Gigi Becali, la un pas de accident aviatic

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 21 noiembrie 2008, 19:50 Sport | Fotbal

Gigi Becali
Foto: Rompres
Gigi Becali s-a declarat "in stare de soc" dupa ce motoarele avionului care urma sa il duca la Craiova s-au oprit brusc in timpul manevrelor de decolare, relateaza ProSport.

"Am crezut ca murim. Am scapat ca prin urechile acului! Motoarele s-au oprit in aer. Acum sunt in stare de soc", a declarat Gigi Becali in exclusivitate pentru PROTV.

Dupa care, intrat in direct la Realitatea TV, a detaliat: "Daca mai intarzia zece secunde in aer, nu mai avea unde sa coboare si acum poate eram pe alta lume. Dumnezu a fost cu mine, mi-a dat un semn", a explicat Becali sirul evenimentelor, dupa care a incheiat glumind: "Daca spun si eu, ca Oprescu, au incercat sa ma opreasca sa candidez, dar nu au reusit".























4976 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    pacat (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:10)

    gigi [anonim]

    poate data viitoare...
    • +1 (3 voturi)    
      Schimba compania (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:28)

      Vasile P [anonim] i-a raspuns lui gigi

      De...Gigi,daca zbori cu Eurojetul,compania lui Patriciu..asa patesti !. Cred ca de la Patriciu ti se trage...e o lucratura acolo!.
      La banii tai de ce nu iti ei avion particular,e al tau are oamenii tai grija de el..etc!.
      Ai mare grija cu ce companie si mai ales a cui..zbori !.
      • +3 (3 voturi)    
        Exact (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 13:30)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui Vasile P

        Si in plus, daca nu merge motoru', iesi cu ranga la el tata si il repari, ca doar e al tau!
      • +1 (1 vot)    
        Prea multa poluare (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 14:16)

        Miaow [utilizator] i-a raspuns lui Vasile P

        De ce sa-si ia avion particular, nu avem si-asa destule emisii de CO2? Deja ne polueaza televizoarele, sa ne mai polueze si atmosfera si-asa supra-saturata? Avioanele particulare ar trebui interzise prin lege, daca mai vrem sa salvam ceva din planeta asta. Deja ne aflam la limita.
  • +7 (7 voturi)    
    ce spaima am tras (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:14)

    acidutzu [anonim]

    Vericule,las-o moale.Ne sperii asa din senin.DNA te asteapta
  • +5 (5 voturi)    
    Damn (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:18)

    c [anonim]

    Nu mai prindem noi asa sansa prea repede. Ar mai fi varianta sa ramana vesnic in starea "de soc", chit ca daca era insotita de imposibilitatea de a vorbi era si mai bine,...
  • +1 (1 vot)    
    Unde-i Dumnezeu cu care era prieten? (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:23)

    petrica [anonim]

    Prea te-ai dat protejatul lui Dumnezeu si cavaler al luminii. DUMNEZEU E IN CER SI LA EL NU MERGE SPAGA !
  • +3 (3 voturi)    
    becali sau bula (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:26)

    iancu jianu [anonim]

    Si eu care credeam ca era sa cada in sant privind sus la vreun avion...
  • +5 (5 voturi)    
    cineva nu sia facut bine treaba (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:28)

    fredy lorentz [anonim]

    asa ii romanu....i so facut mila de bieata stea....


    ma boule care esti tu ala....daca tio spus sa tai franele ....tu ce dreac ai facut????
  • +5 (5 voturi)    
    Hihi (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:28)

    tzuptzup [anonim]

    Gigi, Dumnezeu ti-a dat un cartonas galben. Vei daca te-ai pus cu Patriarhul si cu calugaritele din Pipera?...Eu as avea mare grija in viitor..hahah
  • +4 (4 voturi)    
    Near miss (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:51)

    Gigica Contra [anonim]

    Parca-L vad pe Dumnezeu urland "ptiu, am ratat!" :)
  • +4 (4 voturi)    
    aveam un prostanac mai putin (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:55)

    florin [anonim]

    pacat, scapam de un prostanac, ramanea numai unu.
  • +3 (3 voturi)    
    aha (Vineri, 21 noiembrie 2008, 20:58)

    Gigi Beeeeehheeekali [anonim]

    Pai scapam si noi cu ocazia asta de el si nu il mai vedeam toata ziua delirand pe la tv pe la emisiuni unde a platit ca sa apara.
  • +2 (2 voturi)    
    Dumnezeu nu bate cu ciomagu..... (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:03)

    nic1 [anonim]

    dupa evenimentele petrecute cu cateva zile in ur ma,referitor la buldozerele trimise de badia gigi,declaratiile date despre aceasta cu stilul inconfundabil al sau de a prezenta situatia pe tv ,
    Dumnezeu a aratat cum avandu-l in mana,poate sa-l scape jos.A fost un mic avertisment,poate gigi e cel mai tare din parcare( crede faptul ca,avand bani multi poti face ce vrei si spune ce doresti),ia aminte-,, ieri ai fost pe prispa casei ,azi te-ai dus in pamant''.
  • +1 (1 vot)    
    Neuronul !!!!!!!!!!! (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:05)

    Crapu' [anonim]

    Se poate sa fie un semn, mai ales ca a avut tupeul sa ceara donatia de la patriarhie inapoi, pentru neuronul stingher si atrofiat al "incomodului".
    Ce facea daca era pe Titanic?
    Crede ca venea Bruce Willis si il salva?
  • +3 (3 voturi)    
    becali la un pas de accident... (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:16)

    adi [anonim]

    CE COMPANIE AVIATICA ???
    CE TIP DE AERONAVA ???
    CE AEROPORT ???
    ZIUA , ORA ???
  • +2 (2 voturi)    
    nici acolo sus (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:25)

    andrei [anonim]

    mai gigele nici dincolo nu te vor, cum naiba???
    • 0 (0 voturi)    
      nu sus, ci jos (Duminică, 23 noiembrie 2008, 0:31)

      dracusoru [anonim] i-a raspuns lui andrei

      tocmai, ca nu sus e asteptat! jos...(dar n-au fost aia pe faza sa-i "deschida poarta")
  • +2 (2 voturi)    
    of.. (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:31)

    Stefan [anonim]

    Va imaginati ce lovitura de teatru ar fi fost moartea lui Gigi in cazul Elodia ? :O
  • 0 (0 voturi)    
    cit de curind (Vineri, 21 noiembrie 2008, 21:37)

    Iorg [anonim]

    Cel de sus nu doarme toate la rindul lor.Blestemul te va ajunge acum numai a tras semnalul
  • 0 (2 voturi)    
    avion (Vineri, 21 noiembrie 2008, 22:23)

    vov [utilizator]

    Ideea e ca in avion putea fi oricare dintre noi...a se vedea cu ce avioane fac astia tot felul de chartere in egipt grecia samd ma mir ca majoritatea se bucura sa fi murit Becali impreuna cu pilotii si echipajul in loc sa isi puna problema despre ce companie si ce model de avion este vorba...
    • +1 (1 vot)    
      avion cu motor, ia-l si pe-asta in zbor (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 9:04)

      io [anonim] i-a raspuns lui vov

      Sughi-bughi, crezi ca berbecali, za oier chief, zboara cu muritorii de rand?

      Un mic amanunt. Intr-un accident aviatic pot exista supravietuitori, precum echipajul. Ar fi fost suficient sa se prapadeasca leguma asta stricata.
    • -1 (1 vot)    
      corect (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:14)

      ispy [anonim] i-a raspuns lui vov

      m-am tot uitat prin comentarii sa vad macar unul scris fara patima. si iata, e doar unul!!!
      putea fi gigi, puteai fi chiar tu. cu asa ceva nu e de glumit.
      nu sunt un simpatizant de-al lu gigi, dar nici nu pot sa fiu atat de cinic, gandindu-ma ca e pacat ca aia au reusit sa salveze viata lui si a altora la timp. dar de aici si pana la a regreta ca n-a cazut cu avionu... gigi are si el o viata ca si noi. pacat ca o foloseste defectuos...
      • 0 (0 voturi)    
        Jiji polueaza periculos viata altora (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 15:34)

        Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui ispy

        Jiji polueaza periculos viata altora, de aceea este asa de "iubit".
        Pe de alta, daca Jiji ar conduce singur un avion ar fi o solutie ideala pentru toata lumea.
  • 0 (0 voturi)    
    Ratare (Vineri, 21 noiembrie 2008, 23:07)

    onlyme [anonim]

    Pacat ... Avertisment ....Cartonas galben... Super tari, mah!
  • 0 (0 voturi)    
    Nea' Gigi (Vineri, 21 noiembrie 2008, 23:15)

    marius curca [anonim]

    Nea' Gigi e efect, nu cauza.
    Trebuie eliminate cauzele producerii a fel si fel de ciuperci in societetea noastra ;)
  • -2 (4 voturi)    
    Bunul simţ, simţul măsurii şi spiritul creştin... (Vineri, 21 noiembrie 2008, 23:17)

    Paganel [anonim]

    ... sunt pe cale de dispariţie în România... Nu l-am simpatizat niciodată pe acest om, dimpotrivă, la modul cum vorbeşte şi acţionează, ar trebui să i se schimbe, în nume, prima literă din B în F, iar partidului pe care îl conduce, să i se scoată o literă din componenţa cuvântului "creştin"... Dar de aici până la a ajunge, ca om, să doreşti moartea altui om, făptură a Domnului... e o cale imensă! Omenia caracteristică românilor şi însuşirile menţionate în titlul postării (strâns legate de acestă omenie) dispar... Din popor, devenim, tot mai mult, "turmă"...
    • +1 (1 vot)    
      paganel crestinul (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 9:07)

      io [anonim] i-a raspuns lui Paganel

      Scopul scuza mijloacele. Daca prostimea nu vrea sa-l arunce intr-un con de umbra si adora dejectiile lui de om prost, DNA-ul nu-l arde la pretioase, atunci, ne gandim noi, or fi si alte cai. Un miracol, o intamplare, asa, la deruta. :))
    • -1 (1 vot)    
      inca unul (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:16)

      ispy [anonim] i-a raspuns lui Paganel

      ah, ma simt mai bine. a mai aparut un comentariu decent.
  • 0 (0 voturi)    
    gigi becali... (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:20)

    aghiuta [anonim]

    paganele,suntem de multisor o turma ! nu ne mai caina soarta. ne-o meritam.in ceea ce-l priveste pe jiji,probabil ca Dumnezeu nu-i pregatit inca sa-l primeasca in dreapta sa...il mai lasa sa ne delecteze cu "invataturile " sale mioritice.ar fi fost pacat sa ne pierdem in mod atat de stupid calauzitorul...jiji ar trebui sanctificat inca din viata ca mantuitor al neamului...la mine,la"subsol",era asteptat cu portile deschise,ca cel mai mare fariseu al neamului.sa vina cu "valizele"...de "caldura" ne ocupam noi...cazanul bubuie de dorul lui...
  • +1 (1 vot)    
    Minciuni (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:25)

    dorin [anonim]

    ce draq, toata lumea e dusa? Avionul nici nu a decolat. S-au oprit motoarele in aer.. adica motoarele care sint pe aripi, evident ca-s in aer, dar avionul era pe pamant. Mergea spre pista..
    Mai in pericol erau maicutele de la manastirea ce vrea sa o darame Becali, ca sa-i ia terenul..
  • 0 (0 voturi)    
    badie, Dumnezeu este mare si face minuni (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 12:06)

    viorel [anonim]

    DE ESTI CRESTIN, TREBUIE SA STII SA RESPECTI PODOABA CASEI DOMNULUI. Pentru ceea ce ai patit sa dai slava Domnului si sa fii un adevarat crestin in continuarea vietii si nu, un fals in ceea ce faci !
  • 0 (0 voturi)    
    hmmm... (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 14:05)

    firestarter [anonim]

    pacat ca a scapat...poate data viitoare..
  • 0 (0 voturi)    
    Nu te lasa Jiji. Trebuie sa mai incerci (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 15:28)

    Tantza si Costel [anonim]

    Nu te lasa Jiji. Trebuie sa mai incerci in mod sigur vei reusi.
  • 0 (0 voturi)    
    bai baieti... (Sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 17:10)

    banel [anonim]

    fie ca vreti, fie ca nu vreti..gigi becali a devenit un brand national al Romaniei