UPDATE Patronul Stelei s-ar razgandi: Poate le mai dau o sansa suporterilor

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Joi, 30 octombrie 2008, 16:41 Sport | Fotbal

Bilete pentru marele derbi Steaua - Dinamo
Foto: AGERPRES
Dinamo - Steaua | Desi conducerea Stelei a instiintat Jandarmeria ca vrea sa renunte la cele 676 de bilete pe care clubul Dinamo le-a oferit pentru suporterii ros-albastri, patronul din Ghencea spune ca ar putea sa se razgandeasca si sa accepte reciprocitatea. Oficialii din Stefan cel Mare vor sa puna in vanzare 200 de bilete din cele 676 oferite Stelei, iar suporterii dinamovisti vor supraveghea vanzarea acestora.

Jandarmeria Romana le-a interzis in prima instanta fanilor stelisti sa se prezinte la stadionul Dinamo purtand insemnele clubului din Ghencea, pentru a se evita orice incidente nedorite. Gigi Becali si Valeriu Argaseala au luat decizia de a nu avea galerie in "Groapa" dupa meciul Stelei cu Gloria Buzau, cand presedintele clubului a fost injurat tot meciul de fanii Stelei.

Joi seara, liderii galeriei din Ghencea au stabilit o intalnire si l-au rugat pe Gigi Becali sa se razgandeasca. "Am zis 'bine ma'. Ar putea fi ultima oara cand facem pace, dar nu o sa mai dau eu bani de autocare si de deplasari. Pana vineri putem sa dam ultimul raspuns. In principiu, am zis nu. Dar poate ma razgandesc", a spus Becali la Sport.ro.
























1620 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ce rost mai are meciul? (Joi, 30 octombrie 2008, 16:57)

    marius [anonim]

    ce rost mai are meciul? ar trebui sa fie un spectacol si pe teren, dar si in tribune.... nu stiu unde se mai intampla asa...
    ce gandire.... mai bine sa nu se mai joace meciul, daca se accidenteaza vreun jucator? cam asa suna :|
  • 0 (0 voturi)    
    blasfemie!!! (Joi, 30 octombrie 2008, 17:20)

    liviu [anonim]

    asa le trebuie daca l-au injurat pe "dumnezeu"...
    ceausescu era mic copil fata de berbecali
  • 0 (2 voturi)    
    Dinamo (Joi, 30 octombrie 2008, 17:37)

    OVE [anonim]

    Bucuresteni, sa fim realisti, sunt prea multe 3 echipe mari pentru Bucuresti. Este o risipa!

    Bucurestiul nu are decat un stadion cat de cat normal cel de pe Ghencea.
    Dinamo astepta sa i se faca stadion din banii prostilor (buget).

    Normal ar fi fost ca echipa cu cele mai slabe performante internationale in ultimii 20 de ani sa dispara de la sine, din lipsa de suporteri. Pentru a preveni asta s-a inventat lozinca "caine pana la moarte".

    Atata timp cat Dinamo apartine de MAI, Jandarmeria, care apartine de MAI, bate suporterii Stelei (anul trecut) opreste pe sosea suporterii Craiovei (anul asta),
    Dinamo desemneaza arbitrii (prin Lupescu),
    Dinamo interzice prin regulament FRF altor echipe sa premieze pe amaratii care mai joaca prin campionat,
    Dinamo are un stadion de 2 bani, poreclit Groapa. In aceste conditii, conducerea Stelei a luat decizia cea mai buna, sa nu mai riste inutil viata suporterilor sai.
    In concluzie CAINILOR sarbatoriti-va titlul mizerabil! E acelasi gust amar ca intotdeauna al luptei necinstite, nu?!
    • 0 (0 voturi)    
      @ove (Joi, 30 octombrie 2008, 19:01)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui OVE

      si s-a facut dimineata si te-ai trezit. aceiasi pereti scorojiti, acelasi resou ramas in priza pentru a face un dram de caldura, acelasi poster cu Pamela din Dallas, acelasi camin.


      PS:
      ce elucubratie a avut si baiatul asta, Ove :))
  • 0 (0 voturi)    
    Concluzia (Joi, 30 octombrie 2008, 19:58)

    Eclesiastul [anonim]

    Pleaca la tine la palat oierule si lasa fotbalul. Nu sunt de acord cu oamenii care injura, scuipa, molesteaza sau intreprind orice alte actiuni denigratoare la adresa altor semeni dar oierul a intrecut de mult masura. Numele lui (pe care nici nu il rostesc pentru ca nu merita) nu trebuie sa aiba legatura cu simbolurile noastre nationale.
  • 0 (0 voturi)    
    676?!? (Joi, 30 octombrie 2008, 20:04)

    loco [anonim]

    Parca stiam ca se dau 10% din capacitatea stadionului, sau stadionul Dinamo are numai 6.760 de locuri? Nici macar 5%?
  • 0 (0 voturi)    
    cu ce drept ? (Vineri, 31 octombrie 2008, 11:38)

    xbd [anonim]

    "iar suporterii dinamovisti vor supraveghea vanzarea acestora. "

    Se stie cum "supravegheaza": bataie crunta ...

    Chiar asa a ajuns libertatea la noi ? Jandarmeria ce face ???