Dan Petrescu: Atunci cand am plecat de la Rapid, jucatorii au cantat de bucurie in vestiar

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 18 noiembrie 2008, 22:13 Sport | Fotbal

Dan Petrescu antrena Rapid la singurul sau rezultat de egalitate in Ghencea.
Foto: AGERPRES
Dan Petrescu este cel mai in voga antrenor in Liga 1. A invins in acest sezon pe Rapid si pe Dinamo in deplasare iar Unirea Urziceni se afla pe prima pozitie in clasament. Totusi, Petrescu regreta perioada petrecuta in Giulesti, cand a fost antrenorul Rapidului. In 2004, Ioan Becali, presedintele Rapidului, l-a numit pe Dan Petrescu la carma echipei, insa aventura din Giulesti i-a lasat un gust amar. "Jucatorii Rapidului m-au tradat!"

"Comportamentul unor jucatori de la Rapid mi-a lasat un gust amar. Dupa un meci cu "U" Craiova, a venit la mine liderul galeriei si mi-a zis sa plec de la echipa, pentru ca m-au lucrat jucatorii. Unii au scandat de bucurie in vestiar dupa ce am plecat. Eram o povara pentru ei", a zis Dan Petrescu pentru GSP Tv.























2729 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Mai e mult pina departe... (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 9:03)

    Dartanian [anonim]

    Da . A devenit cel mai tare din parcare. Au mai fost si altii inaintea lui. Si imediat dupa ce steaua lor a inceput sa straluceasca au intrat inapoi in mocirla de la noi. Ce va face acum? se va duce la un club de "prima mina" si va muri axfisiat de declaratiile basinoase ale unuia ca Borcea sau becali sau ce alt porc o mai fi.
  • 0 (0 voturi)    
    si inca as mai canta :) (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 13:35)

    schmoukiz [anonim]

    Ca rapidist m-am bucurat cand l-am vazut plecat pentru ca n-are nimic in comun cu spiritul echipei, va ramane mereu un admirator al clubului din Ghencea de la care tot asteapta o oferta. Si pentru cei care uita, pe vremea aceea nici nu era cine stie ce antrenor, fusese adus exclusiv pentru ca era om de incredere al lui Ioan Becali, deci cand omul lui Becali e eliminat de la Rapid nu vad de ce n-ar fi motiv de bucurie. Daca acum Urziceniul e pe val, ce-ar trebui, sa mi-l doresc si pe Mihai Stoica la Rapid? No thanks! Pe la Rapid au mai trecut si altii care nu pot intelege acest club, Iordanescu avea cota mult peste a bursucului. Si? Cum au venit, asa au si plecat si nu i-a plans nimeni.
    • +1 (1 vot)    
      Bursucul bate doba (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 15:53)

      Jderul [anonim] i-a raspuns lui schmoukiz

      Din ceea ce ai scris, daca tu esti in spiritul Rapidului, he he, pot sa stau linistit, de aia e asa varza echipa aia mereu si nu va fi niciodata peste Dinamo sau Steaua, pentru ca berbeci si franari ca tine definesc spritul Rapidului.
    • +1 (1 vot)    
      si Mircea Lucescu? (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 16:37)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui schmoukiz

      un dinamovist 100%, dar ati luat titlul cu el. dar Rednic? Dinamo 100% a adus eventul pt Rapid.
      Ce tot o dai cu spiritul echipei, fotbalul inseamna profesionism, dar asta nu intelegeti voi aia din galerie si din cauza voastra nu pot veni la echipa oameni valorosi pt ca voi nu stiti sa-i iertati. Apropo, voi stiti ca si Copos tine cu Dinamo?
  • 0 (0 voturi)    
    nu mai trebuiau sa fie jucatori (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 17:00)

    c [anonim]

    Dan Petrescu, este o persoana admirabila. Vine la club dimineatza si pleaca seara...face treaba klumea. Normal ca trantorii de la Rapid l-au tradat. De ce sa nu ia jucatorii sute de mii de euro doar cu un antrenament de o ora pe zi si sa , si sa munceasca in schimb toata ziua pentru asta ? Normal ca l-au tradat, pentru ca s-a putut, si pentru ca le-a mers.
  • 0 (0 voturi)    
    daca era bun nu-l dadea nimeni afara... (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 22:02)

    schmoukiz [anonim]

    Nu mai trageti concluzii dupa cateva etape, in conditiile in care echipele mari sunt fie in schimbare de lot, fie ocupate cu Liga Campionilor. Daca Dan Petrescu nu era ciuca batailor cat a fost la Rapid, l-ar fi acceptat si publicul, chiar daca nu l-ar fi iubit. Lucescu si Rednic au facut performante la Rapid, pe amandoi ii respect, chiar daca au fost / sunt la alte echipe. Sunt sigur ca si Andone sau Boloni ar fi bine primiti pentru ca sunt oameni cu personalitate, care pun suflet oriunde. Bursucul nu viseaza decat la Steaua si la titlurile ei furate, un ranchiunos din care Anglia n-a reusit sa faca un gentleman, asa cum Germania n-a putut scoate din Dorinel Munteanu decat un ajutor de cioban care-si striga jucatorii cu degetele in gura, intre doua flegme.
    • 0 (0 voturi)    
      re: (Joi, 20 noiembrie 2008, 7:05)

      adi.b [anonim] i-a raspuns lui schmoukiz

      mda...Dan Petrescu juca precum o cizma pe teren si nu "profesionistii" de la Rapid.