Premiership: Middlesbrough - Chelsea 0-5

VIDEO Egala CFR-ului este de neoprit in Premier League, Belletti reuseste un super gol!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 octombrie 2008, 18:12 Sport | Fotbal

Frank Lampard, din nou decisiv pentru Chelsea
Chelsea Londra, adversara campioanei Romaniei CFR Cluj in Champions League, a invins clar, cu scorul de 5-0, pe Middlesbrough, in deplasare, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul opt din Premier League.

Au punctat Kalou, minututele 14 si 54, Belletti, minutul 51, Lampard, minutul 63, si Malouda, minutul 67, pentru o victorie meritata a vicecampioanei din Albion.

Luzi Felipe Scolari, tehnicianul brazilian al celor de la Chelsea, a trimit in teren urmatoarea formula cu mai multe rezerve: Cudicini - Bridge (Ferreira '66), Terry, Alex, Bosingwa - Obi Mikel - Kalou, Belletti, Lampard (Deco '73), Malouda - Anelka (Sinclair '79).

CFR Cluj va intalni, pe Stamford Bridge, pe Chelsea Londra in data de 11 noiembrie, in ultima etapa din faza grupelor Ligii Campionilor, dupa ce pe stadionul din Gruia scorul a fost egal, 0-0.

Rezultate consemnate sambata in Premier League:

Liverpool - Wigan Athletic 3-2
Kuyt (37, 85), Riera (80)/ Zaki (29, 45)

Arsenal Londra - Everton 3-1
Nasri (48), Van Persie (70), Walcott (90+1)/ Osman (9)

Middlesbrough - Chelsea Londra 0-5
S. Kalou (14, 53), Belletti (51), Lampard (63), Malouda (67)

Aston Villa - Portsmouth 0-0

Bolton Wanderers - Blackburn Rovers 0-0

Fulham - Sunderland 0-0

Urmareste aici rezumatul partidei dintre Middlesbrough si Chelsea:

1485 vizualizari

bun, bun. (Sâmbătă, 18 octombrie 2008, 19:52)

Alex [anonim]

..."egala CFR-ului" ...sa- si-o ia si CFR-ul in cap cum ca sunt fiecare cate un briliant si sa nu mai joace fotbal caci joaca egalii lor pentru ei ca sa le arate valoarea, ...dupa care sa le spunem ca sunt fitosi si se gandesc numai la femei :)
    Titluri bombastice (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:57)

Claudiu [anonim]

Este caracteristic gazetariei romanesti sa faca din tantar armasar dar mai exista o vorba in popor care spune ca: nu poti face din "rahat", bici.

In rest, multa stima si respect.

P.S. Daca o Dacia 1300 ,din 1900 .... toamna, depaseste "nu stiu ce bolid" nu inseamna ca ii este egal.