Surpriza etapei s-a produs in Ghencea. Steaua a pierdut doua puncte pretioase in fata lanternei rosii, antrenata de un tehnician care a pregatit o echipa de fotbal feminin inainte sa ajunga pe banca Gloriei Buzau. Marius Lacatus a plecat la timp din Ghencea. Suporterii sunt furiosi si ii ameninta pe jucatori cu represalii daca nu inving Dinamo, etapa viitoare.

Steaua are pretentii de Liga Campionilor, insa nu a fost in stare sa invinga o echipa care nu a adunat decat un punct inaintea acestei etape. Ros-albastrii au afisat un joc incalcit, cum rar vezi si in liga secunda. Cu toate acestea, stelistii au avut cateva ocazii, insa Arcaba a sarit din bara in bara. Kapetanos, intrat dupa pauza, a facut faza golului reusit de Nicolita. Insa Vlaicu a lovit dupa doar opt minute si dezastrul s-a produs pentru Steaua. Arcaba a aparat senzational la suturile lui Lovin si Nicolita, Goian si Kapetanos au trimis in bara, iar in minutul 90, arbitrul Draganescu a vrut sa dea o mana de ajutor Stelei. Arcaba a aparat insa penalty-ul executat de Nicolita si Steaua se face de ras in fata Gloriei Buzau.

'61 Ghionea a trimis pe langa poarta

'58 Gol Gloria! Vlaicu marcheaza cu o lovitura de cap din interiorul careului: Steaua - Gloria Buzau 1-1

'50 Gol Steaua! Kapetanos preia la marginea careului, centreaza in forta in fata portii si Nicolita reia din cadere in poarta lui Arcaba: Steaua - Gloria Buzau 1-0