VIDEO Mutu marcheaza superb: scarita din lovitura de la 11 metri

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 20:37 Sport | Fotbal

Mutu marcheaza un gol frumos din penalty
Fiorentina - Udinese 4-2 | Adrian Mutu a transformat magistral o lovitura de la 11 metri in minutul 52, la scorul de 1-0 pentru Udinese, gol inscris de Flores. Gilardino a fost faultat in careu, romanul a luat mingea in mana si a pus-o la punctul cu var. Si Mutu nu s-a dezmintit, reusind o scarita in stanga portarului lui Udinese. Fiorentina a lovit pe contraatrac si Montolivo a marcat in minutele 62 si 78. Gilardino a punctat si el in minutul 81, din pasa lui Mutu. Pentru Udine a mai inscris Di Natale din penalty, in minutul 83.

Golul lui Mutu

8313 vizualizari

• -3 (9 voturi)
    superb? (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 21:02)

Stefan [anonim]

Vaaaii, eu propun sa construim o statuie gigantica pentru aceasta realizare :)
  • +1 (3 voturi)
    da, superb ! (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 23:04)

Matei Vlad Constantin [anonim]

mai trebuie si incurajat, bravo Mutu ! eram la meciul romania - franta iar unul din 'suporteri' tipa din toti plamanii "s-o ... pa ma-ta mutu, esti un distrus, du-te acasa, handicapatule, drogatule, sa-ti fac, sa-ti dreg, etc etc etc" si era asa pornit si suparat da parca zici ca-i regulase mutu nevasta aluia... inca odata, bravo mutu !
    • -1 (3 voturi)
      INCREDIBIL !GOOOOoooooL ... (Duminică, 23 noiembrie 2008, 15:06)

Eneas [anonim] i-a raspuns lui Matei Vlad Constantin

intro situatie imposibila ,singur cu portarul -care mai era si in poarta total absent, cu apararea lui Udinese cu ochii pe el ,marele ,inegalabilul ,inseparabilul Mutu a inscris un gol de chinograma dintro faza fixa , la 11m de poarta -cati fotbalisti au mai reusit performanta asta ,poate Pele in
      ' 63 ,Maradona in '82 ..eu atat retin
  • +1 (5 voturi)
    stim ca Adi este talentat la 11 metri... (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 23:24)

Ovidiu [anonim]

cum am putea uita meciul cu Italia de asta vara....
      s- alamurit si Piturca, care se lamureste greu (Duminică, 23 noiembrie 2008, 12:02)

ma Mutu [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

Mutu joaca in italia , traieste in Italia are interese in fotbalul italian -el si nationala romaniei sunt doua entitati divergente
      bineinteles ca intentionat a ratat 11m -nu se putea sa supere colegii italieni pe el si sa il saboteze la Fiorentina -prostia lui Piturca sa se increada in el
  • 0 (2 voturi)
    Bineinteles... (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 23:39)

jacopo [anonim]

ca poate. Nu i-a iesit din prima, dar a mai exersat la nationala, parca in meciul cu Italia :D
      haha (Duminică, 23 noiembrie 2008, 8:13)

daniel [anonim] i-a raspuns lui jacopo

Pai mai urmeaza meciuri la nationala, poate mai vrea sa se antreneze cu vreo lovitura
  • +3 (5 voturi)
    mai terminati ma cu italia aia (Duminică, 23 noiembrie 2008, 6:47)

gigel de luxembourg [utilizator]

ce tot o aburiti cu meciul cu italia, nu meritam sa ne calificam oricum. oricum mutu a dat un gol in meciul cu italia din actiune asa ca pt aia care viseaza ca a vandut mutu meciu le spun ca sunt paranoici.
    aia a fost, a tras, a ratat, del piero a ratat un penalty intr-o finala si nu-i reproseaza italienii nimic acu, a fost si gata. e un meci de fotbal numai voi va imbolnaviti de icter.
  • -2 (4 voturi)
    Extraordinar!!! (Duminică, 23 noiembrie 2008, 8:22)

DanDa [utilizator]

Stirea secolului: Mutu a inscris din lovitura de la 11 metri!!!, extraordinar, senzatioonal. Cine mai inscrie din lovituri de la 11 metri? Senzational, Mutu a reusit!!!

PS: Hai sictir Mutule
  • +2 (4 voturi)
    Mutu (Duminică, 23 noiembrie 2008, 8:42)

Alex [anonim]

asta e un penalty batut de un jucator cu un psihic puternic si, in acelasi timp, de un jucator foarte talentat.
    primele trei comentarii sunt absolut gratuite si din familia "obiectivilor" indignati ca mirel r a fost huiduit pe Dinamo, dar multumiti ca Adrian M a fost fluierat in ghencea.
    Scor (Duminică, 23 noiembrie 2008, 11:44)

Tequila [utilizator]

Deci cat a fost scorul final?
    Pasa de gol (Duminică, 23 noiembrie 2008, 20:37)

Marius [anonim]

Si pasa de gol a fost faina. A trecut artistic printre doi jucatori si a pasat lateral. Iar ca sa bati o lovitura de la 11 m cum a facut-o el, trebuie sa ai clasa.
    mda... (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 9:31)