Chelsea Londra, adversara campioanei Romaniei CFR Cluj in Champions League, a invins clar, cu scorul de 5-0, pe Middlesbrough, in deplasare, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul opt din Premier League.

Au punctat Kalou, minututele 14 si 54, Belletti, minutul 51, Lampard, minutul 63, si Malouda, minutul 67, pentru o victorie meritata a vicecampioanei din Albion.

Luzi Felipe Scolari, tehnicianul brazilian al celor de la Chelsea, a trimit in teren urmatoarea formula cu mai multe rezerve: Cudicini - Bridge (Ferreira '66), Terry, Alex, Bosingwa - Obi Mikel - Kalou, Belletti, Lampard (Deco '73), Malouda - Anelka (Sinclair '79).

CFR Cluj va intalni, pe Stamford Bridge, pe Chelsea Londra in data de 11 noiembrie, in ultima etapa din faza grupelor Ligii Campionilor, dupa ce pe stadionul din Gruia scorul a fost egal, 0-0.