Gigi Becali: Incidentele din peluza au fost provocate, sunt incomod ca adversar politic

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2008, 19:26 Sport | Fotbal

Show-ul lui Becali l-a uimit pe observatorul partidei
Foto: AGERPRES
Gigi Becali explica, luni, pe blogul sau incidentele grave produse in tribune la partida dintre Steaua si Timisoara, patronul din Ghencea fiind de parere ca atmosfera ostila a fost creata de persoane care vor sa-l discrediteze. Omul de afaceri spune ca este incomod din punct de vedere politic.

"Nimic din ceea ce s-a petrecut nu este intamplator. Am fost supus la diferite atacuri in ultima perioada. Acestea arata cat de incomod sunt ca adversar politic. Daca nu se tem de mine, de ce imi cauta nod in papura? Incidentele au fost provocate. S-a creat acest scandal si chiar a fost scandat numele meu. Asta arata clar care a fost miza razboiului din Ghencea", a decarat Becali.  

Finantatorul vicecampioanei considera ca printre suporterii adevarati ai Stelei au fost infiltrati cativa recalcitranti, care au stricat atmosfera pe arena din Bulevardul Ghencea.

"Ceea ce s-a intamplat pe stadionul Steaua este foarte grav. Toata lumea a vazut ce atmosfera s-a creat acolo. Nu mai putem vorbi despre spectacol daca oamenii pleaca din tribune plini de sange si rani. Oamenii de ordine au actionat ca sa-i izoleze pe cei cativa recalcitranti, infiltrati printre adevaratii suporteri", a conchis Gigi Becali.

Suporterii din galeria ros-albastra au intrat in conflict cu fortele de ordine la inceputul partidei dintre Steaua si FC Timisoara, dupa ce au aprins mai multe fumigene. Razboiul dintre cele doua tabere s-a lasat cu mai multi raniti si cu 30 de persoane care au fost interzise pe arenele din Romania.




















668 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    da, sigur (Luni, 17 noiembrie 2008, 19:45)

    Florin [anonim]

    nea becali, mananci ceea ce nu trebuie mancat...
    ca de obicei.
    • +1 (1 vot)    
      de cateva zile eram linistit (Marţi, 18 noiembrie 2008, 14:38)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Florin

      ce zic eu, de saptamani, si nu stiam de ce... acum mi-am dat seama: pentru ca Hotnews nu mai dadea stiri cu Becali!! Acum, iarasi sunt deranjat si suparacios, ca i-am vazut FATA aia de hapciupalitic!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Si incidentele din capul lui Becali ? (Luni, 17 noiembrie 2008, 19:50)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Si incidentele din capul lui Becali de cine sunt provocate ?
  • 0 (2 voturi)    
    sa-i taiem capul.... (Luni, 17 noiembrie 2008, 19:58)

    egroeg [anonim]

    lui Zmarandescu deci,ca oamenii lui au sarit cu batele si pumnii pe niste copii care sa bucurau ca erau pe stadion si au aprins faclii/fumigene.N-au aruncat cu ele nici in teren,nici catre cineva anume si cand batausii au intrat in paiine...normal ca au inceput scandarile anti Becalii si sa zboare obiectele ca doar erau oamenii lui .Oamenii tai ti-au fact acest mare serviciu sau deserviciu si acuma vrei s-o-ntorci ca la Ploiesti...cica a fost provocare ca esti tare incomod politic.Intr-un comentariu anterior am spus ca ar trebui condamnati huliganii care provoaca incidente,dar prounerea in mod egal trebuie aplicata si batausilor oficiali a caror vina a fost exclusiva in acest caz ,chiar daca sunt conduse de vedete K1.
  • 0 (0 voturi)    
    Cat mai multe (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:05)

    Dragos Stefan [utilizator]

    Cat mai multe conflicte "provocate". Sunt pur si simplu dezgustat de cat tupeu au baietasii din PNG sa-si puna afise in tot sectorul 2. Un asemenea tupeu nesimtit nu gasesti la niciun partid din Romania.
    Razboiul impotriva lui Becali deabia a inceput. The best is yet to come!
  • +2 (2 voturi)    
    domnule gigi traiesti intr-o confuzie totala (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:05)

    acidutzu [anonim]

    Poate ca dumneata nu pricepi semnificatia scandarilor.Sigur nu erau complotisti din alte partide erau adevaratii fani stelisti,care nu te mai suporta,sint satui pina peste cap de conduita dumitale vizavi de fenomenul sportiv.Daca erai un tip modest,fara sa bravezi de bogatia dumitale(,care in final tot la cei multi ajunge,)antrenorii care s-au perindat prin Ghencea erau tratati cu demnitate jos palaria .Perceptia celor multi despre becali era una pozitiva.Asa este una profund negativa,de unde si reactiile pe masura
    • +2 (2 voturi)    
      proverb (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:42)

      simion [anonim] i-a raspuns lui acidutzu

      Prostul nu e prost destul
      Pana nu e si fudul.
  • +1 (1 vot)    
    le amesteca (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:06)

    Flo.ro [utilizator]

    Da Gigi, tot meciul asta s-a invartit in jurul tau. Toti spectatorii au platit biletu de fapt ca sa te vada pe tine. Si aia violenti normal ca au fost platiti de dusmanii tai, poate chiar cu o valiza cu bani.

    Esi incomod politic, si prin asta sportul si echipa ta au de suferit. Dar esti incomod si dpdv sportiv, asa ca partidul tau are de suferit, pentru ca echipele adversare si fanii lor o n-o sa-ti voteze paiatzele de candidati.
    Io zic mai bine sa le lasi pe amandoua, si politica si sportul, ca ai face un bine si echipei Steaua si si politicii. Mai bine iti gasesti un hobby in afara orasului, sunt atitea pasuni insorite ;)
  • +1 (1 vot)    
    bou (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:09)

    bou [anonim]

    e un bou
  • +1 (1 vot)    
    becali - petre tutea (Luni, 17 noiembrie 2008, 20:46)

    rov [anonim]

    The animal, tu nu poti fi destept si presedinte(politician). Ai o singura calitate. Ai bani. Du-te mai animalule mai bine si vezi lumea asta si mai vino peste 10 ani, poate vi cu ceva in cap. Acum esti o si o pacoste si totodata un produs al acestor timpuri tulburi. Dispari de aici, tu ti-ai luat portia cu varf si indesat ! Nesimtitule.
  • +1 (1 vot)    
    Adevarul.... (Luni, 17 noiembrie 2008, 21:05)

    Io [anonim]

    Adevarul e ca si Becali exagereaza dar au dreptate si cei care spun ca e prea multa violenta pe stadion.
    Nu toti suporterii sunt huligani e vorba de un nucleu de oameni care nu stiu nici cine joaca.Ei sunt acolo doar sa injure,sa se bata si stau tot timpul cu spatele la teren.
    Am fost pe Old Trafford si au fost 76.000 de spectatori!!!Fara torte,fara injuraturi,fara obiecte aruncate in teren.Galeria a cantat tot timpul si a fost o atmosfera de vis.Un loc unde poti sa-ti aduci si nevasta si copiii fara frica ca te calca cineva in picioare sau iei o caramida in cap,nevinovat.
  • +1 (1 vot)    
    ai un tupeu fantastic de zdreanta (Marţi, 18 noiembrie 2008, 18:19)

    alexandru [anonim]

    tu ai tupeu , aia sunt prosti de bubuie, ca vin pe stadion si-ti baga tie bani in buzunar , tu care de altfel nu ai nevoie de bani , nu ai pe m... si pe famila ta de zdreanta spurcata , cel mai mare vanzator tu esti , esti vai mortii tai , facem pariu zdreanta ca nu iei alea 5 % ?si te bate si vanghelie "care este " de iti suna apa-n cap ?
  • +2 (2 voturi)    
    Cit e paranoia'n floare, nici in cap nu ne mai doa (Marţi, 18 noiembrie 2008, 19:12)

    Crapu' [anonim]

    "Acestea arata cat de incomod sunt ca adversar politic. "
    E greu sa alergi singur, sa te incomodezi si sa ajungi pe locul doi.
    Becali, pardon..Infatuarea, grandomania, mitomania,mitocania si incultura acestui hai sa-i zicem om, fiindca respira si are totusi forma umanoida- si atit-, incomodeaza bunul simt al celor care inca nu si l-au pierdut.
    Ceausescu a inceput cu "agenturilii strainii", pe Constantinescu l-a "izolat si invins securitatea" , Vadim a fost furat tot timpul in alegeri, Basescu a fost furat in turul intii al alegerilor din 2004, recidiveaza acum cu " lovitura de stat".
    Apare acum "Gigi Incomodul" si incepe, sau mai bine zis cotinua "PARANOIADA" , competitia de masa a celor cu lipsuri neuronale sau conexiuni total haotice, la mansarda.
    La ce va asteptati?
    La o societate anormala oamenii politici sint pe masura.
    Asa ca luati aminte pe cine veti vota.
    Incepind de la anul, doresc tuturor romanilor sa traiasca intr'adevar bine!!