Sapte minute i-au lipsit lui Dorinel Munteanu pentru a debuta cu o victorie pe banca tehnica a Stelei, reusita deosebita a lui Adrian Cristea din minutul 83 spulberand visele ros-albastrilor de a castiga in Groapa dupa o pauza de patru ani. Vicecampioana Romaniei a deschis scorul repede, minutul 8, prin supriza Kapetanos, oaspetii trecand de mai multe ori pe langa o desprindere meritata. Intr-o atmosfera de zile mari, Dinamo si Steaua bifeaza cel de-al 44-lea rezultat de egalitate din intreaga istorie, unul nu neaparat echitabil dupa aspectul general al jocului.

Fluier final, Dinamo - Steaua 1-1

Gazdele au dominat clar ultimele zece minute ale partidei

92' Ogararu scoate de pe linia portii o minge pe care scria 2-1 pentru Dinamo

Dinamo ataca cu toate liniile, Steaua raspunde pe contraatac

88' Radoi vede cartonasul galben

Finalul de partida apartine gazdelor, care preseaza poarta lui Zapata

83' Adrian Cristea egaleaza dupa o centrare perfecta a fostului timisorean Gabi Torje. Dinamo - Steaua 1-1

79' Plesan este blocat de apararea dinamovista. Mare ocazie pentru oaspeti

78' Iese Kapetanos si intra Plesan

Stelistii tin mingea departe de propria poarta cu pase multe la centrul terenului

77' Miranda trimite cu capul de langa Goian, Zapata prinde cu siguranta

75' Nicolita ii paseaza lui Kapetanos, insa grecul este surprins in off-side

Dinamo preseaza, insa actiunile gazdelor sunt haotice

72' Ze Kalanga suteaza aiurea de la 20 de metri

71' Radoi incearca sa-l surprinda pe Lobont cu un sut de la aproximativ 40 de metri. Fara rezultat pe tabela, ramane 0-1

70' Ogararu il cearta pe Dayro Moreno caruia ii reproseaza marcajul aproximativ pe care il face la centrul terenului

In aceste momente galeria gazdelor il apostrofeaza pe Dorinel Munteanu, antrenorul Stelei

67' Faza frumoasa a lui Cristea, indeparteaza pericolul Goian. In careu asteptau Miranda si Marius Niculae

66' Iese Semedo si intra Toja

65' Ze Kalanga suteaza violent, mingea ocoleste poarta lui Zapata

64' Tamas trece pe langa egalare dupa o faza confuza in careul de 6 metri al Stelei

63' Iese Danciulescu si intra Ze Kalanga. Ultima schimbare de jucatori de la Dinamo

61' Golanski il incearca din nou cu un sut pe Lobont, dinamovistul pastreaza tabela nemodificata

60' Kapetanos isi face frumos o minge, dar bomba grecului intalneste stalpul portii lui Lobont

59' Lovin exepediaza un sut puternic, Lobont retine

57' Dayro Moreno suteaza de la 25 de metri, mingea ii joaca o festa lui Lobont, cel care prinde in doi timpi

56' Iese Bostina si intra Miranda. Mircea Rednic forteaza egalarea

55' Combinatie Nicolita-Dayro Moreno, ultimul trimite putin pe langa poarta lui Lobont. Mare ocazie de gol pentru Steaua

54' Iese Bogdan Stancu si intra Dayro Moreno la Steaua

53' Danciulescu rateaza executia, iar mingea trimisa de el trece mult pe langa poarta Stelei

53' Lovitura libera pentru Dinamo de la 23 de metri, executa Adrian Cristea, iar Zapata respinge cu mari emotii pentru oaspeti

50' Ogararu indeparteaza pericolul dupa o faza frumoasa a gazdelor

48' Golanksi suteaza departe de poarta lui Lobont

47' Torje centreaza, dar niciun coechipier nu ajunge la mingea retinuta fara probleme de Zapata

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Dinamo - Steaua 0-1

Se arata un minut de prelungire

45' Ocazie importanta pentru Dinamo, Ghionea intervine salvator. Ramane 0-1

44' Bogdan Stancu scapa pe contraatac, ii paseaza lui Nicolita, dar mijlocasul stelist se afla in offside

42' Nicolita centreaza, niciun coechipier nu ajunge insa la minge

40' Bostina trage puternic, apararea oaspetilor respinge in corner

37' Mirel Radoi suteaza de la peste 30 de metri, mingea trece aproape de poarta lui Lobont

36' Ropotan ii paseaza lui Danciulescu, varful dinamovist cere o lovitura libera, dar Deaconu nu acorda nimic

34' Izvoranu primeste cartonasul galben

33' Tamas suteaza telefonat, Zapata prinde fara emotii

31' Semedo profita de o greseala a lui Marius Niculae, dar sutul sau intalneste transversala. Dinamo nu-si revina inca dupa golul primit in debutul partidei

Dorinel Munteanu este deosebit de agitat la debutul pe banca tehnica a Stelei

27' Nicolita suteaza, Stancu deviaza mingea mult pe langa poarta lui Lobont

26' Blay indeparteaza pericolul din fata lui Semedo. Faza scoala de contraatac a oaspetilor

25' Danciulescu rateaza executia dintr-o pozitie favorabila

Din tribune zboara cu fumigene catre galeria stelista

24' Golanski primeste cartonasul galben dupa un fault aspupra lui Torje

23' Cristea centreaza, Zapata retine fara probleme

21' Prima schimbare la Dinamo, iese Diabate, accidentat, intra Silviu Izvoranu

19' Tamas intervine salutar in fata lui Semedo care scapase pe partea stanga

18' Kapetanos este blocat in ultima clipa, actiune periculoasa a oaspetilor

17' Faza frumoasa a cainilor finalizata cu un sut blocat al lui Marius Niculae

16' Nicolita il cauta cu o centrare pe Bogdan Stancu, dar Julio Cesar respinge

15' Ogararu centreaza, dar apararea gazdelor respinge in corner

10' Kapetanos centreaza periculos, mingea trece prin fata portii lui Lobont. Ramane in continuare 0-1

In aceste momente isi face simtita prezenta si galeria oaspetilor

8' GOOOOL Steaua! A marcat cu o frumoasa lovitura de cap grecul Kapetanos dupa o centrare perfecta a lui Nicolita. Dinamo - Steaua 0-1

6' Lovitura libera executata de Radoi, apararea dinamovista respinge pericolul

5' Combinatie Torje -Danciulescu, faza ramane fara urmari pe tabela de marcaj