Dan Petrescu: Unirea merita sa fie echipa sezonului, arbitrajul a fost foarte corect, traim in Romania...

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2008, 23:23 Sport | Fotbal

Dan Petrescu, destinatie inca necunoscuta
Dupa victoria cu 1-0 din Stefan cel Mare, Dan Petrescu a declarat ca Unirea Urziceni merita sa fie echipa sezonului din Liga 1, formatia sa trecand de la statutul de surpriza a campionatului la o candidata serioasa la titlul de campioana a Romaniei.

"Toti ne-au luat in seama, Dinamo a tratat meciul in serios. A fost o partida tensionata, prima repriza nu am jucat mare lucru. La pauza am avut o discutie mai aspra cu jucatorii, iar a doua repriza a fost altceva. Astazi si maine ne bucuram ca suntem lideri, apoi vine meciul greu cu Timisoara. Aceasta merita sa fie echipa sezonului. Obiectivul nostru nu a fost primul loc. Arbitrajul a fost foarte corect, traim in Romania", a declarat Dan Petrescu, la gsptv, dupa victoria din Stefan cel Mare.

Unirea Urziceni a invins cu 1-0 pe Dinamo, gratie reusitei lui Bilasco din minutul 57, la Bucuresti, si a devenit noul lider al Ligii 1 la fotbal.

1039 vizualizari

nr. 1 (Duminică, 16 noiembrie 2008, 23:55)

immortal [anonim]

Un antrenor care a reusit sa faca din rahat bici ! Sa nu uitam ca si la sportu' a creat o echipa f buna. Felicitari !
    gresala (Luni, 17 noiembrie 2008, 0:07)

Caligula [anonim]

Dan Petrescu spune de Timisoara ca 'merita sa fie echipa sezonului' -- '...meci greu cu Timisoara. Aceasta merita...' Ce e mai suparator ca eroarea asta s-a propagat taman in titlu..
    Cel mai bun (Luni, 17 noiembrie 2008, 0:43)

Ion [anonim]

Dan Petrescu e cel mai bun antrenor roman la ora actuala. In scurta cariera de antrenor, el a avut echipe mediocre care le-a ridicat la un nivel competitional ridicat, jucand de la egal la egal cu echipe in care se investeste mult mai mult. "Gasca nebuna" din timpul in care antrena Sportul Studentesc si acum noua "Gasca nebuna" de la Urziceni ... Felicitari Dan Petrescu, mult success in continuare. Nu face greseala sa mergi la Steaua cat Becali e stapan la oi in Ghencea. Mi-ar placea totusi sa il vad pe Dan Petrescu luand locul lui Piturca la echipa nationala.
  • -1 (1 vot)
    mare zmeu (Luni, 17 noiembrie 2008, 1:20)

;) [anonim]

a castigat shi el un meci ... shi rpd e slavit de park ar fi bun ca piturk ,in ziua de azi dak cineva castiga un meci q o echipa importanta gata e mare "erou" il felicit pe petrescu dar nu trebuie ridicat la ceruri ;)
      cred ca esti dinamovist (Luni, 17 noiembrie 2008, 6:39)

gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui ;)

cum adica "a castigat si el un meci" ca e pe primul loc in clasament! sau acum, cand nu mai e dinamo prima, nu e mare branza sa fii pe primul loc?
    Dan Petrescu (Luni, 17 noiembrie 2008, 7:31)

Catalin [anonim]

Cum poti sa zici ca a castigat si el un meci?Urziceniul e pe locul I ... deci statistic vorbind nu prea a pierdut ...
    Imi amintesc de vremea cand era antrenor la Sportul si eu stateam in Regie...reusea sa aduca toata Regia la meciuri ceea ce mie mi se pare o mare realizare.Dupa ce a fost mazilit de Gasca , nimeni nu mai era picior de student in tribune si nici macar pe caminele din Regie.
    Una peste alta e un foarte bun antrenor si e pt prima data in ultimele 5-6 luni cand antrenorii nu se balacaresc in public si nu acuza arbitrajul.