VIDEO Serbia face set cu Bulgaria... Sa ne ingrijoram?

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 20 noiembrie 2008, 11:07 Sport | Fotbal

Savo Milosevici se bucura dupa ce a marcat in poarta Bulgariei
Serbia - Bulgaria 6-1 | Dupa victoria reconfortanta obtinuta in fata Austriei la Viena (1-3), Serbia trage un nou semnal de alarma. Intr-un amical disputat miercuri seara, sarbii au zdrobit Bulgaria cu 6-1. Scorul putea fi si mai mare. Gazdele au condus cu 4-1 la pauza si tot in prima repriza, au ratat si doua penalty-uri.

Bulgarii s-au multumit cu golul superb reusit din lovitura libera de Georgiev, insa nu prea au miscat in fata sarbilor. A fost ca la un pluton de executie. Jovanovici si Milosevici au reusit cate doua goluri, iar in partea a doua au mai inscris Milijas si Lazovici. Sa ne temem?

Serbia - Bulgaria 6-1 (4-1)
Marcatori: Jovanovici '9, '26, Milosevici '27, '33, Milijas '56, Lazovici '67 / Georgiev '20

1128 vizualizari

Fara Griji de acum (Joi, 20 noiembrie 2008, 11:32)

Cosmin [anonim]

Nu, Doamne fereste! De ce ne-am ingrijora? Ne-am ingijorat ca campionatul european. Atunci am vazut ce nationala avem. De acum gata cu surprizele si grijile. Sintem prea mici pt un campionat asa mare. Am vazut asta si aseara.
    . (Joi, 20 noiembrie 2008, 12:41)

Ivanu [utilizator]

ne-o luam de la sarbi ca inamicii in filmele cu James Bond :))
    suntem pregatiti ... (Joi, 20 noiembrie 2008, 14:34)

liviu_ [utilizator]

sa pierdem cu sarbii... daca scoatem un egal mare lucru
    Serbia - Romania rezumat (Joi, 20 noiembrie 2008, 15:10)

dan [anonim]

De ce sa ne facem griji. Ia ganditiva:

Meciul va incepe de la 2-0 pt sarbi ca pana termina ai nostri de cantat imnu ne Destepeptam cu doi asi in poarta. Pana la Pauza Mutu ia galben pentru proteste ca nu stim de ce arbitru n-a vrut sa-i dea un penalti nemeritat de altfel dar rata si el ceva in fatza portii singur cu portaru, Radoi ia rosu ca s-a luat in gura cu un sarb si asta i-a dat-o in gura de-i da rosu pe nas. (Intre timp Lobont mai luase 2 goluri de la 30-35 m in vincku - macar sa zicem ca am luat goluri frumoase) Repriza a doua fara instoric ai nostri nu mai forteazasi i-au doar 2 goluri si cu un 6-0 sec ne aducem amite de Bratislava si ramanem ca visu ca am fi putut intra in tie brake.

Piturca: Domne a fost un accident dar eu nu plec de la Nationala, sanse mai sunt dar daca eu plec mai necalificam peste 1000 de ani la campionatu interplanetar eventual.

Marica: Domne noi suntem Romania, cine suntem noi sa batem Serbia, San Marino, Luxemburg, Monaco. Am Batut inSulele Feroe. ce nu se pune?