Universitatea Craiova si-a facut toate punctele in deplasarea de la Buzau, ultima clasata in Liga: oltenii au invins cu 2-0 (goluri Wobay '2 si Dina '69) si se afla pe locul 3, inaintea disputarii celorlalte jocuri ale rundei.

Craiova a depasit impasul din etapa trecuta, cand a realizat doar un egal acasa (2-2) cu CS Otopeni, rezultat pe care managerul Ilie Balaci l-a pus pe seama "lipsei de respect" pe care craiovenii au aratat-o adversarului. Elevii lui Nicolo Napoli au vrut sa demonstreze vineri ca si-au invatat lectia si au deschis scorul repede, prin Wobay (2).

Buzaul a urcat liniile, cautand cu disperare egalarea. Gloria a reusit sa trimita mingea in poarta (minutul 50), insa reusita lui Jaber nu a fost validata, din cauza unei semnalizari pentru ofsaid.

Craiova a inchis tabela in minutul 69 prin Mihai Dina: oltenii au acumulat 25 de puncte si raman in zona "europeana" a clasamentului. Universitatea se pregateste sa dispute doua jocuri la rand acasa, si ce jocuri!, cu Rapid si Steaua.