Stelistii se consoleaza si dau declaratii halucinante: Nu e sfarsitul lumii / Nu e usor sa iei bataie cu 5-3 dupa ce ai condus

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:26 Sport | Fotbal

Moment Kodak: jucatorii Stelei, inainte de meciul cu Lyon
Foto: AGERPRES
Jucatorii Stelei au comentat rezultatul inregistrat in partida cu Lyon. Infrangerea a fost dureroasa pentru suporteri, insa acceptata destul de usor de fotbalisti. Concluzia a fost trasa de Carlos Toja, mijlocasul Stelei: "nu este sfarsitul lumii".

"Inca e posibila calificarea in optimi, dar e dificil. Am facut greseli si am platit. Am pierdut, dar nu e sfarsitul lumii. Noi incercam intotdeauna sa castigam. Uneori putem, alteori nu", a spus Toja cu un calm debordant. George Ogararu a admis ca acesta este nivelul Stelei. "Am avut o prestatie buna. Am condus meciul la un moment dat dar acesta este nivelul nostru. Nu putem mai mult. E diferenta si de valoare. Uneori poti compensa cu inima, dar acum nu s-a putut". Pe aceeasi linie s-a situat si Ovidiu Petre. "Poate ca suntem prea mici pentru aceasta competitie. Nu am incercat sa mai gasim explicatii in vestiar, la pauza ne gandeam doar la victorie, cum sa pastram avantajul de un gol". Dorin Goian se gandeste deja la meciul cu Gloria Buzau din campionat si admite ca este o performanta sa pierzi o partida in acest fel. "Sper sa ne revenim in urmatorul meci si sa invingem Gloria. Avem mare nevoie de o victorie, la moralul pe care il avem acum. Victoriile sunt singura solutie sa iesim din criza. Sa iei bataie cu 5-3 dupa ce conduci, nu e usor".
























3341 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    The man in charge (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:42)

    zet [anonim]

    Daca ciobenu' e in toate, da usa de perete la vestiar, decide, demite, face echipa, antreneaza... pai e limpede ca taman el este si responsabil. Responsabil si de reusite, si de insuccese. Berbecali, intelege ca esti varza, nu esti bun de manager de club si gata. Nu esti inspirat, nu ai talent, ai doar banet, si banetu' nu joaca fotbal de unu singur.
  • +1 (3 voturi)    
    cu ce jucatori vreti sa bateti Lyon'u (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:42)

    anonim [anonim]

    ma baieti voi vreti sa bateti Lyon cu Toja si Petre Marin???...eu nu il inteleg pe Lacatasu de ce il mai baga pe obositu' de Petre Marin in teren, ca in afara de greseli nu a facut nimica...Toja la fel...de cand a intrat Toja in teren, Lyon zicea-i ca e la antrenamente....trebuie luate masuri drastice cu asa zisi "jucatori de fotbal", ca e vai mama lor...
  • 0 (4 voturi)    
    speri mata dar... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:44)

    microbistul lui peste [anonim]

    "Sper sa ne revenim in urmatorul meci si sa invingem Gloria."
    Sau de ce nu, sa invingeti boschetarii din gara de nord la un meci amical printre linii!!!
    Si dc va bat si aia, la naiba, gasiti voi pe cineva de aceeasi masura!
    acasa cu voi, la spalat parbrize!
  • 0 (2 voturi)    
    steaua (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:48)

    dinu [anonim]

    "Dorin Goian se gandeste deja la meciul cu Gloria Buzau". Pai asta-i nivelul vostru, de Gloria Buzau!!!! Si chiar ca nu-i usor sa pierzi cu 3-5 dupa 2-0, nu reuseste oricui....
  • -1 (1 vot)    
    nimic (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:00)

    anonim [anonim]

    Pentru a reusi In Liga, Stelei ii trebuie cateva lucruri: stadion si suporteri...are, ii mai trebuie doar...antrenor si echipa.
  • 0 (2 voturi)    
    nu mai fiti suparati (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:12)

    suparatii [anonim]

    normal ca nu poti sa faci minuni cand tu ai o echipa ce valoreaza 15 mil iar in fata ta doar portarul a fost cumparat cu aceeasi suma. Ma mira reactiile rautacioase......uitati anii cand in CL tineam doar cu Galata, Kiev sau Sahtior pt ca doar acolo aveam romani, iar noi stateam acasa cu totii? Nici acum nu-i bine? ......Mai bine ati critica in special pe Dinamo..... sau Rapid care ne fac de ras an de an. ....Steaua face si ce poate la banii ei si este o mare diferenta fata de anii de care am vorbit. Fiti demni....Normal ca sunt si greseli, dar tre sa fiti demni si corecti....probabil ca orgoliul ii va determina la masuri in viitor si pe Gigi & Co....Succese.....mai ales dinamovistilor...
    • -2 (2 voturi)    
      cine e suparat aici??? (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:32)

      microbistul lui peste [anonim] i-a raspuns lui suparatii

      esti varzaaaaaaa!!!
      nu asa se judeca valoarea omului, dupa cati bani ai dat pe el!!
      in 1986 care era valoarea financiara a Stelei?????
      iti zic eu: cel putin de 100 de ori mai mica decat acum!!
      dar aia erau profesionisti, nu analfabeti intr-ale fotablului (si nu numai!) cum sunt actualii
      • 0 (2 voturi)    
        valoarea relativa (Miercuri, 22 octombrie 2008, 15:00)

        moshu [anonim] i-a raspuns lui microbistul lui peste

        Si valoarea celorlaltor echipe europene era mult mai mica decat cea de astazi. Atat financiar cat si sportiv. Chestia e ca Steaua 1986 a fost o echipa care a stiut sa fie la locul potrivit in momentul potrivit. Posibil sa fi fost si o chestie de noroc chior, nu stiu, eram prea tanar pe atunci. Gurile rele spun ca au avut sarcina asta trasata pe linie de "partid" si ca ar fi avut de suferit daca n-ar fi castigat ... iarasi nu stiu cat e de adevarat.

        Eu zic ca daca prin cine stie ce miracol ne-am putea intoarce in timp, Steaua 2008 ar bate fara probleme pe CF Barcelona 1986 ... fara sa ajunga la penalty-uri. O anumita valoare exista, totusi. Insa marea problema a zilei de azi e ca orice club sau echipa de fotbal romaneasca, inclusiv nationala si Steaua, sunt echipe de inadaptati, care nu au realizat inca ce conteaza si cum se joaca fotbalul modern. S-au intamplat multe si s-au schimbat multe din 1986 si pana azi, iar daca echipele romanesti raman intepenite si cramponate de trecut, de momentele Steaua 1986, sau de Romania 1994, inseamna ca prea curand nu se vor mai repeta acele performante.
  • +1 (3 voturi)    
    Si ce ati vrea? (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:18)

    Loving [anonim]

    Sa se sinucida ca sectantii in grup?
    In fond, a fost un meci pe cinste pentru cui ii place fotbalul de placere. Au luptat, au inscris, aia au fost mai buni.
    Unul singur ar trebui sinucis: Becali Gheorghe de la PNG.
  • 0 (2 voturi)    
    da.... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:20)

    liviu [anonim]

    consolarea si speranta e tot ce ne-a ramas de 20 de ani incoace... si nu numai in fotbal...
  • +3 (5 voturi)    
    steaua - OLIMPIQUE LYON 3 - 5 ?!?!?! (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:23)

    Anonim [anonim]

    Acum cateva zile, "patronul" declara plin de el ca nu sunt probleme la vestiar la Steaua, ca echipa sta bine si in Liga 1 si " ESTE IN GRAFIC" si pentru calificarea in primavara europeana!Azi isi mai mentine acelasi optimism si mai este la fel de plin de el?Am aflat ca aseara nu a mai asteptat sfarsitul meciului pentru "baia de multime" cu suporterii.Dupa ce si-a batut joc de Hagi si l-a umilit cum l-a umilit, dupa ce a sustinut sus si tare ca locul lui Lacatus este la Steaua pe veci, acum se leapada de acesta , il ameninta voalat cu demiterea si incearca sa pupe acolo unde a scuipat!( vezi declaratia -"Hagi nu ar fi pierdut acest meci"- atunci de ce l-a dat afara?)La asa "patron " , asa rezultate si , mai ales, asa joc! Pacat de suporterii adevarati, care sufera pe nedrept!
  • 0 (2 voturi)    
    Nu va e rusine.. (Miercuri, 22 octombrie 2008, 11:40)

    Florin [anonim]

    Mentalitate de loseri, asta defineste echipa Steaua. Sa va fie rusine pentru toti cei care tin cu voi, pentru cei care stau in frig pe un stadion obosit, pentru cei care va poarta fularul la gat si platesc bani pe bilet. Nu este posibila o asemenea atitudine la o echipa unde fotbalistii isi masoara talentele in masini care mai de care si aparitii cu amante si femei care mai de care in ziar. Cand vine vorba de fotbal insa, ne consolam usor - Ei au fost mai buni, noi am jucat bine... Rusine sa ii fie acestui Toja care apare din senin si da din gura - INCAPABILI. Ar merita ca la urmatorul meci din Ch League sa nu mai fie nimeni pe stadion. Bataie de joc, rusine pentru natiunea romana.
  • -2 (2 voturi)    
    Steaua (Miercuri, 22 octombrie 2008, 13:06)

    Cristian [anonim]

    Steaua nu merita sa fie in Champions League anul acesta, din pacate. Si daca o tine asa, nu va merita nici anul viitor.
  • +2 (2 voturi)    
    steaua pierde (Miercuri, 22 octombrie 2008, 13:36)

    razvan [anonim]

    Cred ca steaua a jucat cat de bine se putea ca doar nu e usor sa le dai 3 goluri lui Lyon ciar si asa steaua a facut un rezultat bun si a jucat cat de bine sa putea.
  • -2 (2 voturi)    
    IMPOSIBIL (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:18)

    drushk [anonim]

    nu ai cum sa faci performanta in cl cand campionatul sau locul care accede in cl este platit, furat, luat cu japca!!!!!!!
    rezultatele stelei in ultimii ani, sunt false, jocurile sunt facute in culise, cu valize si terenuri fictive care se cumpara. nu contest ca si celelalte echipe nu folosesc aceleasi metode insa steaua parca prea pe fata a "lucrat" la butoane. isi merita soarta!!!! cum draq sa bati pe lyon cand iei bataie de la otelu galati!?!?!?!?!?!?
    sincer, ma bucur pentru acest dus rece, prefer o perticipare in ueffa, castigata pe bune, decat sa fiu ciuca bataii in cl.
    am fost, suntem, si vom fi romanian paducheision!! :(
    • +2 (2 voturi)    
      steaua infranta (Miercuri, 22 octombrie 2008, 16:37)

      razvan f [anonim] i-a raspuns lui drushk

      au jucat foarte slab si nu au stiut sa profite de cele doua goluri avans LION merita sa bata LION a fost o echipa mai ofensiva steaua a jucat foarte slab si scorul de 3-5 il merita LION pe drept.
  • 0 (0 voturi)    
    ma uit la (Joi, 23 octombrie 2008, 1:15)

    carcotasu [anonim]

    comentariile jucatorilor si trag o concluzie:
    unde nu-i cap, vai de picioare! asa si cu stelistii
    cu asa minte de "gaina" nu o sa ai picoare de "liga campionilor"
  • 0 (0 voturi)    
    Performanta (Joi, 23 octombrie 2008, 15:09)

    csacsi [anonim]

    Domnilor,

    ne imbatam cu declaratiile halicinante, de genul - am ajuns la nivelul Ligii campionilor, acum este momentul, suntem mai buni.-----etc

    Ia ganditi-va putin. Jucatorii care sunt si care vin in Romania, vin pentru bani, ca oriunde in lumea asta unde se face fotbal profesionist.
    Atunci e normal faptul, ca cine cere si primeste mai mult, asta este mai bun.

    Jucatorii care sunt si care vin in Romania se gandesc sa ajunga la echipe mari din Europa care joaca in CL, care au cuvant de spus in Europa. Nu este absurd sa credem ca noi suntem cei mai buni?

    Deci, in concluzie--- comparati-l pe bugetele cliburilor din CL, jucatorii acestora, si se afla foarte repede unde suntem si ce asteptari reale putem sa avem.

    Pana atunci sa savuram meciurile echipelor romanesti si sa lasam comentariile de adormit copii.

    Cu stima.
  • 0 (0 voturi)    
    palarie mult prea mare.... (Sâmbătă, 25 octombrie 2008, 9:25)

    belamy [anonim]

    ....nu scorul si nici faptul ca echipa nu castiga asa cum am vrea cu totzii.....deranjeaza, ci doar declaratziile sforaitoare si lipsite de bun simtz al jucatorilor si conducatorilor acestui club; in fond...din rahat nu potzi face bici......
  • 0 (0 voturi)    
    "oaie proasta cu multi bani" (Sâmbătă, 25 octombrie 2008, 10:03)

    parpanghel [anonim]

    Cioban sau oaie...Becali este si una si alta...
    Nenorocitul asta distruge tot ce atinge si are impresia ca-i "cel ales".
    Mizeria asta umana nu este decat un "anticrist" care se ascunde dupa cruce si raspandeste numai venin in jurul lui.
    Steaua a apus din momentul in care veneticul asta si-a mutat umbra in Ghencea si nu-si va mai reveni pana cand asta nu dispare.
    Bai CIOBANE, lasa STEAUA sa mearga singura inainte si tu dute in p...da mati la oi...!!!