In sfarsit, un motiv de bucurie pentru fanii lui Fener. Galata a deschis scorul prin Lincoln, insa jucatorii lui Aragones s-au dezlantuit si au surclasat-o pe Galata, in cea mai clara victorie din ultimii ani. Sahin si Deivid au reusit doua goluri superbe. Primul a deviat mingea centrata de la un corner pe langa portarul Galatei, iar brazilianul a driblat tot ce i-a stat in cale si a plasat mingea la coltul lung.

Sahin a marcat un gol frumos cu o deviere de mare jucator la un corner, iar Asik si-a marcat in proprie poarta. Lugano a marcat pentru 3-1 imediat dupa pauza, iar Deivid a stabilit scorul final in minutele de prelungire.

Fener ocupa locul 7 si este in revenire, dupa ce in Liga a smuls un egal in deplasarea de la Londra, cu Arsenal, iar Galata ocupa doar locul cinci, la sase puncte in spatele lui Trabzonsport.