Radoi se ia de jucatorii Timisoarei: Cu Dinamo s-au odihnit!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2008, 10:30 Sport | Fotbal

Radoi, putin nervos
Foto: AGERPRES
Mirel Radoi s-a luat de jucatorii Timisoarei, pe care i-a acuzat ca au facut blat in meciul cu Dinamo si apara patronatul Stelei in fata lui Badoi si Stancu, jucatori care au plecat din Ghencea si au acuzat atmosfera inumana si ostila performantei. Capitanul Stelei a spus despre jucatorii banateni ca s-au odihnit in meciul cu ros-albii, dar, revenind la echipa sa, Radoi si-a adus aminte ca Steaua poate sa bata Fiorentina si sa mearga in Cupa UEFA.

"Timisorenii cred ca s-au odihnit in meciul cu Dinamo ca sa joace cu noi", a spus Radoi, care a continuat sa isi bata joc de Badoi si de Stelian Stancu, fotbalisti plecati din Ghencea si care au acuzat dictatura lui Becali. "Ei nu sunt fosti stelisti, ci doar niste jucatori care s-au antrenat de cateva ori prin Ghencea. Unii despre care se zice ca sunt cei mai buni la echipele lor sunt adusi aici dar cand ajung, uita sa mai joace fotbal", a declarat Radoi, care a incheiat halucinant: "Vom incerca sa batem Fiorentina ca sa mergem mai departe in Cupa UEFA". Din septembrie, Steaua nu a mai batut pe nimeni...
























1189 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    ?!?!?!!?!?!?!?!? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 10:57)

    Alex [anonim]

    Finule, ti-e rau? ai luat din nebunia Stapanului? dar ultimele voastre doua titluri cu echipe care jucau contra voastra doar ca sa "faceti moral"? Exemple: iasi, farul, bacau, vaslui, jiul etc etc?
    dar faulturile tale teribile, judecate ca fiind doar "daruire"?
    astea sunt declaratiile paranoide si shizoide ale unui jucator mai tot timpul accidentat si fara performante sportive ...
    • +2 (2 voturi)    
      Daruire (Duminică, 16 noiembrie 2008, 17:00)

      Lupu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      hehe vorba lui Alex, cand s-a dus ca berbecu si i-a spart dovleacu lu Rat, cica s-a daruit. Cata minte trebuie sa ai in cap ca sa intri cu ochiu in teasta unuia, sa-ti fracturezi osul cranian, sa-ti dai singele pe teren (mai bine-l dona la crucea rosie), ce berbec. Plus ca a mai spart un geam cu pumnu de s-a umplut iar de singe, omu e dobitoc, daca avea stofa de mare jucator murea pe teren si nu-i lasa pe aia de la Middlesborough sa le bage trei goluri unul dupa altul, ca si aia erau niste desculti.
    • +2 (2 voturi)    
      te-a lasat memoria?!?!?!?!?!????? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 17:20)

      icsulescu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      gicule mai baga ceva lecitina... cu iasiul steaua nu prea face moral de mult :))
  • +2 (2 voturi)    
    o mare deceptie numita RADOI (Duminică, 16 noiembrie 2008, 11:09)

    acidutzu [anonim]

    Ma baiete ,poate ca s-au adunat prea multe frustrari , in dreptul numelui Radoi In ce te priveste ar fi de dorit mai multa modestie.Sint ani buni de la debut si tot speranta te numesti.Mai mult accidentat,mai mult "sef"prin vestiar,mai mult consilier de taina a nasului si mai rar,mult mai rar fotbalistul de care Steaua ar avea nevoie.Nu-i judeca pe Badoi si Stancu si in general pe fotbalistii de la Timisoara,ca nu-ti face cinste
  • +2 (4 voturi)    
    ???? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 11:37)

    jooo [utilizator]

    Serios ,mai slugutzo??!!
    Pai papagalul de nasht´o a plecat de la stadion nemultumit de jocul stelei,unde tu faci "jocul".
    Normal ca POLI s-a mobilizat cu voi,cum v-ati mobilizat si voi cu Dinamo,ca deh! , orice echipa mica e ambitioasa s-o bata pe aia mare:-)) ,
    asa ca la antrenament cu voi!! Invatati sa va aparati cu 11 oameni!! ca mergeti la Bayern si aia nu va cruta!..si Fiorentina vrea trei puncte....mai bine accidenteazate sa nu fi partas la doliu:-))
    • +2 (2 voturi)    
      Care POLI? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 14:38)

      rochiri [anonim] i-a raspuns lui jooo

      Poate FC Timisoara!
    • 0 (2 voturi)    
      Care POLI? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 14:39)

      rochiri [anonim] i-a raspuns lui jooo

      Poate FC Timisoara!
  • +2 (4 voturi)    
    da (Duminică, 16 noiembrie 2008, 11:42)

    marius [anonim]

    din pacate creierasul lui radoi tot mai des se odihneste!!!!!
  • +2 (4 voturi)    
    E o conspiratie! (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:05)

    lonewolf [utilizator]

    Dom'le,Radoi are dreptate! Eu zic ca e o conspiratie nationala,dar ce zic eu nationala,e o conspiratie europeana,mondiala,daca nu chiar universala impotriva stinii lui fecali! E strigator la cer! Asa ceva nu s-a mai vazut! Adica echipele adverse chiar indraznesc sa joace impotriva Stelei,ba,colac peste pupaza,arbitrii chiar arbitreaza!!! Asa ceva nu se mai poate tolera,trebuie sa se ia masuri! Urgent! Mirele, cauta repede un geam, sa te razbuni cumva!

    P.S. Radoi are inca o data dreptate: din fericire,Badoi si Stancu nu au apucat sa devina stelisti,raminind fotbalisti. Radoi,care a ratat ocazia sa devina fotbalist,preferind(sau fiind nevoit) sa ramina stelist, probabil ii invidiaza,dar e prea tirziu sa le mai urmeze exemplul.....
  • +2 (2 voturi)    
    marele radoi (Duminică, 16 noiembrie 2008, 14:40)

    aaa [anonim]

    marele radoi joaca la o mare echipa pe nume steaua, condusa de marele om de afaceri / politic / fotbal becali gigi.
    si uite-asa, se supara el si marele dorinel ca poli timisoara a cutezat sa joace impotriva lor, ba si-mai-si, a cutezat sa contraatace, lucru se pare total interzis impotriva stelei - ca sa-l citam pe marele dorinel.
    se pare ca s-au adunat la un loc cei mai mari oameni de fotbal din Romania: becali, dorinel si radoi --> iar rezultatele se vad cu ochiul liber:)))

    trebuie mai multa modestie si mai multa munca daca vreti performanta si rezultate la Steaua; deocamdata vad ca doar vorbiti....
  • +2 (2 voturi)    
    Radoi (Duminică, 16 noiembrie 2008, 15:45)

    darthmaul [anonim]

    R2 tata, tu la Rosenborg, in Liga Campionilor, cand i-ai ajutat cu 3 goluri ai jucat sau te-ai odihnit?
    Cred ca salariul tau, cel mai mare pe care il au jucatorii de la Steaua, si locul tau sigur in echipa, indiferent de antrenor, iti dauneaza la bibilica!
    Spune-i lu' Gigi sa-l dea afara pe Dorinel si sa te puna coach pe tine la Steaua!
    Ai jucat si tu putin aseara, in etapa viitoare te accidentezi si pe urma astepti linistit vara.
  • 0 (0 voturi)    
    RADOI SA ENERVAT (Duminică, 16 noiembrie 2008, 17:01)

    MONI [anonim]

    AI DREPTATE MARE.
  • +1 (1 vot)    
    compensate (Duminică, 16 noiembrie 2008, 17:07)

    Mielu. Gigi mIelu [anonim]

    Nu se mai gasesc medicamente pentru Radoi? Bah mirele, vezi ca ai si compensate, dar nu uita sa le iei....
  • 0 (0 voturi)