VIDEO Mutu, "dubla" in Palermo - Fiorentina 1-3

de C.M.     HotNews.ro
Luni, 27 octombrie 2008, 6:11 Sport | Fotbal

Adi Mutu asteapta verdictul doctorilor Fiorentinei
Adrian Mutu a adus duminica seara victoria echipei sale, AC Fiorentina, dupa ce a marcat doua goluri in deplasare contra formatiei Palermo, scor 3-1, in etapa a 8-a din Serie A. In prima repriza, atacantul roman a marcat in minutul 42, dupa ce primul gol al toscanilor fusese inscris de Gilardino, in minutul 20.

Imediat dupa pauza, gazdele au incercat sa reduca din handicap prin centrarea brazilianului Simplicio ('50), insa al doilea gol marcat de Mutu ('60) in poarta lui Amelia ii descurajeaza definitiv pe jucatorii lui Palermo.

Fiorentina, adversara Stelei din Grupa F a Ligii Campionilor, se afla in acest moment pe locul 5 in clasamentul Italiei, cu 16 puncte, la egalitate cu AC Milan si la un punct distanta de primele trei clasate, Udinese, Inter Milano si Napoli.

Sinteza meciului AC Fiorentina - Palermo

4814 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    Rahat goluri de senzatie!!!! (Luni, 27 octombrie 2008, 10:15)

test [anonim]

Astea sunt goluri de senzatie ?!!!
  • 0 (2 voturi)
    nu chiar (Luni, 27 octombrie 2008, 10:55)

kwan [anonim]

N-as putea spune goluri de senzatie, insa chiar daca nu sunt un fan Mutu, e de apreciat. Au fost goluri frumoase chiar si numai pentru faptul ca in functie de faza, a stiut sa loveasca bine mingea - un gol l-a dat cu piciorul stang, iar celalalt cu dreptul.
  • -1 (3 voturi)
    Hent la golul lui Gilardino (Luni, 27 octombrie 2008, 14:55)

george [anonim]

"Superb" hentul lui Gilardino la golul 1 al Fiorentinei. Frumos lucrat. Maradona ar fi invidios.
    bravo (Marţi, 28 octombrie 2008, 0:22)

miguel [utilizator]

Bravo Mutu!!!
    A fost foarte bun in acest meci. Mi se pare putin exagerat titlul dar sa speram ca asha e. Vom vedea...