Meci amical

VIDEO Spectacol total, Brazilia - Portugalia 6-2/ Elano marcheaza golul serii

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 20 noiembrie 2008, 10:46 Sport | Fotbal

Nationala de fotbal a Braziliei a invins cu un categoric 6-2 Portugalia intr-o partida amicala, eroul disputei fiind Luis Fabiano care a marcat trei goluri, in timp ce Elano a izbutit un adevarat golazo. Dupa ce au deschis scorul, portughezii au fost calcati in picioare de echipa lui Dunga, fotbalistii Selecao ruland la turatie maxima.

Au marcat Luis Fabiano, minutele 8, 24, 57, Maicon, minutul 55, Elano, minutul  64, si Adriano, minutul 90, pentru Brazilia, respectiv Danny, minutul 4, si Siamo Sabrosa, minutul 61, pentru portughezi.

stefan2008 [utilizator]

Ce face domle' Fabiano ala acolo, in loc sa vina la Cluj.
    Brazilia - Portugalia 1-1 (Joi, 20 noiembrie 2008, 10:53)

Si totusi... puneti clipul Brazilia - Portugalia 1-1 la locul lui?
    Se numeste fotbal (Joi, 20 noiembrie 2008, 12:37)

andrei [anonim]

Senumeste fotbal ce joaca baietii astia. Cred ca multi fotbalisti mioritici dar nu numai ar trebui sa se lase de fotbal dupa ce vad meciul asta.
    dap (Joi, 20 noiembrie 2008, 19:12)

un-u [anonim]

super jucatori brazilienii, dar in poarta portugaliei a fost un pacalici...parerea mea ca sunt si vreo 2 goluri de portar....oricum o super echipa .. brazilia