Juventus Torino a invins cu 2-0, pe propriul teren, pe AS Roma in derbiul etapei cu numarul X din Serie A. Golul serii a fost reusit de Alex Del Piero, cel care a transformat in stilul caracteristic o lovitura libera. Adversara CFR-ului din Champions League traverseaza o perioada neagra, romanii fiind mai aproape de retrogradare decat de primele pozitii.

Au punctat Del Piero, minutul 38, si Marchioni, minutul 48, pentru o victorie meritata a Batranei Doamne.

Luciano Spaletti a trimis in teren urmatoarea formatie: 32. Doni - 2. Panucci (3. Cicinho '58), 5. Mexes, 4. Juan, 17. Riise - 16. De Rossi, 7. Pizarro (89. Okaka '70) - 11. Taddei (24. Menez '46), 20. Perrotta, 9. Vucinici - 19. J. Baptista.

CFR Cluj va intalni pe AS Roma, in Gruia, in data de 26 noiembrie, intr-o partida contand pentru Grupa A din Champions League.