Zic antrenorii si nu antrenorul Munteanu pentru la venirea sa la echipa raul era facut. Acestor oameni le-a intrat in cap ca sunt fotbalusti si nimic nu-i mai misca din convigerea lor. Pacat!