VIDEO Drogba va fi anchetat de politie dupa ce a aruncat cu o moneda in fanii lui Burnley

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 13 noiembrie 2008, 12:11 Sport | Fotbal

Drogba va avea probleme pentru iesirea pe care a avut-o
Chelsea - Burnley 1-1 (4-5 pen.) | Didier Drogba a deschis scorul pentru Chelsea in partida din Carling Cup, contra lui Burnley, insa dupa ce a marcat, le-a aratat suporterilor adversi semne obscene si a aruncat cu o moneda spre ei. Gestul sau va fi analizat de federatia engleza, dar Drogba ar putea intra si pe mana politiei pentru prostia pe care a facut-o.

Drogba a fost lovit cu o moneda aruncata din tribuna si, nervos, jucatorul a cules-o de jos si a aruncat cu ea spre fanii lui Burnley. "Didier si-a cerut scuze dar vom astepta raportul arbitrului si vom actiona in consecinta", a spus un oficial de la Chelsea. La fel a procedat si Carragher in 2002, la un meci jucat intre Arsenal si Liverpool. A primit trei etape de suspendare dar politia nu l-a mai sanctionat dupa ce a fost anchetat.

Burnley a eliminat la penalty-uri pe Chelsea chiar pe Stamford Bridge. Drogba a deschis scorul in minutul 27, Akinbiyi a egalat in minutul 69 iar la loviturile de departajare, Mikel a ratat.

416 vizualizari

big iiiidiot (Vineri, 14 noiembrie 2008, 12:18)

cristi [anonim]

faulteaza in atac, se foloseste cu aroganta de faptul ca e gogeamitea, ii sare tandara repede (de cate ori n-a iesit cu rosu pentru stupizenii), si nici macar nu mai e cine stie ce jucator.