Reusita deosebita a lui Marius Bilasco din minutul 57 schimba liderul din Liga 1, Urziceniul lui Dan Petrescu devenind o candidata serioasa la titlul de campioana a Romaniei dupa victoria cu 1-0 din Groapa. Dinamo pierde prima pozitie chiar pe propriul teren, dupa o partida in care Chelsea de Ialomita a jucat pragmatic si a lovit atunci cand adversarul se astepta mai putin. Mircea Rednic ramane fara victorie in fata unei formatii care acum cateva sezoane evolua la matineu.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Fluier final de partida. Dinamo - Unirea Urziceni 0-1

93' Bordeanu este aproape de golul doi pentru Unirea, insa bomba expediata de el trece pe langa poarta lui Lobont

92' Arlauskis isi salveza echipa de la primirea unui gol dupa o lovitura libera executata de Adrian Cristea

Partida se prelungeste cu 4 minute

90' Iese Bogdan Mara si intra Sorin Frunza la Unirea Urziceni

88' Andrei Cristea cere o lovitura de la 11 metri dupa un presupus hent al apararii Urziceniului

81' Lobont se loveste cu capul de gazon, portarul echipei nationale a fost aproape de o accidentare grava

80' Adrian Cristea este blocat la sacrificiu de aparea ialomiteana. In faza urmatoare Marius Niculae este surprins in off-side

79' Iese Onofras si intra Tibi Balan la Unirea Urziceni

78' Paduretu expediaza un trasor, mingea trece aproape de poarta lui Lobont

71' Adrian Cristea suteaza frumos, Arlauskis respinge in fata, iar Marius Niculae trimite aiurea. Ocazie importanta pentru Dinamo

S-a intrat in ultimele 20 de minute ale partidei

Vizibilitate din ce in ce mai scazuta pe stadionul din Stefan cel Mare

69' Izvoranu suteaza aiurea de la 24 de metri

65' Intra Ze Kalanga iese Torje la Dinamo

64' Danciulescu rateaza sutul de la 8 metri, Dinamo trece pe langa egalare

61' Iese Bostina si intra Andrei Cristea

59' Lucian Goian primeste cartonasul galben

58' Iese Miranda si intra Marius Niculae

57' Marius Bilasco deschide scorul cu un sut superb de la 16 metri. Dinamo - Urziceni 0-1

54' Torje trage slab de la 20 de metri, Arlauskis prinde fara nicio emotie

Dinamovistii au iesit mult mai hotarati pe gazon, Urziceniul se multumeste sa se apere grupat

48' Danciulescu incearca un lob, mingea este prinsa de portarul Unirii

47' Gomes Ricardo primeste cartonasul galben

46' Torje este aproape de gol dupa o iesire hazardata a lui Arlauskis

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Dinamo - Urziceni 0-0

46' Torje primeste cartonasul galben dupa ce il faulteaza pe Bordeanu

Se arata doua minute de prelungire

45' Cristea executa o lovitura libera, mingea care cade pe transversala

42' Paduretu cade in careul dinamovist, dar nu obtine lovitura de la 11 metri. Decizie corecta a centralului

39' Danciulescu este extrem de nervos, portarul Arlauskis fiind lovit cu mingea in fata de varful lui Rednic

37' Miranda il imita pe Bostina, cu mentiunea ca sutul atacantului dinamovist a fost si usor deviat

35' Bostina expediaza un sut in peluza. Executie total nereusita a fostului stelist

30' Ropotan primeste cartonasul galben

27' Fernandes ii administreaza un cot in figura lui Miranda, dar fundasul ialomitean nu primeste cel de-al doilea cartonasul galben, care i-ar fi adus eliminarea

24' Danciulescu marcheaza, dar arbitrul anuleaza reusita dupa un fault al lui Torje la Arlauskis

De minute bune se joaca mai mult la intamplare, lupta fiind una surda

19' Bostina suteaza in zid dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri

18' Fernandes vede cartonasul galben dupa un fault comis asupra lui Danciulescu

Dinamovistii incep sa echilibreze disputa, mijlocasii lui Rednic recuperand multe baloane

12' Bordeanu expediaza o torpila de la distanta, mingea trece departa de poarta gazdelor

9' Epaminonda respinge o minge care ii era adresata lui Danciulescu. Faza importanta pentru Dinamo

8' Mara centreaza, Onofras trimite cu capul, dar mingea este retinuta fara probleme de Lobont

7' Suturile lui Cristea si Izvoranu sunt blocate de aparea ialomiteana

3' Lovitura libera pentru Unirea, executa Apostol, iar Bilasco trimite cu capul pe langa poarta lui Lobont