FOTOGALERIE: Steaua - Olimpique Lyon 3-5/ Sindromul francez loveste si in Ghencea...

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 21 octombrie 2008, 17:40 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Steaua - Lyon 3-5
La o distanta de numai 10 zile, Steaua repeta isprava echipei nationale a Romaniei, aceea de a conduce la doua goluri diferenta fara a reusi victoria, in fata fotbalului francez. Mentiunea dureroasa este ca, spre deosebire de echipa lui Piturca, vicecampioana din Liga 1 nu a reusit nici macar un punct in fata Lyonului dupa o partida pe care a inceput-o furtunos (conduceau cu 2-0 dupa primele 10 minute)! Cu un psihic si o disciplina de fier, Lyon pleaca cu toate cele trei puncte din Ghencea la capatul unei intalniri nebune. Tabela a incremenit la 5-3 pentru oaspeti dupa 90 de minute de fotbal de povestit nepotilor. Sindromul francez a lovit din nou fotbalul romanesc...


Clasament:

1. Bayern Munchen 7p
2. Olimpique Lyon 5p
3. Fiorentina 2p
4. Steaua 1p


Final de partida, Steaua - Lyon 3-5

92' Fred inscrie si face 5-3 pentru oaspeti


Se arata trei minute de prelungire

Steaua ataca haotic in ultimele minute

86' Iese Juninho si intra Kallstrom

83' Lloris prinde o minge ce putea deveni periculoasa pentru poarta oaspetilor

81' Iese Benzema si intra Mounier

81' Intra Kapetanos si iese Lovin

80' Cris este aproape de autogol dupa o deviere nefericita

In avantaj pe tabela, jucatorii lui Lyon incep sa se apere organizat, fara sa mai dea o atat de mare importanta fazei ofensive

Linistea se lasa peste stadionul Ghencea

72' Fara om de marcaj in careu, Benzema deviaza in poarta lui Zapata si ii aduce pentru prima data pe francezi in avantaj. Steaua - Lyon 3-4


70' Petre Marin pierde o minge in marginea terenului, profita francezii care puncteaza prin Fred. Steaua - Lyon 3-3

66' Intra Fred si iese Keita

64' Intra Toja si iese Semedo

60' Nicolita centreaza, iar lovitura de cap a lui Goian este prinsa de Lloris. Ramane 3-2

56' Iese Ovidiu Petre si intra Sorin Ghionea

In ultimele minute francezii preseaza puternic

54' Juninho suteaza peste dintr-o lovitura libera de la 27 de metri. In urma cu cativa ani, din aceasta pozitie brazilianul nu ierta

50' Zapata scoate incredibil din fata lui Benzema

49' Semedo cere o lovitura libera, nu primeste nimic

48' Toulalan suteaza peste poarta din pozitie favorabila

Steaua incepe in atac repriza a doua

48' Acelasi Cris respinge din fata lui Dayro Moreno

47' Cris si Ovidiu Petre au o altercatie, totul se rezolva fara cartonase

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Steaua - Lyon 3-2

45' GOOOOOOOOOL Steaua! A marcat cu capul Ovidiu Petre! Steaua - Lyon 3-2


44' Lovin intarzie sutul si este blocat de apararea oaspetilor

Finalul de repriza este mai calm, cele doua echipe parand a fi multumite cu acest rezultat

43' Nicolita incearca o diagonala pentru Ogararu, mingea iese in aut

41' Arthuro cade usor in careu, arbitrul face semn ca jocul sa continue

Francezii au trecut la timona partidei. Elevii lui Puel domina cu autoritate mijlocul terenului

Steaua a irosit in numai 10 minute un avantaj de doua goluri

39' Apar primele apostrofari, acestea ii sunt adresate lui Lovin, cel care greseste o pasa simpla catre Dayro Moreno

33' Benzema inscrie frumos cu capul dupa o ezitare a lui Zapata
. Scenariul partidei de la Constanta dintre Romania si Franta a fost reeditat. Scorul in acest moment este 2-2

32' Benzema cere 11 metri, arbitrul face semn ca jocul sa continue

30' Mare ocazie de gol pentru Lyon, dupa o centrare a lui Ederson. A trimis pe langa Makoun

28' Toulalan primeste cartonasul galben

Dupa primele 25 de minute pe stadionul Steaua s-a marcat deja de trei ori

23' Keita reduce din diferenta printr-un sut puternic care-l invinge pe Zapata. Steaua - Lyon 2-1


Apararea pare a fi, pana acum, punctul slab al oaspetilor, fundasii campioanei Frantei gafand la majoritatea fazelor

19' Nicolita primeste cartonasul galben

Francezii ies la joc, Zapata pastreaza poarta intacta la o ocazie a lui Benzama. Partida nebuna pe Ghencea

15' Moreno suteaza pe langa poarta lui Lloris

Atmosfera pe stadion este una deosebita

Debut magic de partida pentru Steaua, formatia lui Lacatus marcheaza de doua ori in primele 10 minute

10' Faza prelungita de atac in careul francezilor, dupa mai multe balbaieli ale apararii oaspetilor Goian marcheaza! Steaua - Lyon 2-0

7
' Arthuro deschide scorul pentru Steaua cu o splendida lovitura de cap! Steaua - Lyon 1-0!

Ignorati de zece ani o competitie ce nu aduce bani
, mesajul galeriei in legatura cu eliminarea prematura a Stelei din Cupa Romaniei

6' Ederson trage aiurea

5' Juninho suteaza din lovitura libera, dar apararea stelista respinge

Start echilibrat de meci

Partida a inceput la ora 21.45





Steaua:
1 Zapata, 2 Ogararu, 6 Radoi, 3 Goian, 18 Petre Marin, 8 Ovidiu Petre, 20 Lovin, 10 Dayro Moreno, 16 Nicolita, 11 Arthuro, 9 Semedo. Antrenor Marius Lacatus

Lyon: 1 Lloris, 4 Boumsong, 20 Reveillere, 11 Grosso, 3 Cris, 17 Makoun, 8 Juninho, 28 Toulalan, 7 Ederson, 23 Keita, 10 Benzema. Antrenor Claude Puel




















15071 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    mi-e lehamite (Marţi, 21 octombrie 2008, 17:54)

    cristi [anonim]

    Steaua joaca fix ca nationala de fotbal. A Romaniei... Nu cred ca fac nici o surpriza in seara asta...
    • -1 (5 voturi)    
      STEAUUAAAA (Marţi, 21 octombrie 2008, 20:40)

      rex [anonim] i-a raspuns lui cristi

      oMULE ,ESTE UN SIMPLU JOC ,nu este nevoie sa te uiti la meci,nu trebuie sa platesti nimic,chiar daca pierde sau cistiga.Este un sport,atita tot ,sau tie ti-e foame si nu stii ce sa faci?Nu trtebui sa fii neaparat roman!!
    • +1 (1 vot)    
      ........ (Miercuri, 22 octombrie 2008, 8:19)

      MASACRU [anonim] i-a raspuns lui cristi

      pai nu-s aceiasi jucatori si la Nationala?
  • 0 (6 voturi)    
    :) Steaua (Marţi, 21 octombrie 2008, 18:10)

    Gabriel [anonim]

    Ce am pus in seara asta:
    varianta prudenta: 2way - Lyon (asta inseamna ca castig daca castiga Lyon si mi se returneaza banii daca este egal);
    varianta periculoasa: Steaua nu va inscrie deloc (cota 2.5).

    Pana acum nu am pierdut cu Steaua. Am pariat impotriva ei si in meciul cu Sportul si in meciul din etapa. Tot asa Steaua ... din succese in succese ... pentru mine :).
    Meciul interesant este maine (Bordeaux-CFR), acolo joaca campioana Romaniei:) si chiar este greu de previzionat meciul.
    • -5 (5 voturi)    
      boschetaru de sus (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:11)

      mari [anonim] i-a raspuns lui Gabriel

      steua va face cel putin egal :D
      • -3 (3 voturi)    
        M-am inselat (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:59)

        Gabriel [anonim] i-a raspuns lui mari

        M-am inselat este 2-0 ... surprinzator :) oare de ce nu joaca asa cu toate echipele ?
        • +1 (1 vot)    
          Nu m-am inselat (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:08)

          gabriel [anonim] i-a raspuns lui Gabriel

          Am castigat si aseara ... un meci frumos...bine ca nu plang dupa el. JiJi ... fotbalul nu este un joc de noroc:
          - te lauzi ca esti cel mai bogat din Romania, dar nu esti in stare sa aduci un antrenor adevarat;
          -nu esti antrenor, asa ca lasa antrenorul sa isi faca treaba, daca nu o face concediaza-l si adu altul;
          -daca tot te lauzi ca ai bani, cumpara si 3-4 jucatori foarte buni sau macar uita-te la campionatele de juniori si cumpara de acolo ceva jucatori, nu mai adu jucatori din liga a III spaniola;
          -accepta ca nu le stii pe toate... CHIAR NU LE STII, si comporta-te ca un patron nu ca un bufon sau mascarici;
          -iti multumesc pentru banii castigati cu echipa ta ... am castigat 3000 EUR in 3 meciuri (recunosc ca aseara cu emotii).
  • 0 (2 voturi)    
    steaua (Marţi, 21 octombrie 2008, 18:28)

    adi.i [utilizator]

    steaua va arata fotbal de calitate si va recladi increderea tutoror stelistilor

    dar nu in seara asta
    • 0 (0 voturi)    
      o (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:57)

      cfr [anonim] i-a raspuns lui adi.i

      ai dreptate
  • +3 (5 voturi)    
    3-1 Pentru Lyon (Marţi, 21 octombrie 2008, 19:12)

    Cristi [anonim]

    Desi sunt stelist... steaua mananca bataie cu 3-1 azi...
  • +5 (7 voturi)    
    STEAUA PIERDE. (Marţi, 21 octombrie 2008, 19:20)

    a [anonim]

    as zice cu 1-0, dar o sa piarda cu 3-0 sa moara jiji de ciuda
  • +1 (5 voturi)    
    ?! (Marţi, 21 octombrie 2008, 19:46)

    S [anonim]

    Traiesc de 20 de ani in Franta si sunt suporterul unei echipe de liga a IV-a :)))
    Urmaresc fotbalul, asa, la televizor din cand in cand, mai ales meciurile nationalei. Urmaresc si fotbalul romanesc prin intermediul presei si ma bucur cand o echipa castiga, se califica, etc. Cand joaca o echipa franceza cu una romaneasca, citesc declaratiile, arunc o privire pe forumuri si tin cu echipa mai putin aroganta. Deci v-ati dat seama cu cine sunt...
    Citesc ca individul asta, Becali, il trateaza public de "nenorocit" pe Aulas, care-i un "Monsieur" in adevaratul sens al cuvantului. Jenant...
  • 0 (2 voturi)    
    steaua (Marţi, 21 octombrie 2008, 20:46)

    razvan [anonim]

    Cred ca Steaua va face un egal dar sa ma gandesc sa ma uit la diferenta dintre cele doua echipe cred ca Lyon va bate cu 1-0
  • 0 (2 voturi)    
    pierdere de vreme (Marţi, 21 octombrie 2008, 20:57)

    catalin [anonim]

    cred ca in nota obisnuita.....0 goluri....cred ca 0-3
  • 0 (4 voturi)    
    hai steaua (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:01)

    Ovidiu [anonim]

    toti microbistii doresc un meci super , de calitate si o victorie a stelei insa... lyon e tare !
    sper ca steaua sa isi dea sufletul pe teren!! sa vedem vointa!!!
  • 0 (0 voturi)    
    1-1 (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:03)

    expres pizza [anonim]

    ar fi bine si asa ptr steaua
  • +2 (4 voturi)    
    pronostic (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:07)

    gigi [anonim]

    steaua si-o fura la 2-3 goluri diferenta
    • 0 (0 voturi)    
      live (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:39)

      ghfghf [anonim] i-a raspuns lui gigi

      salut
      spuneti-mi si mie un site pe care pot vedea meciul live, pliz.. ca protv-ul nu merge pe net.
      multumesc
  • -2 (2 voturi)    
    iar ati comis-o (Marţi, 21 octombrie 2008, 21:50)

    bog t [anonim]

    iar nu spune nimeni pe ce canal se difuzeza. altceva nici nu ma interesa. asa ati fost iar inutili. next time nu mai deschid site-u pt asta.
    • 0 (0 voturi)    
      inutil sa mai comentez (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:49)

      cata_adevaratul [anonim] i-a raspuns lui bog t

      Tu esti cam inutil.. si folosesti internetul inutil si pierzi vremea inutil. daca te-ai uita mai bine, in supratitlu scrie PRO TV!! asa a fost toata ziua.. de la 9 dim au scris pe ce canal e
  • -2 (2 voturi)    
    Gooooooool! (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:05)

    alexandru [anonim]

    2-0 deja dupa 10 minute, sper sa o tinem tot asa si atunci sa-i mai aud pe cei care il criticau pe lacatus. Ca si dupa meciul cu Galata iar o sa-l ridicati in slavi pentru ca la primul esec sa dati cu el de pamant.
    Bravo Laca, arata-le ca esti mare si ca antrenor!
  • +1 (1 vot)    
    Bog .. (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:06)

    Alin I. [utilizator]

    Frate .. chiar nu citesti macar titlul dar te repezi la comentarii .. ia uita-te sus la titlu

    Liga Campionilor, Grupa F, ProTV direct
  • +3 (7 voturi)    
    3-2 (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:10)

    me [anonim]

    pt Lyon
  • +3 (3 voturi)    
    .... (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:39)

    Anti-steaua pe viata [anonim]

    Daca s-ar face primavara cu o singura si unica floare, atunci Steaua ar fi intr-adevar demna de lauda... dar nu mi se pare! Ma rog... asa e mentalitatea noastra de romani, daca isi fac datoria, ii ridicam in slavi.. desi, e DATORIA lor sa marcheze, e datoria lor sa lupte asa cum au facut-o acum.
    Sper totusi (desi am zis clar ca sunt anti-steaua, din cauza ciobanului, evident) sa nu piarda.... Au jucat multumitor pana acum...
    P.S. Daca citeste ciobanul stelist mesajele astea, rectific, daca i se citesc sau daca i se deseneaza.... rog sa i se comunice ca Ardealul il vrea impaiat!
    De la Sibiu.... EU
  • 0 (0 voturi)    
    Asta-i STEAUA ce-o iubim!!!! (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:47)

    iuliu [anonim]

    "La Steaua care-a rasarit..."!!!

    Hai Steaua!!! Felicitari si Multumiri pentru minunatul joc!
  • 0 (0 voturi)    
    x (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:15)

    dida [anonim]

    haaaaaaaaaa!!! 3 la 4 pt toti stelistii. la mai mare oitelor!!1
  • 0 (2 voturi)    
    Hai hai hai hai (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:17)

    pamfletaru [anonim]

    Natie de rahat, echipa de rahat, mentalitate de rahat, antrenor de rahat, totul de rahat!
  • +2 (4 voturi)    
    dupa cum spuneam (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:37)

    gigi [anonim]

    dupa cum am zis mai sus "steaua si-o fura la 2-3 goluri diferenta"

    ce ziceti, am avut dreptate?
  • +2 (2 voturi)    
    Amatorism (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:40)

    Motul [anonim]

    Steaua nu joaca nimic. De fapt are jucatori buni, numai ca-i incurca mingea. Dezorganizare totala in teren.
  • +2 (2 voturi)    
    5-3 ----- mi-e rushine (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:40)

    ba ne+au facut o surpriza... [anonim]

    in fine... felicitari pentru cele 3 goluri date si rushine pentru cele 5 luate...
  • 0 (0 voturi)    
    Toja (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:40)

    spanac [utilizator]

    Inapoi la Columbia poate te impusca careva. Ia-l si pe Arthuro!
  • +2 (4 voturi)    
    Se pare ca a fost un meci superb... (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:42)

    S [anonim]

    ...In Franta n-a fost dat la TV pe posturile principale. 8 goluri ... Am pierdut dar am pierdut frumos.
    Bravo Steau, hai Lyon !
    Mi-ati anulat postarea anterioara, dar aveam dreptate, nu ?
  • +1 (1 vot)    
    zicale romanesti (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:42)

    cititor [anonim]

    Dumnezeu iti da dar nu-ti baga si in oala (sau in poarta adversa)
    Asta e fotbalul nostru chiar daca mai avem si ceva straini prin el.
  • +1 (1 vot)    
    sa invete si romanul cum se intoarce scorul (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:45)

    rusine [anonim]

    ce sa le mai ceri la ai nostri daca ei au avut un scor bun si apoi nu mai stiu sa joace?!
  • +2 (4 voturi)    
    sa-si faca bagajele, sa-si dea demisa (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:49)

    microbistul lui peste [anonim]

    steaua sa se duca sa joace in curtea scolii generale nr 112... in afara de gura, nu au nimic
    de fapt, cred ca e momentul sa isi ia liber definitiv si sa isi caute alt job (nu numai steaua, tot "fotbalul" romanesc)
  • +6 (6 voturi)    
    Trist meci (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:53)

    Ciprian [anonim]

    pe cat de bine a inceput, pe atat de prost a terminat,
    - ar trebui sa investeasca becali in fotbal, ca tot cica e cel mai bogat. are unii jucatori de toata jena...
    - sa mai faca stelistii antrenamente fizice, ca pica asemenea mustelor in a doua repriza.
    - sa angajeze un psihollog, ca pica psihic prea repede.
    - sa cumpere naibii jucatori buni, ca nu fac decat sa enerveze lumea cu jucatorii care joaca dupa cum e faza lunii pe cer... nimic constant, decat greselile si norocul chior.
    - sa vad un gol din faza clara de atac< fara faxe fixe!!! fazele fixe nu sunt decat o mica parte din fotbal!!

    jenant, pentru ca au condus de 2 ori!!
  • +4 (6 voturi)    
    bine lyon (Marţi, 21 octombrie 2008, 23:54)

    fan lyon [anonim]

    Ati vazut cam cum joaca o echipa buna? Sa nu va mai aud cu "Steaua" voastra! Gigi s-a suparat si a plecat....beheee be heee! :))
  • 0 (2 voturi)    
    a se intelege (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:03)

    inlocsadorm [anonim]

    cu boschetarii astia buhaiti, agramati , fanfaroni amatori de haine scumpe care stau pe ei ca pe maimute, cartofori , trisori, buimaci , nu se face performanta.
    performanta e pentru caractere aspre.
    hai, noapte buna.
    ce idei nastrusnice ! visam performanta cu o sleahta de maimutze maneliste !
  • 0 (4 voturi)    
    Ghinion (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:07)

    cipri_ [anonim]

    Steaua a avut ghinionul sa pice in aceasta grupa grea. Au declarat (Becali a declarat) ca daca erau in locul cfr-ului bateau pe arsenal si si pe as roma.
    • 0 (0 voturi)    
      ghinionul naibii, el e de vina!! (Miercuri, 22 octombrie 2008, 10:39)

      microbistul lui peste [anonim] i-a raspuns lui cipri_

      aoleu, nu-mi vine sa cred ce va spala jiji mintile... si dc erau in locul americanilor marte era deja colonizat si dc erau si in locul rusilor erau si mai beti decat acum, nu-i asa?
      dar cum nu sunt in locul lor, sunt ceea ce ii vedem: o gasca de looseri si plangaciosi care nu joaca fotbal ci cauta scuze!!!
  • 0 (0 voturi)    
    bieti amatori .... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:09)

    allen [anonim]

    asta este ,, niste bieti amatori ai jocului cu balonul rotund... mai mult nu pot ..pur si simplu nu pot..asta este nivelul stelei... nu tre sa fim suparati ... .. ei sunt stapanii diviziei C de la noi .. cu cei de afara.. nu se pot pune... ... asta este nivelul fotbalului de acum cu aceste pseudovedete...
  • 0 (2 voturi)    
    Beauty Lyon (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:10)

    gabriel dima [anonim]

    I LOVE YOU LYON!!!!!!!!!!"Bravo"stoia.Super frumos,va batut Lyon.Pun pariu ca Fiorentina bate la Bucuresti si se califica in UEFA.Asta e,steaua se multumeste cu 1 punct in grupa.Unde-i nea jijinho?;))))))))))
  • 0 (2 voturi)    
    rectific (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:10)

    cipri_ [anonim]

    A declarat becali ca ar fi batut pe chelsea , daca ar fi jucat ei in locul lui cfr, si ar fi batut si ei pe As Roma.

    Well, ghinionul sortului, sa pici intro grupa asa de grea ca acea a Stelei.
  • +2 (4 voturi)    
    ce STEA !? (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:20)

    CFR-ist [anonim]

    Eu cfr-ist.Am tinut cu STEAUA astazi . Din pacate consider ca din nou sunt bolnave oile lui GIGI "nr 1. IN TOP 300 ''.
    Aproape toti oameni '' de fotbal'' spuneau ca CFR s-a calificat datorita '' stelutzei'' {astazi} si cred ca au gresit enorm spunand ca CFR nu va face mai mult de 1 pct in grupele CL.
    Totusi CFR arte 4 pct-e si deja este o surpriza in CL.
    Sa nu uitam ca CFR a fost acuzata de nr. mare de jucatori pe care ia transferat '' cica de mana a doua'' , dar totusi se vede un rezultat = 4 pct in CL.
    Si sa nu uitam ca CFR era in Liga A-2-A acum 5 ani si acum are cel mai frumos stadion din tara.
    Deci.....GIGI GURA MICA.! STEAUA GURA MICA ! ATI AVUT O ISTORIE SI ATI FACUT O NULITATE DIN EA ! E RANDUL NOSTRU! CFR -ul E VIITORUL!
    P.S. STEAUA a vandut pe RADOI de 2 ori cu vreo 15 mil , pe GOIAN de 3 ori CU 11 mil etc ............. DECI GUUURAAAAA MICAAAA OITEELOR!
  • +1 (1 vot)    
    Fotbal la Nuclear Electrica (Miercuri, 22 octombrie 2008, 0:27)

    Catalin [anonim]

    Ce-ar fi daca angajatii din tura de noapte de la reactorul 1 ar privi meciul de fotbal Steaua-Lyon?
    Vezi pe blog.aiko2. ro
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine (Miercuri, 22 octombrie 2008, 7:50)

    Alina [anonim]

    Cica am pierdut frumos !!! Rusine sa le fie, sa ia cinci goluri pe teren propriu
  • 0 (0 voturi)    
    Pai sigur... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 8:04)

    pamfletaru [utilizator]

    De unde nu e.... nici D-zeu nu cere... nu???? Nu ai cu cine..... :))
  • 0 (0 voturi)    
    Subiectivism (Miercuri, 22 octombrie 2008, 8:39)

    Dorian [anonim]

    Din pacate adversarele Stelei sunt incomparabil mai puternice decat cele din grupa Clujului. Toate trei. Si plus ca CFR-ul joaca altceva in Champions League(DOAR acolo). De ce? Pt. ca sunt 7-8-9 straini pe teren!!! Bordeaux si Roma sunt adverasare putin spus accesibile, dar nimeni nu vrea sa recunoasca asta. Ma rog, trendul anti-Steaua e peste tot, din pacate. In loc sa fie doar anti-Becali(nenorocirea fotbalului romanesc). Steaua nu poate mai mult, cu jucatori precum Nicolita, Petre, Lovin, Marin in teren(pt. ca ii plac lui Becali) si cu Kapetanos pe banca(pt. ca nu-i place lui Becali - indiferent cate goluri ar da in cele cateva minute cate a jucat)...n-avem cum, asta e. Pacat...sper sa prindem UEFA, macar. Fiorentina nu e puternica, sunt de batut. Dar cu alti jucatori in teren. Bafta, Steaua, succes, CFR!
    • 0 (0 voturi)    
      te ai scos bre (Miercuri, 22 octombrie 2008, 15:43)

      fero [anonim] i-a raspuns lui Dorian

      filozofie stelista, va mai mirati unde ajungeti
  • 0 (0 voturi)    
    Mai rusinos ca acum 2 ani (Miercuri, 22 octombrie 2008, 8:43)

    Reader [anonim]

    Toata lumea zice ca "aceasta echipa" a jucat mai bine ca acum 2 ani. Totusi de la 3 - 0 la 3 - 5 e ceva, nu? Dar atunci (din cate-mi amintesc), cel putin un gol a fost din vina portarului, iar acum ... in privinta portarului lucrurile stau cu totul altfel.

    Ideea e urmatoarea. indiferent ce s-ar zice de steaua, lyon a demostrat ce inseamna sa fii o echipa mare si sa stai bine la capitolul moral / mentalitate. au revenit de la o diferenta de 2 goluri si asta spune multe.

    pentru suporteri imi pare foarte rau ca a pierdut steaua, dar pt jucatori si patron nu. ar trebui sa invete si ei sa respecte cu adevarat adversarul si sa nu se creada buricul pamantului....
  • 0 (0 voturi)    
    pregatire psihologica si munca (Miercuri, 22 octombrie 2008, 9:13)

    Silviu [anonim]

    Chiar nu vede nimeni din federatie , cluburi ca echipele noastre de fotbal nu au pregatire psihologica si trag ca sa obtina avantaj si acesta odata obtinut , opresc motoarele si presiunea si meciul s-a oprit pentru ei . Toate echipele din fotbalul mare lupta pina in minutul 94 , cu tot cu prelungiri . Ai nostri sunt atat de comozi incat cred ca daca au un avantaj de 2 sau chiar 3 goluri , meciul s-a incheiat pentru ei . Sa le spuna cineva ca NU !
    Este exemplul clar ca echipa are valoare , poate dar nu trage suficient si nici nu pastreaza suflul 94 minute !
    Cand rezultatul bun este obtinut dupa lupta pina la capat , nu sunt probleme de genul asta !
  • 0 (0 voturi)    
    tipic romanesc... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 9:21)

    liviu [anonim]

    ca si nationala la euro...
    ca si nationala cu franta...
    steaua le-a dat sperante suporterilor... si apoi a dato-n bara...
    asta e mentaltatea romanilor...

    cfr face performanta poate nu datorita calitatii, cat a mentalitatii (poate nu e o coincidenta ca nu prea au romani in lot...)

    la echipele romanescti ar trebui muuuuuuulta pregatire psihologica... da nu face nimeni asa ceva... d c?

    oricum rusine stelei !
    o sa zic si rusine dinamo ca sunt dinamovist si nici ei nu sunt mai acatarii....